Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

baditabogdan scrie:ATENTIE LA IVAPE

Vand aroma care expira in mai putin de doua saptamani.Le-am dat un mail, dar raspunsul lor a fost "Sa va faceti mai mult lichid si sa-l tineti la frigider ar fi o idee buna.".Mergem pe ideea "tine-le la frigider daca au expirat".Am mai avut o problema in trecut cu lichidele de la Hangsen.Am comandat 3 lichide(Turkish,RY4,Congress).Cand am deschis Turkishul am zis ca vomit, avea un miros foarte puternic de picioare nespalate.Bun, am zis ca poate e de la aroma, le desfac si pe celelalte..aceeasi poveste.Erau pur si simplu niste MIZERII.L-am contactat pe cel de la ivape si cu un ton foarte arogant a spusc ca el vinde doar produse originale si ca are contract cu cei de la Hangsen.Cand ma uit pe site ul celor de la Hangsen,surpriza, nu au niciun contract cu ei.Poate preturile mici atrag clientii, dar cum ramane cu calitatea, cu seriozitatea, cu comunicarea????La acest capitol sunt 0.Sper ca nu am deranjat pe nimeni, dar vreau sa stie toata lumea ce fel de oameni sunt cei de la ivape, cel putin la categoria lichide si arome!!!!

Asa ma doare in spatele blocului....
zi frate si de raspunsul la penibilitatea aia de mail cu amenintari, zi ca ti-am scris cu caps lock MA DOARE IN COT!
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

baditabogdan:
Despre ce aroma e vorba?
Acele lichide Hangsen erau sigilate?
baditabogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:34 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de baditabogdan »

Aroma G-punkt de la twisted.Nu sunt singurul cu aceeasi problema.Since, chiar nu imi mai aduc aminte daca erau sigilate sticlutele de lichid pentru ca au fost cumparate acum aprox.1 luna si nu vreau sa fac acuzatii in necunostina de cauza
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

Hmm sincer pina acum nu am avut probleme cu nici un fel de lichid de la ivape si am cumparat ceva de-a lungul timpului...
De ce nu ati incercat sa o rezolvati amical?
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Cristi scrie:Hmm sincer pina acum nu am avut probleme cu nici un fel de lichid de la ivape si am cumparat ceva de-a lungul timpului...
De ce nu ati incercat sa o rezolvati amical?
pentru ca trimite un mail si la cateva secunde dupa el, fara sa astepte rapuns, un alt mail cu amenintari. Am tinut sa-l sun si sa-i spun: in momentul asta iti trimit un email cu raspunsul meu si anume : MA DOARE IN COT ! Sa-i faci print screen si sa-l pui pe forum.

Amenintarile explicau ce mizerii va face el pe forumuri si pe "feisbuc" daca nu procedez cum vrea el.

hai prietene, doar atat poti? sa-ti explic cat de penibil esti cand spui ca nu-ti amintesti daca lichidul hangsen era sigilat sau nu? Cred ca am vandut milioane de lichide anii astia, numai azi cand mi-a venit un lot nou vreo 14.000 pe distributie. Niciodata nu a fost vreunul desigilat sau fara data.
Hai ca poti mai mult, pune si print screen cu "Ma doare in cot" cum ti-am recomandat la telefon. D'aia ti-am dat acel mail sa ai mai mult "material" pe forumuri, sa vada lumea ce nesimtit e ala de la ivape. Baga mare ! Soc si groaza !
Si inca o data, sa ai certitudinea: MA DOARE IN COT!
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Iceman »

O sa ma bag si eu ca morcovul aicishea si o sa dau un copy-paste cu parerea mea vis-a-vis de asta care am pus-o si pe Fb la aceeasi problema:

"Deci ai luat niste lichide care expirau peste 2 saptamani da ? Cand cumperi ceva de la magazin iti spune cineva cand expira sau te uiti singur ? Erau in termen ! Sunt sigur ca daca intrebai, iti raspundea ! Nu iau apararea nimanui dar legea zice ca nu ai voie sa vinzi produse expirate, nu produse care mai au 2 saptamani pana expira ! Iti inteleg foarte bine indignarea dar, omul nu a avut nici o obligatie care nu si-a indeplinit-o la faza asta. Parerea mea ! Sigur si eu eram suparat daca pateam asta, dar eu imi dadeam doua palme sa ramana semn de adus aminte, data viitoare sa intreb cand expira. Eu am stat cu el la telefon si l-am intrebat daca caravela ala e pe 22 sau pe 23 mm si nu a stiut. Nu avea nici cu ce sa il masoare pe loc acolo. L-am rugat sa puna un taifun pe el sa imi spuna daca e la acelasi diametru si asta a facut si mi-a zis ca e un pic mai mic in diametru, deci de 22. Si asa cu tonul lui care este, pe persoana juridica, m-a lamurit, am multumit frumos si nu s-a suparat nimeni, am luat un 4nine..."
Imagine
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

Domnilor, cu efect ar fi sa vedem si noi e-mailurile cu pricina, daca tot ne-ati facut partasi la eveniment.
Altfel, vax, ca ala asa si celalalt, invers.
baditabogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:34 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de baditabogdan »

Din cate pot vedea pe siteul oficial Hangsen, nu sunteti partener cu ei.Ati sustinut sus si tare ca aveti lichide originale si sunteti partener oficial.Eu nu v-am amenintat cu nimic, doar am informat lumea despre fenomenul ivape.Preturile mici nu inseamna si calitate si servicii.
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Ivape.ro

Mesaj de Mar1o »

Imagine
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

zagga scrie:Domnilor, cu efect ar fi sa vedem si noi e-mailurile cu pricina, daca tot ne-ati facut partasi la eveniment.
Altfel, vax, ca ala asa si celalalt, invers.
sa va explic:
1.Aroma expira in martie: NU MINTE! restul: inventii
2. Prostii, mizerii despre Hangsen: daca sunt un pic destept, o sa las niste multe mii de oameni care cumpara hangsen de la mine sa spuna ce vor si nici n-o sa incerc sa ma disculp. Nici n-o sa-i explic de ce NU MAI sunt pe site la Hangsen, de ce poate sa cumpere inca in Romania hangsen la 18 lei si nu la 25 lei cum se vrea. Cine nu stie povestea nici n-o sa stau s-o spun. Nici nu stie ca daca hangsenul se va vinde la 25 lei, toate lichidele se duc in sus peste 30 lei. Exemplu: Pentru cine nu stie, daca nu tineam pretul la fumetto jos, inca mai cumparati baze la 50-60 lei sau mai sus la 100 ml 36 mg/ml.
3. Il doare f tare caci m-a amenintat ca daca nu fac ca el face mizerii pe forumuri si eu i-am spus ca ma doare in cot.
4. Mailuri n-o sa pun caci e prea de tot, mi-e pur si simplu rusine sa fac d'astea. Poate lui nu-i este.
5. Inca ma mai suna papagalii de la SM poate pun botu' si crestem pretul la Hangsen.Din pacate sunt prea prosti si le e cam rusine sa-mi spuna in fata ce vor, pentru ca esecul lor in a ma opri sa cumpar hangsen e evident.In schimb imi explica ca ei nu platesc impozit pe provit caci reinvestesc banii in marfa :d.Tot cu durere in suflet, au crescut pretul la hangsen.Poate unii citesc si-i doare in cot ca nu fumeaza hangsen dar sunt oameni fara bani sau oameni care pur si simplu apreciaza acest lichid. Lor nu le e indiferent. Dar, din fericire am clienti cu care am devenit prieten, facem glume, nu-mi permit sa-i dezamagesc si sa ma bag in mizerii gen " intelegeri de preturi". Pentru ca sunt cativa "dusi cu capu' " ca mine (foarte putini) preturile sunt decente, exista un mediu concurential sanatos.Nu vreau statuie, nu cred ca am un mare merit dar mie imi place concurenta.
6 Pentru GOGU JUSTITIARUL : vorbeste frumos, asteapta raspuns la reclamatii, oricine greseste dar nimeni nu reactioneaza bine la amenintari.
Sa-ti spun de ce ma doare in cot de tine? Ma bazez pe multe mii de clienti pe care-i respect si n-o sa-i dezamagesc niciodata.(sau incerc). Care stiu povestea cu hangsen, care stiu de reclamatii la Eric la liqua, de vechile reclamatii la joyetech si de multe altele.Spre deosebire de tine nu mint si unde gresesc recunosc. Daca te simti mai bine imi asum vina cu aroma, n-am stiut, nu ambalez eu colete.Dar chiar si asa, iti repet, MA DOARE IN COT DE TINE. Sper sa faci spume, sa nu scapi nici un forum unde sa scrii cu copy paste aceleasi mizerii de aici.Sau poti inventa ceva nou, eventual despre Hangsen. Nu stiu cum sa fac sa te enervez mai mult, o sa-ti mai spun inca o data ca ma doare in cot de tine si sa te incurajez sa nu te opresti.Spre deosebire de tine incerc sa fac ceva, sper sa fac bine.Tu esti un papagal, care speri sa-mi faci rau si mi-e mila de tine.N-ai cum, indiferent ce ai face!.Mi-am asumat rolul de " oaia neagra" in acest domeniiu. Aproape orice fac e calculat, pe termen lung. Faptul ca unul ca tine a postat si pe celalat forum, oameni care nu stiu de mine vor cauta dupa ivape. Alte sute sau mii imi vor lua apararea, alte sute sau mii ma vor injura. Publicitate rapida. Si mai sper sa ai spume la gura si sa ma injuri deja de cateva minute citind ce scriu eu.
o seara frumoasa.
sunt nebun : :OJ :HL :L) :cit :ggt dar stiati asta !
baditabogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:34 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de baditabogdan »

Daca nu va ocupati de ambalarea produselor va scapa de vina?NU!!Ba chiar mai mult, nu va intereseaza ce se petrece in magazinul dvs si ce se trimite clientilor.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

baditabogdan scrie:Din cate pot vedea pe siteul oficial Hangsen, nu sunteti partener cu ei.Ati sustinut sus si tare ca aveti lichide originale si sunteti partener oficial.Eu nu v-am amenintat cu nimic, doar am informat lumea despre fenomenul ivape.Preturile mici nu inseamna si calitate si servicii.
ma enervezi!
zi si de istick 30, cumparat la super pret si cu transport gratuit!Hai zi ca-i contrafacut, ca-i prea ieftin. Hai !
Astept sa-l returnezi.Evident vei primi banii inapoi.
Cat despre Hangsen, n-o sa-ti raspund, am scris mai sus de ce.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

baditabogdan scrie:Daca nu va ocupati de ambalarea produselor va scapa de vina?NU!!Ba chiar mai mult, nu va intereseaza ce se petrece in magazinul dvs si ce se trimite clientilor.

:OJ :HL :L) :cit :fft :ggt
baditabogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:34 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de baditabogdan »

Istickul e original, nu am nimic de reprosat la acest capitol.
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de feroce »

Imagine
Scrie răspuns