Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Sanitarium »

multumesc, v-am trimis mesaj privat!
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Sanitarium scrie:multumesc, v-am trimis mesaj privat!
awb 647562583
TNT
Transport platit de mine.
Stima.
Avatar utilizator
mokorottyu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 9
Membru din: Lun Oct 27, 2014 12:17 am
Localitate: Oradea

Re: Ivape.ro

Mesaj de mokorottyu »

E putin offtopic, dar daca tot am citit thread-ul asta, pun is eu o intrebare. Sa nu fie in totalitate off topic, lichidele de care vreau sa vorbesc, sunt de la ivape :)

Lichidele au stat mai bine de un an in dulap (caci ca prostul am inceput iar sa fumez :shock: ) si au expirat. AU nicotina 18 mg, iar eu vapez de 6. Am lichide 0, le-as amesteca, sa-mi iasa ceva de 5-6 mg. Lichidele sunt expirate de un an:)) am vreo 50 de ml. Sa le arunc, sau le pot folosi? Am incercat cu o sticluta de 10 ml, nu a avut miros diferit, sau gust ciudat. E ca orice Hangsen Kent, ce am vapat pe vremuri. Pot sa am ceva probleme?

Iar sa-mi zic is parerea despre ivape... Super OK!!!!!!!!
Am comenz in total de 1000 lei. Istick 30W, Kayfun 4 Ehpro, silica, kantal, lichide Hangsen, Liqua, Vips, Cleromizoare sau ce saracie, CE4 sau 5 nu mai stiu...Baterie ego, rezistente de rezerve. Deci am vreo 10 comenzi, si nu am avut nici o problema!! RECOMAND!

Am primit lichide Hangsen care erau aproape de data expirarii(vorbesc de un termen de luni de zile, 3-4 nu mai stiu), CE A FOST SPECIFICAT CLAR pe site, si avea si reducere.
Vapiano
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iul 23, 2016 10:17 pm
Localitate: Timisoara

Re: Ivape.ro

Mesaj de Vapiano »

Sal,

Daca nu ai meduze in sticla dupa un an inseamna ca lichidul este steril si bun de vapat, lichidul nu are nimic chiar daca este expirat ( e doar glicerina,propilen si arome).Ca sa fiu mai pe inteles.. poti sa-mi trimiti mie lichidul expirat apoi eu iti trimit un video cum il vapez si ne auzim peste cateva luni.. sau nu ? :)
Avatar utilizator
exces.water
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Oct 19, 2017 4:08 pm
Localitate: Craiova

Re: Ivape.ro

Mesaj de exces.water »

Salutare
Sunt nou pe forum, vaper de vreo 2 ani.
Am incercat intre timp produsele de la cateva magazine online si nu am fost intotdeauna multumit de ce a iesit cand am combinat lichidele.
Despre Ivape pana acum numai de bine, sunt client de cateva ori pana acum deja, nu am avut probleme cu nici o comanda.
Preturile sunt cel putin bune, doar ce mi-am luat 500 de ml de baza 50VG 50PG si 120 de ml VPG 70/30 si arome.
Nu am incercat pana acum baza asta.
Am sunat si eu de cateva ori pentru diverse intrebari vis-a-vis de o rezistenta, un mod, etc. De fiecare data amabili si de treaba, cu explicatii si limbaj profesionist.
Owneru pare destul de ok, banuiesc ca are destule comenzi/stres pe cap si nu percuteaza foarte bine cand il suni sa ii spui ca esti Gigel din Tecuci si nu a ajuns curierul la tine sau ca lichidul pe care l-ai luat nu are vreo virgula pe eticheta.
Pana la urma si el aduce niste produse sigilate, nu le gusta pe fiecare.
In orice business poate gresi omul, sunt convins ca daca vorbesti NORMAL te intelegi cu el.
Daca imi place ce am luat acum nu mai iau de la altii ever :D

PS
Nu sunt afiliat cu ei, nu am primit nimic MOKA, nu am fost platit de IVAPE sa comentez.
Si ca un mic pont pentru ei, am fumat o singura data f f f putin din TOP CLASS STRAWBERRY WHITE CHOCOLATE de la un italian.
Nu gasesc in Romania sub nici o forma.
Incercati si voi si daca va place aduceti ca sigur amatorii de fructe o sa il cumpere cu obstinatie :)
Avatar utilizator
exces.water
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Oct 19, 2017 4:08 pm
Localitate: Craiova

Re: Ivape.ro

Mesaj de exces.water »

Revin cu parere de rau
Am luat de curand de la IVAPE o baza la un pret bun (am crezut eu) I Hate Vape
E si in varianta de PG 50 VG 50 la 500 ML la pret bun - 35 de lei
Si in 70 VG 30 PG 100 ml undeva la 12 - 13 lei parca
Eu sunt mai atras de aromele fructate asa ca mi-am luat ceva de capsuna de la Flavorart si ceva de zmeura de la Flavor West.
Zis si facut
Am doua moduri, un Vaporesso Atitude de 80 W cu atomizor ESTOC, rezistenta de 0.3 Ceramic EUC
Celalalt mod un Teslacigs Touch de 150 W acelasi model de atomizor.
De ceva timp fumez numai baza King Vapure cu aroma Sweet Strawberry de la Mom & Pop, si nicotina undeva la 4%.
Sa revin.
Vine coletul de la IVAPEdesfac, totul in regula. Miros aromele, capsuna cam chimica, sintetica, insa zmeura de vis. Pun o picatura de aroma in tank aiurea asa, super gust.
Fac repede (eram la birou) 10 mililitri de lichid - baza goala 70VG 30 PG in care pun 1 mililitru de aroma si il pun in tank.
Gust super bun, incepusera colegii sa saliveze de la aburi.
Iau 90 ml de baza VG70 PG30, adaug 10 de aroma, peste asta 10 de nicotina, il amestec, il pun in tigara, trist :(
Aroma vaga, de la a doilea fum gust de ars.
Am mai pus aroma, am schimbat rezistenta cu una noua - o aveam de rezerva la mine insa de 0.5 nu de 0.3
LA FEL
Gust de ars dupa a 3-4 secunda de inhalat
Am luat ieri alta rezistenta noua de 0.4 de data asta.
ORIBIL
Nu pot vapa. Lichidul are un miros de plangi - suc de zmeura, insa la vapat e oribil.
L-am pus putin in apa fiarta, lasat la aerisit, la fel.
Tank Estoc Vaporesso rezistenta Ceramic de 0.3 - ars, rezistenta de 0.5 - ars, tank Ijust 2 rezistenta de 0.18 - ars.
Spalat tank, pus King Vapure cu Sweet Strawberry facut ieri - gustos.

Intrebarea mea e daca fac eu ceva gresit, trebuie macerat mai mult, mai multa aroma, sau e baza proasta?
Multumesc in avans si sper sa aveti rabdare sa cititi.
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Ivape.ro

Mesaj de dumping »

1. cat e procentul de aroma recomandat de producator? ai pus 90 ml baza cu 10 ml aroma dar si 10 ml baza cu nicotina? per final nu ajungi la un 10 %, e mai putin. vezi recomandarea roducatorului.
2. lasa-l la macerat poate o sa ai surprize mai incolo.
Avatar utilizator
exces.water
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Oct 19, 2017 4:08 pm
Localitate: Craiova

Re: Ivape.ro

Mesaj de exces.water »

Recomandat de producator e 15-20%.
Am facut si separat 10 mililitri din care 20 % aroma.
Miroase super frumos - iti ploua in gura. Gustul e insa oribil. Nu e prima aroma cu care patesc asta.
E vorba de Raspberry de la Flavor West.
La fel si cu Strawberry de la Flavor Art - trist.
Nu e vina Ivape dar aromele astea sunt proaste
Scrie răspuns