Re: Vapez.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
Martin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 234
Membru din: Vin Aug 02, 2013 8:23 pm
Localitate: Brasov-Maierus

Re: Vapez.ro

Mesaj de Martin »

A masurat cineva baza Cloud Vape cat contine?eu la ultimile comenzi ce le-am primit nu erau 100ml erau doar 91ml,raspunsul a fost asa le primim de la producator.
Gigi43
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Vin Mai 23, 2014 12:12 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de Gigi43 »

Nu am masurat dar se vede cu ochiul liber ca nu-s 100 ml.
Acum ca asa sunt primite sau nu, nu prea ne intereseaza pe noi.
La o adica ce ma deranjeaza este ca se vand ca 100ml.
Era mai simplu sa scrie 90ml pentru a avea spatiu de amestec cu aroma, sau ceva de genul...
Asa ramne loc de interpretari, nu intru in detalii.
Osama
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Joi Dec 24, 2015 7:37 pm

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de Osama »

Vizitat pentru prima oara un magazin vapoint, cel de la Obor. Prima impresie, vanzator praf. Cerut Kanthal A1, primit Kanthal D. La intrebarea "ce e asta?" am primit raspuns "iti zic eu ca merge foarte bine asta. E A1." Scria pe el D. "Nu, e A1! E la fel, iti zic eu! Merge la fel!"
Despre magazinul de la gorjului am auzit numai de bine. Am sa le fac o vizita. Nu judec un magazin/brand dupa o simpla experienta. Avand in vedere ca magazinul de la Obor imi e la indemana, cel mai probabil voi mai trece si pe acolo, insa nu pentru sfaturi, ci doar pt a cumpara produsele necesare.
David101
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Vin Apr 01, 2016 4:50 pm

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de David101 »

@Osama,
Despre cel de la Gorjului, acum cativa ani (cand stateam in zona) erau ca vanzatori 1 baiat cu ochelari si o domnisoara slabuta, ambii oameni de nota 10. Baiatul mi-a reparat prima tigara ego free of charge :). Imi pare rau ca am uitat cum ii chema. Fast forward cativa ani, si am fost saptamana trecuta pe acolo (e super ca au program si in week-end), speram sa gasesc aceiasi vanzatori.... dar am dat de un tip slabut, tinerel, amabil baiatul, dar cam grabit... Ii zic ca vreau x produs, poti sa mi-l arati?, ia x produs de la raft, zbang cu el pe casa de marcat, uite-l ... m-a lasat un pic asa, ciudat. Mai frate, stai sa-l vad si eu cum e in realitate, ca pe net poate iti face alta parere, si apoi iti zic, bate-l pe casa sau nu. L-am lasat sa-si faca treaba, am zis ca poate asa sunt instruiti angajatii mai nou. Angajatii vechi, pe care doream sa-i reintalnesc erau super OK cu clientul, adica iti explicau ca la ala prostu, uite asta e produsu, uite asa se utilizeaza, uite ce avantaje si dezavantaje are, se vedea ca erau informati/pasionati de electronice.... Cand ceream diverse lichide sa cumpar mereu veneau, cu uite am adus si din asta, vrei sa incerci sa vezi daca iti place? Aveau tot felul de monstre, aveau o alta abordare catre client... pleacai de la ei din shop multumit si mai invatai si ceva. Acum am plecat din shop cu produsele achizitionate si atat. Am incercat sa vorbesc si cu baiatul respectiv, dar la diverse intrebari, ori iti dadea o privire blanda si plina de mila ori iti raspundea cu "asta e cel mai vandut produs al nostru", si eu ii ziceam, "pe bune?", si el raspundea cu "daaaa"...
Deci, per toatal, magazin cu produse variate, program super ... pacat ca nu am mai gasit vechii vanzatori... ar fii fost cel mai OK magazin de electronice din cate am intrat.
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de dinurm »

Osama scrie:Vizitat pentru prima oara un magazin vapoint, cel de la Obor. Prima impresie, vanzator praf. Cerut Kanthal A1, primit Kanthal D. La intrebarea "ce e asta?" am primit raspuns "iti zic eu ca merge foarte bine asta. E A1." Scria pe el D. "Nu, e A1! E la fel, iti zic eu! Merge la fel!"
Despre magazinul de la gorjului am auzit numai de bine. Am sa le fac o vizita. Nu judec un magazin/brand dupa o simpla experienta. Avand in vedere ca magazinul de la Obor imi e la indemana, cel mai probabil voi mai trece si pe acolo, insa nu pentru sfaturi, ci doar pt a cumpara produsele necesare.
Daca cumva este vorba de pungutele cu fermoar, D vine de la dimensiune... eu stiu ca nu mai aduc de mult kanthal D cei de la vapez. Acelasi D il gasesti si pe pungutele cu nichrom, nichel, etc.
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: Re: Vapez.ro

Mesaj de dinurm »

Osama scrie:Vizitat pentru prima oara un magazin vapoint, cel de la Obor. Prima impresie, vanzator praf. Cerut Kanthal A1, primit Kanthal D. La intrebarea "ce e asta?" am primit raspuns "iti zic eu ca merge foarte bine asta. E A1." Scria pe el D. "Nu, e A1! E la fel, iti zic eu! Merge la fel!"
Despre magazinul de la gorjului am auzit numai de bine. Am sa le fac o vizita. Nu judec un magazin/brand dupa o simpla experienta. Avand in vedere ca magazinul de la Obor imi e la indemana, cel mai probabil voi mai trece si pe acolo, insa nu pentru sfaturi, ci doar pt a cumpara produsele necesare.
Daca cumva este vorba de pungutele cu fermoar, D vine de la dimensiune... eu stiu ca nu mai aduc de mult kanthal D cei de la vapez. Acelasi D il gasesti si pe pungutele cu nichrom, nichel, etc.
Scrie răspuns