Vaperi din iasi

Aici vei putea lua legatura si cunoaste vaperi din zona ta
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de Sacrificiu »

Deci moarta miscarea in Iasi? Ma face sa imi para rau ca nu am descoperit forumul mai devreme...
Vlad Alexandru
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 9
Membru din: Mie Apr 09, 2014 6:23 pm

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de Vlad Alexandru »

Salut! A luat cineva de aici clearomizoare? Cum sunt?

http://site-banat-reclama/clearomizoare/ ... zoare.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de Sacrificiu »

Sunt ok. Recomand Evod. Poti merge direct la sursa daca ai drum pe-acolo: https://www.google.ro/maps/place/Tigari ... 7af5092202" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
alexandruj91
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 42
Membru din: Joi Mai 29, 2014 1:58 pm
Localitate: Iasi, Romania
Contact:

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de alexandruj91 »

Salut baietii .
Sunt si eu din Iasi , si de 2 ani si 4 luni nu mai bag analoage in sistem :)


Atomizoarele de la tigara -electro sunt ok, dar daca ai o bateriuta ce suporta si alte tipuri de kantal gen cel de 25 , poti da comanda de pe net de niste kantal si cu vata iti faci singur rezistenta (micro coil) dupa si nu o sa ai probleme cu el , o sa schimbi numai vata odata la ceva vreme . :P
Imagine


--->KEEP CALM AND VAPE ON<---
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de mariandex »

Acesta e o copie a unui raspuns de-al meu intr-un alt topic , sper sa nu se supere admini daca postez acest mesaj unde apar toate postarile domnului Vlad Alexandru :
mariandex scrie:Un pic de RECLAMA PE FATA , dar macar de punea un avion ceva macar , nu o trompeta de e-healt cu "program de autocuratire la 1500 de pufuri" , MA LASI ? asta dupa primul puf ajunge direct la gunoi , si ca sa dau 75 de lei pentru un puf ..... hmmmm cam scump pentru papilele mele gustative .
Domnule Vlad Alexandru , macar aveai bunavointa sa te uiti la postul de deasupra anuntului tau , doar atat , nu te pun sa citesti toate cele 26 de pagini ale acestul topic intitulat " Modele noi " , nu mai vorbesc de restul forumului , ca sa vezi cam cu ce se " mananca " vapatul asta , in special la noi la astia mai harsaiti in ale vapatului . Si daca tot am reusit sa intru pe site-ul dumneavoasta ( ca in celelalte postari ale dumneavoasta sunt banate ) am cateva doleante : preturi destul de mari la anumite produse care sunt vechi ( adica aparute de mult timp ) , hmm , tigara de unica folosinta , e ok dar la 30 de lei e foarte scump ( in bucuresti la tarabele din mall se vindeau cu 15 -20 de lei , dar si asa e destul de scump ) eu zic ca pretul unui asemenea device nu trebuie sa depaseasca pretul unei rezistente evod , adica 4-5 lei , asta daca vrei sa le vinzi si sa ai viitori clienti in ale vapatului , pentru ca daca stai cu ele in stoc lichidul din cartomizorul respectiv "imbatraneste" si isi schimba gustul si performantele , si atunci daca un potential client nu o sa fie multumit , o sa-l pierzi de musteriu , si noi ca membru in comunitatea vaperilor , basca un potential client pierdut inseamna 100 potentiali clienti pierduti deoarece daca primul potential client nu a fost multumit el va imprastia vorba . Asta e prima lege si unica in comert de care trebuie sa tina cont orice nou comerciant daca vrea sa aiba succes afacerea lui si anume : un client castigat = cu 10 potentiali clienti , un client pierdut = 100 potentiali clienti pierduti , asta pentru ca trebuie sa tii cont ca vestile rele circula de 10 ori mai repede decat cele bune , fapt dovedit statistic sau ma rog in cazul nostru ati observat ca toti ne spun ca "digitalele" sunt mai rele ca " analoagele" sa asa au auzit ei "din surse sigure" aka TV ori presa .
De lichidele pe care le comercializezi ce sa mai zic ? ca nu exista producator ? ca sunt facute " in cada" ? nu stiu ( ma rog sunt Feel Life dar asta nu se vede clar pe site cel putin la categoria e-lichide , doar la unele comenturi despre un anume lichid ).
Asa ca daca chiar vrei sa-ti mearga afacerea , si vrei sa te bagi cu noi in cardasie , deschide-ti un post pe bazar si spui acolo cine esti , ce vrei , iti prezinti siteul produsele si noi decidem daca e mai bine sa luam de la tine sau de la altii , cu timpul vom vedea daca esti om serios si de incredere si meriti atentia de care vrei sa dam dovada . Dupa cum ai observat sau daca ai citit putin prin topicurile acestui forum , nimeni de pe forumul asta nu baneaza un link catre un site , tocmai pentru ca e un forum de discutii libere despre vapat, dar din cele 9 posturi ale dumneavoastra 9 sunt cu trimitere la acelasi magazin ..... e sau nu reclama ? si atunci .....? te superi ca ti-au banat link-ul spre site ?

Cu respect Mariandex .

PS : nu o lua ca pe un afront personal , nu-mi sta in caracter sa denigrez pe nimeni , mai ales pe cineva pe care nu il cunosc personal , eu atac doar ideea sau subiectul in sine , nu persoana , pentru ca asa se face pe un forum civilizat unde sunt discutii libere , mai e o vorba : un om destept invata din greselile lui , un om intelept invata din greselile altora , asa ca tu decizi ....


HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
krazyiNTTT
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Sep 28, 2014 10:43 pm

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de krazyiNTTT »

cineva din Iasi care sa am ajute cu niste kanthal a1 de 0.30 ?, bineinteles contra-cost :D
Radu88
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Oct 11, 2014 7:34 pm

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de Radu88 »

Salut baieti sunt si eu nou venit pe forum la voi ... chiar mi-ar face placere sa ne cunoastem personal Sunt Radu sunt din Tatarasi. Vapez de vreo 4 luni am inceput cu TS3 de la kanger mai detin un i30b si cea mai noua achizitie de care ma bucur un taifun Gt bine setat pe silica
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de Sacrificiu »

Mai e cineva pe-aici?
Vreau sa cumpar din Iasi un dripper bun. Ceva oferte?
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de Sacrificiu »

Salut din nou. Vin cu o intrebare pentru oamenii din Iasi. Avem vreun magazin de unde as putea cumpara un acumulator bun(ca si performanta, capacitate si vreo 10A continuous discharge rate)?
Daca nu avem in oras, ce imi recomandati?
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Vaperi din iasi

Mesaj de Sacrificiu »

Sper sa nu fie retoric din nou... Am un Vamo V3 de care nu ma mai folosesc si pe care l-as vinde, doar in Iasi, pe probate. Functioneaza perfect. Bun pentru un incepator in VV/VW. pret 100 RON, negociabil.
Scrie răspuns