Mahoarca.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
muvilici
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mar 04, 2015 4:38 pm
Localitate: Bucuresti

Mahoarca.ro

Mesaj de muvilici »

Incercati sa va feriti de baietii astia. In afara de faptul ca au niste descrieri agramate la produse, vand produse fake si folosite in showroom. Am cumparat o baterie VV Ego C Twist de la ei crezand ca e originala. Cand am ajuns la magazin, mi-a dat bateria direct din vitrina, la fel si un Mini Protank 3, care e original din fericire. Eu fiind la inceput, au trebuit sa ma lamureasca baietii de langa, de la tigaraego.com ca bateria e fake si mi-au si aratat ca setata la 4.8 V, ea scotea de fapt 3.8. Asa am ajuns sa-mi cumpar mini iStick-ul si sunt foarte multumit. Am avut noroc ca am inapoiat bateria celor de la mahoarca fara tam-tam si mi-au dat banii inapoi. Concluzia: daca nu aveti chef de batai de cap, exista o multime de alte magazine cu produse ok, la preturi bune. Eu unul, recomand tigaraego. Dar aveti grija, daca intrati la ei, s-ar putea sa iesiti de-abia peste vreo 2 ore, chiar daca nu cumparati nimic :D. Te ajuta cu orice ai nevoie.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Mahoarca.ro

Mesaj de zagga »

Mahoarca ti-a returnat banii inapoi fara nici un fel de tam-tam. Merita retinut aspectul.
Ti-au zis ei ca acel VV Ego C Twist este ceva original sau doar astfel ai presupus tu?
Si mi se pare nepotrivit sa deschizi topic pentru un magazin, unde incepi sa ridici osanale 'baietilor de langa'.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Mahoarca.ro

Mesaj de zagga »

-
Avatar utilizator
muvilici
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mar 04, 2015 4:38 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mahoarca.ro

Mesaj de muvilici »

Eu doar am vrut sa-mi impartasesc propria experienta. Deobicei, orice magazin online de tigari electronice specifica faptul ca produsul e o clona.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Mahoarca.ro

Mesaj de cristian »

Fii putin mai clar. Twistul era incarcat full si dadea 3.8 v setat fiind la 4.8 v?
Ai luat altul si ai masurat in aceleasi conditii?

Nu ma intereseaza opinia despre nici unul dintre magazine, am deja de cativa ani opiniile mele, intrebarea e pur tehnica.
Avatar utilizator
muvilici
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mar 04, 2015 4:38 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mahoarca.ro

Mesaj de muvilici »

Twist-ul nu era incarcat full, era la vreo doua ore de la incarcare. Dar nu asta a fost primul semn ca e fake, ci faptul ca nu avea insemnele Joyetech pe stand, scrisul cu Ego C Twist parea facut cu marker-ul, iar rotita de setat voltajul se invartea in partea opusa fata de cea originala. Nu spun ca ar fi fost o mare problema sa o pastrez, dar la 75 de lei cat dadusem pe ea, n-aveam chef sa ma tina doar cateva zile.
Scrie răspuns