Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

Deci "baditabogdan" e "feroce" sau cum, ca m-am pierdut ?
Doi se bat si al treilea ... le posteaza mail-urile.

care mama zmeilor e emoticonul ala cu floricele, ca devine interesant?!?
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de feroce »

Cristi scrie:Deci "baditabogdan" e "feroce" sau cum, ca m-am pierdut ?
Doi se bat si al treilea ... le posteaza mail-urile.

care mama zmeilor e emoticonul ala cu floricele, ca devine interesant?!?
nu sunt eu baditabogdan :)) poate ma ia domnul de la ivape dupa aia pe mine la rost:)) eu am postat conversatia postata in alta parte aici,ca sa vada colegii care erau curiosi
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de feroce »

ai zis-o intr-un fel Cristi parca ar fi o telenovela:))
eu unul sunt de parerea lui Iceman....totusi nu au fost produse expirate.....nici la kaufland de exemplu,unde vezi produse la reducere, cand mergi la casa nu iti zic aia vezi ca expira in x zile....
cat despre lichidele hangsen,am luat eu luna aceasta hangsen sisha au venit sigilate....
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

baditabogdan scrie:Ba chiar mai mult, nu va intereseaza ce se petrece in magazinul dvs si ce se trimite clientilor.
Aici te-as contrazice, cu respect. Il vad in stare pe ivape sa ofere si la pret de achizitie, in unele circumstante, anumite produse, doar pentru a nu lasa brese. Ce urmareste? Presupun ca, ceea ce a si afirmat: relatii/colaborari pe termen lung cu clientii sai. De ce s-a debarasat de tine? Ti-a spus: ai atentat la cotul sau si-acum il doare. La fel as fi facut si eu, cred.
Pe mine personal, ma dezgusta 'oamenii de vanzari' care vor in orice fel conjunctura sa-mi puna ceva in traista. Care-si transforma personalitatea in pres pana le cumperi produsul, dupa care te judeca sau injura, in gand. Eu in locul tau chiar acum i-as mai face o comanda, numai asa, sa-i fac in ciuda. Vorbesc serios. Si daca-ti trimite iar lichid care expira in 2 saptamani, l-as aborda mai domol, sa vad ce face? Chiar nu-mi schimba? De ce cu altii s-a putut?
Cert e ca are cele mai bune oferte si asa cum a zis, trage in jos si preturile concurentei sale. Eu ma bucur.
In ceea ce ma priveste dar si ce am mai aflat de la alti utilizatori, e corect, prompt.
Deci, cred ca ii pasa.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

@zagga, respectele mele, postare inteligenta.
O mica corectura daca mi se permite, niciodata nu am vandut si nu voi vinde la pret de achizitie sau in pierdere. In pierdere e ilegal + risc reclamatii la consiliul concurentei. La cat stau cu ochii pe mine ca pe butelie unii dintre vanzatorii din Romania, as fi avut reclamatii pe banda.
@ feroce: multumesc
@ iceman: va salut, cu respect
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Ivape.ro

Mesaj de danyel »

Am luat si eu o aroma care expira in doua saptamani, vai ce teapa mi-am luat. Daca o combin cu o baza care expira in 2016 nu-i asa ca se prelungeste termenul de expirare la aromă?
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Ivape.ro

Mesaj de Catalin »

Mai aduceti pe stoc Kanger SUBTANK Mini?
Si daca da, puteti sa aproximati si data?
THX
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

Apropo de termen de expirare la baze: a vazut cineva ce se intampla cu o baza care a expirat, de exemplu, de 6 luni? Se face neagra, alba, iute, dulce, vascoasa, apoasa, etc ? Sau te pomenesti ca vechimea are acelasi efect ca la vinurile adevarate ?!?
Astea fara legatura cu ivape si bazele bune vandute de el. Oricum, daca vre-un reseler se ofera, eu declar ca sunt de acord sa primesc gratuit orice cantitate de baza expirata. Ma sacrific in folosul comunitatii.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Catalin scrie:Mai aduceti pe stoc Kanger SUBTANK Mini?
Si daca da, puteti sa aproximati si data?
THX
7-10 zile, subtank mini astepta cuminte in Shenzhen comanda de istick 50 w, vin impreuna.
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Ivape.ro

Mesaj de Catalin »

Imi pare rau, dar mi-am luat Kanger-ul din alt magazin.


Sent from my iPhone
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Motanel05 scrie:Apropo de termen de expirare la baze: a vazut cineva ce se intampla cu o baza care a expirat, de exemplu, de 6 luni? Se face neagra, alba, iute, dulce, vascoasa, apoasa, etc ? Sau te pomenesti ca vechimea are acelasi efect ca la vinurile adevarate ?!?
Astea fara legatura cu ivape si bazele bune vandute de el. Oricum, daca vre-un reseler se ofera, eu declar ca sunt de acord sa primesc gratuit orice cantitate de baza expirata. Ma sacrific in folosul comunitatii.
Multi habar nu au ca la restaurant comanda o friptura si carnea poate fi expirata de 1 an. De exemplu,puiul proaspat, cand expira se congeleaza. Cand merg la fast food la supermarket cumpara relativ ieftin saorma din carne expirata cu o zi inainte. In ziua expirarii produsele se transfera la fastfood. In alimentatie publica pare mult mai grava problema decat in fumatul electronic.Si ca fapt divers, practica e legala. Pg-ul din arome are rol antibacterian, toti ati fumat lichide cu ingrediente expirate de la vreun producator sau altul, nu contaza ca-i China sau EU. Exemplu producatorii de baze, daca au stoc si comanda o firma, credeti ca micsoreaza garantia pe eticheta in functie de cat timp are stocul lor? Sunt producatori de baze, seriosi si respectati care spun ca 5 ani nu are nimic baza, producatori mari de lichide din EU care afirma acelasi lucru. Credeti ca intr-o fabrica de lichide recipientii cu aroma au data de expirare pe ei?(au doar in filmele de prezentare :D) Nimanui nu-i pasa. Toti ati fumat lichide sau baze expirate indiferent de unde ati cumparat sau ce marca ati cumparat. Si veti mai fuma fie ca vreti sau nu.Indifent de unde veti cumpara. Asta-i realitatea. Cineva a facut divertisment pe forumuri pe aceasta tema 9aroma ce expirain 2 saptamani) ma intereseaza deloc spre indiferent. N-o sa moara de la aroma, nici nu se intoxica, nici cea mai mica reactie adversa. Oricum urmeaza postarile filosofico-deontologice: adice ce ma, io sunt cetatean european si am drepturi, pe banii mei mult bla bla bla. Apoi o sa vina cei cu analizele de laborator. Apoi se vor trage concluzii.
Suntem o tare oameni speciali, ne nastem speciali, murim speciali (pe ultimul loc din EU la orice, dar tocmai d'aia suntem atat de speciali).
Romania = zero interes sau aproape zero din partea majoritatii producatorilor din industria ET. Nici macar Hangsen (exemplu aleator) nu ne considera interesanti ca piata de desfacere. D'aia n-o sa vedeti un distribuitor oficial unic la Hangsen,in Romania. Lichidul de care multi mananca rahat pe forumuri, dar ei nu stiu ca nimeni de la hangsen nu da doi bani pe ei si pe opinia lor. Si pe vanzarea din Romania adunata de la toti revanzatorii.Si nu da doi bani pe toti revanzatorii din ro adunati la un loc. Mai fac si eu ceva maruntis cu noi.
Nasol ! Dar e realitatea.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Catalin scrie:Imi pare rau, dar mi-am luat Kanger-ul din alt magazin.


Sent from my iPhone
mie nu-mi pare rau, va multumesc pentru intentie, sa vapati cu placere.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

ivape scrie:aroma ce expirain 2 saptamani) ma intereseaza deloc spre indiferent.
... (pe ultimul loc din EU la orice, dar tocmai d'aia suntem atat de speciali).
Pare ca unde se da, acolo chiar crapa.
Eu unul nu ma simt chiar asa special, sorry.
baditabogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:34 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de baditabogdan »

Sunt, ca toata lumea, stapan pe banii mei.Cat timp platesc pai e normal sa am pretentii.Eu dau banii pentru produsele primite, nu le primesc gratis ca sa nu comentez.Asta omiteti dvs!!
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

[youtube][/youtube]
Scrie răspuns