Re: Vapez.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapez.ro

Mesaj de aisman »

Si uite cu ultima comanda m-au dezamagit VAPEZ.RO. De ce?
Ultima comanda facuta la ei si anume: atty Dream BT804(+extensie gratuita-care nu am primit-o), si o aroma. Cu aceasta ocazie am sa ma reprofilez pe magazinele de afara. Prefer sa dau un ban in plus dar sa imi vina ce comand.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de Midnight Caller »

Pai nu e mai simplu sa rezolvi si cu ei problema asta ?
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapez.ro

Mesaj de aisman »

Nu era mai simplu sa trimita extensia de la inceput.
1. Acest topic este dedicat recenziilor si nu vad de ce nu mi-as spune parerea.
2. De obicei cand comand doi boi si o vaca, am pretentia sa primesc doi boi si o vaca. Am pretentia sa primesc ceea ce comand, si ce este in descrierea produsului respectiv(Vezi:Extensie gratuita)
3. Nu pot din timpul meu ,care costa, sa acopar erorile intentionate sau nu de expediere a Vapez-ului.
Atata timp cat platesc profesionist am pretentia sa fiu tratat profesionist.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Vapez.ro

Mesaj de dan1978 »

Nu cred ca e mare pierdere.Gestul conteaza,desigur.
Uite ce zice de piesa ta lipsa:
-extensie (nefunctionala)
-extensia nu se potriveste direct pe atomizor.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapez.ro

Mesaj de aisman »

Piesa este functionala si extensia se potriveste. I-a dat de cap Stefan77. Doar trebuie schimbate o-ringurile de pe mustiuc si extensie intre ele. Simplu ca buna ziua. Chiar daca nu erau functionale, daca se lauda Vapez-ul ca le da gratis, de ce nu sa nu le primesc, chiar daca e functionala sau nu piesa.
Stima
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de danyel »

Am comandat si eu azi-noapte un BT. Sa vedem maine cand ajunge pachetul daca au trimis extensia sau nu.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapez.ro

Mesaj de aisman »

Vedem. Sa ne tii la curent. Chiar sunt curios. Poate la un pachet tine la unu nu. :D
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de danyel »

Dau cu banul, aici punem extensia, aici nu punem extensia :D
Avatar utilizator
gaby
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:37 pm
Localitate: Constanta

Re: Vapez.ro

Mesaj de gaby »

Nu, e doar pentru @aisman, ca de-l umple cu palinca cu extensie, intra-n coma. asa ca i-au dat fara :D
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de daahak »

aisman scrie:Si uite cu ultima comanda m-au dezamagit VAPEZ.RO. De ce?
Ultima comanda facuta la ei si anume: atty Dream BT804(+extensie gratuita-care nu am primit-o), si o aroma. Cu aceasta ocazie am sa ma reprofilez pe magazinele de afara. Prefer sa dau un ban in plus dar sa imi vina ce comand.
Eu am cumparat din magazin si nu am avut extensia! Mi-am dat seama acasa! Neseriosi la chestia asta!

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de aisman »

danyel scrie:Am comandat si eu azi-noapte un BT. Sa vedem maine cand ajunge pachetul daca au trimis extensia sau nu.
Eu bag mana in foc ca o trimite. Daca o primesti anunta-ne si pe noi aici :D
gaby scrie: Nu, e doar pentru @aisman, ca de-l umple cu palinca cu extensie, intra-n coma. asa ca i-au dat fara :D
E, fix de sanatatea mea le pasa lor :lol:
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de danyel »

Intru si eu in clubul celor fara extensie. Doar o baza si BT-ul. Cei drept ca BT-ul este frumos impachetat intr-o cutie, nu cum m-am obisnuit cu ce am luat pana acum impachetate intr-o folie.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapez.ro

Mesaj de aisman »

Probabil ca vre-unu de pe la vapez isi tot pune extensiile pe Dream`ul lui sa ii incapa vreo 10 ml de lichid si il face de vre`un metru :lol:
Rusinica VAPEZ.RO :D
cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de cicigeo »

Eu sunt din jud.Prahova la cca.130 km de Bucuresti.Cu privire la calitatea produselor, amabilitate, promptitudine, preturi le acord nota maxima.Am insa o mare rugaminte cu privire la expedierea coletelor sa faca ceva sa le poata trimite si cu Posta Romana serviciul Prioripost pentru ca cei de la Fan Courier, TNT si altii care fac servicii de curierat pentru localitatile care nu sunt cuprinse in tabelele lor de transport percep sume mari de bani pentru fiecare km.de te face sa renunti la a comanda produse intrucit uneori costa mai mult transportul coletului decit ceea ce contine.Multumesc anticipat de intelegere.
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Vapez.ro

Mesaj de silpo »

@cicigeo, dacă îți dorești să te adresezi celor de la "vapez", nu aici este locul. Acest topic a fost deschis pentru ca userii să-și spună părerile despre magazinul respectiv. Cei de la "vapez" nu o să citească sugestia ta, pentru că nu intră pe acest forum. De ce? Asta o să detaliez într-un topic dedicat, ca să nu facem aici off-topic. Dacă vrei neapărat să cumperi de la ei, dacă ești tu convins că îți place acest magazin și vrei să le adresezi vreo sugestie, trimite-le un e-mail. Dintre resellerii mai mari, este adevărat că nici "Vapers-one", nici "Fumează OK" și nici alții nu expediază cu poșta. Doar "Țigara Ego" au ca opțiune și livrarea cu poșta. Totuși, cercetează și varianta asta http://www.ivape.ro/transport" onclick="window.open(this.href);return false;. Se află în Ploiești și afirmă că îți livrează cu TNT, oriunde, fără să-ți perceapă vreun leu pentru km suplimentari. Depinde, desigur, și ce produse dorești să cumperi... Într-adevăr, marea problemă a celor care nu locuiesc în orașe mari este costul uriaș al transportului. De cele mai multe ori, este considerabil mai ieftin transportul, dacă îți comanzi produsele în China, asta ca să nu mai zic de Europa. Poți lua în considerare și varianta asta, adică să cumperi din Anglia, Germania, sau, varianta economică, din China.

S-auzim de bine!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Scrie răspuns