Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

philipone scrie:Leo. Daca tot ai o problema cu ei impartaseste ce ai patit. E bine de stiut si pt altii. La mine s-a rezolvat de exemplu...mai greu dar s-a rezolvat.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

M-am chinuit sa scriu experienta mea și când să trimit mesajul... Eror...nu ma pricep la forum sunt începător
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

Sâmbătă am pus o comanda pe site
2buc baza 0 nicotina
1 buc 72 nicotina pg-vg
1 buc 36 nicotina pg-vg
1 buc aroma
Total de plata 215 lei, pana aici totul ok, la scurt timp mi-am dat seama ca din greșeală am comandat bazele cu 0 nicotina vg în loc de pg-vg, imediat am sunat la nr afisat pe site rugându-l pe domnul ce mi-a răspuns să înlocuiască cele două baze vg de 500 ml 0 nicotina cu 6 baze vg-pg la 100 ml, ok totul rezolvat,îmi spune că luni(azi) îmi pune comanda și marți voi avea produsele... Minunat. Azi în jurul orei 17 primesc mesaj de la curier prin care ma înștiințează ca, coletul a fost preluat și mâine voi fi contactat de agent, ramburs 141 lei,văzând suma de plata îmi dau seama ca ceva nu e ok și sun iar la nr de pe site, individul identifică comanda și-mi spune că mi-a trimis doar baze cu 0 nicotina(adica cele doua vegetale de 500 ml comandate inițial la care renunțasem telefonic) plus încă 6vg-pg la 100 ml. Îi spun individului ca nu e ok și nu voi ridica comanda, la care bolborosește ceva și-mi închide telefonul în nas,inițial am crezut ca s-a întrerupt convorbirea dar am mai sunat de vreo 3-4 ori și mi-a respins apelul. Asta a fost povestea mea. Să-l ia ..... cu prăvălia lui de doi bani cu tot! Binenteles ca m-am enervat și i-am trimis niște mesaje nu tocmai ortodoxe .
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

Tin sa te contrazic. O fi avand omul zmeii lui insa pravalia sa nu e de doi bani. Si apoi, daca i-ai explicat ce schimbari vrei sa faci la comanda in aceeasi maniera cu care m-ai determinat sa iti citesc postarea de 3 ori ca sa pricep cat de cat despre ce a fost vorba, nu e de mirare ca s-a incurcat.
Ce fel de "mesaje nu tocmai ortodoxe" i-ai trimis?
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

leoleo scrie:Am sunat, mi-a închis telefonul în nas
Leoleo, dupa cum am spus; si eu am avut unele probleme cu ei DAR mereu s-a gasit o solutie. E stiut ca Vasilescu are un temperament cu fitil scurt deci daca l-ai luat cu "imi bag" si "te frec" e lesne de inteles de ce apelul s-a terminat asa repede. Nu am nici un interes sa il apar. Eu am avut unele probleme cu anumite produse, dupa cum ai citit in forum, insa am vorbit civilizat si solutia nu a intarziat sa apara.
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

Ca o completare iti dau un alt exemplu: Cumparat acum 2 luni un kit evic vt. A tinut fix 1 luna si a murit subit. Sunat la Vasilescu, explicat, trimis filmulet cu evic-ul decedat. Omul asteapta transportul nou si il schimba. Ce e drept am tot sunat sa intreb care e statusul DAR se rezolva. Ca idee un evic VT e 300 de lei deci...

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

Eu comand de cativa ani de la el, si nu numai. Peste tot au fost mici incidente cu comanda, dar s-au rezolvat toate, cu rabdare, graiul dulce si fara scandal. Am recuperat si de pe e-bay, si de pe fasttech si de la ivape banii sau obiectele care nu au fost trimise sau trimise gresit.
Ideea e ca avem pretentii la toti din jurul nostru sa fie perfecti, dar asa cum nici noi nu suntem, nici ei nu vor fi.
S-a gresit comanda, s-a telefonat, s-a inteles gresit mesajul etc naiba stie.

Dar cu siguranta, in nici un caz nu e vorba de o "pravalie de doi bani". E ceva adevarat :HL , in sensul ca e cel mai ieftin de pe piata, dar atat.

Aaaa, si sa nu uit, ca sa ii scutesc pe carcotasi de efort: toti cei care nu am fost deacord cu ideea de "pravalie de doi bani" suntem platiti de IVAPE. :fft

PS Apropos, cei mai vechi pe aici stiti patania colegului nostru - pe care v-am impartasit-o eu, cu Intaste.de (deh, nemti... dar de fapt turci). Pachetul acela de 150 euro care a ajuns in Brazilia.
Nu am mai vazut nici banii nici pachetul (peste 1 an). Pana acum o saptamana cand a venit colegul nostru la mine, s-a uitat fix in ochii mei si a grait: a ajuns coletul din Brazilia la mine. Shit, am zis eu, dupa un an si ceva? Da.
Asa ca nu e numai la noi problema.... :)
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Ivape.ro

Mesaj de HORATUCU »

Subscriu la ce spune Cristian. Bineinteles ca si eu sunt platit de Ivape.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Ivape.ro

Mesaj de Tyrex »

cristian scrie:Eu comand de cativa ani de la el, si nu numai. Peste tot au fost mici incidente cu comanda, dar s-au rezolvat toate, cu rabdare, graiul dulce si fara scandal. Am recuperat si de pe e-bay, si de pe fasttech si de la ivape banii sau obiectele care nu au fost trimise sau trimise gresit.
Ideea e ca avem pretentii la toti din jurul nostru sa fie perfecti, dar asa cum nici noi nu suntem, nici ei nu vor fi.
S-a gresit comanda, s-a telefonat, s-a inteles gresit mesajul etc naiba stie.

Dar cu siguranta, in nici un caz nu e vorba de o "pravalie de doi bani". E ceva adevarat :HL , in sensul ca e cel mai ieftin de pe piata, dar atat.

Aaaa, si sa nu uit, ca sa ii scutesc pe carcotasi de efort: toti cei care nu am fost deacord cu ideea de "pravalie de doi bani" suntem platiti de IVAPE. :fft

PS Apropos, cei mai vechi pe aici stiti patania colegului nostru - pe care v-am impartasit-o eu, cu Intaste.de (deh, nemti... dar de fapt turci). Pachetul acela de 150 euro care a ajuns in Brazilia.
Nu am mai vazut nici banii nici pachetul (peste 1 an). Pana acum o saptamana cand a venit colegul nostru la mine, s-a uitat fix in ochii mei si a grait: a ajuns coletul din Brazilia la mine. Shit, am zis eu, dupa un an si ceva? Da.
Asa ca nu e numai la noi problema.... :)
Uite de asta nu are ursul....pene. Eu sunt singurul neplatit pe IVAPE . Trist .....trist de tot. Referitor la pachetul plimbat prin Brazilia...eu mai cursez cateodata noaptea pentru DHL. Aia care le descarca si le sorteaza pe destinatii de multe ori sunt mai chiori de somn ca mine si in mare parte rusi , poloni ,etc Saptamana trecuta am calcat pe un colet care continea pahare . Cred ca nu erau de calitate ca s-a auzit cum s-au facut tandari. :) Naspa rau pentru ala care le-a comandat .
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

Tyrex scrie: Uite de asta nu are ursul....pene. Eu sunt singurul neplatit pe IVAPE . Trist .....trist de tot.
Iti punem noi o vorba buna si se rezolva :OO
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

zagga scrie:Tin sa te contrazic. O fi avand omul zmeii lui insa pravalia sa nu e de doi bani. Si apoi, daca i-ai explicat ce schimbari vrei sa faci la comanda in aceeasi maniera cu care m-ai determinat sa iti citesc postarea de 3 ori ca sa pricep cat de cat despre ce a fost vorba, nu e de mirare ca s-a incurcat.
Ce fel de "mesaje nu tocmai ortodoxe" i-ai trimis?
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

Nimeni nu-i perfect, unii prindem mai greu... Important este ca ai reușit să înțelegi și tu, după ce ai citit de mai m multe ori
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

leoleo scrie:Nimeni nu-i perfect, unii prindem mai greu... Important este ca ai reușit să înțelegi și tu, după ce ai citit de mai m multe ori
hai sictir

Invata sa scrii corect, cu paragrafe, punctuatie, fara sa mananci litere, sa te exprimi fluid. Pana atunci, ce consideri tu ca-i important pe segmentul asta, e irelevant.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

zagga scrie: hai sictir
Epic. De cand nu am mai auzit-o.
E din turca, adica „hai sictir”, care provine din expresia turceasca „Siktir git”, echivalentul lui "fuck off". De asemenea, mai are ca traducerea si „mars de aici”.
Invata sa scrii corect, cu paragrafe, punctuatie, fara sa mananci litere, sa te exprimi fluid. Pana atunci, ce consideri tu ca-i important pe segmentul asta, e irelevant.
Da.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

leoleo scrie:Sâmbătă am pus o comanda pe site
2buc baza 0 nicotina
1 buc 72 nicotina pg-vg
1 buc 36 nicotina pg-vg
1 buc aroma
Total de plata 215 lei, pana aici totul ok, la scurt timp mi-am dat seama ca din greșeală am comandat bazele cu 0 nicotina vg în loc de pg-vg, imediat am sunat la nr afisat pe site rugându-l pe domnul ce mi-a răspuns să înlocuiască cele două baze vg de 500 ml 0 nicotina cu 6 baze vg-pg la 100 ml, ok totul rezolvat,îmi spune că luni(azi) îmi pune comanda și marți voi avea produsele... Minunat. Azi în jurul orei 17 primesc mesaj de la curier prin care ma înștiințează ca, coletul a fost preluat și mâine voi fi contactat de agent, ramburs 141 lei,văzând suma de plata îmi dau seama ca ceva nu e ok și sun iar la nr de pe site, individul identifică comanda și-mi spune că mi-a trimis doar baze cu 0 nicotina(adica cele doua vegetale de 500 ml comandate inițial la care renunțasem telefonic) plus încă 6vg-pg la 100 ml. Îi spun individului ca nu e ok și nu voi ridica comanda, la care bolborosește ceva și-mi închide telefonul în nas,inițial am crezut ca s-a întrerupt convorbirea dar am mai sunat de vreo 3-4 ori și mi-a respins apelul. Asta a fost povestea mea. Să-l ia ..... cu prăvălia lui de doi bani cu tot! Binenteles ca m-am enervat și i-am trimis niște mesaje nu tocmai ortodoxe .
imi aduc aminte !
1. Pe scurt: nu am inchis, am blocat numarul de telefon. Nu stiu ce mesaje ati trimis, nu le-am mai putut primi.
2. Mai pe lung :D cand am de expediat colete si ma suna cineva foarte revoltat si ameninta ca nu ridica coletul pe motiv ca nu va primi ce a comandat dar nu reusesc sa inteleg nimic,pentru ca dvs aveti in minte propria comanda dar eu nu stiu despre ce vorbiti anulez comanda si blochez numarul de telefon. Am de ales intre a rezolva cu calm problema pierzand mult timp si in acest fel sa evit 'balacareri" pe facebook sau pe forumuri, sau inchid, merg mai departe si evit de n ori mai multe probleme cu clienti nemultumiti ce nu si-au primit comenzile a 2-a zi. Ca sa intelegeti cat de grava e problema cu timpul, TNT a renuntat la cantarirea coletelor in Ploiesti din cauza mea pentru ca sunt mereu in intarziere. 1 client nemultumit care face scandal pe forum pus in balanta cu n clienti multumiti a 2-a zi. Cam asa merge treaba. Sms-ul care l-ati primit nu era de la curier, e sms-ul trimis automat de serverul de sms atasat magazinului de 2 bani.
cu stima....
Scrie răspuns