Bottom coil

Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Bottom coil

Mesaj de daahak »

Ma roade o intrebare! Toate clearomizoarele bbc se ineaca? Mi-am luat unul de la vapez si ma dispera. Trag din el si inevitabil primesc bonus cateva picaturi de lichid.... Am ales eu prost modelul? Daca da ce ar trebui sa iau sa nu mai intampin problema asta?

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daniel1984 »

lichidul pe care-l folosesti este prea subtire , daca clearomizorul se poate desface (daca este servisabil ) poti sa-i faci ceva sa nu mai se inunde daca nu este atunci foloseste lichide mai vascoase
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daahak »

Am bagat liqua de 18 mg. Daca are vreo importanta aroma e traditional tabacco. Ce pot sa ii fac? Tehnic vorbind

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daahak »

O gama de lichide mai vascoase ar fi.....???

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daniel1984 »

da este servisabil , scoate rezistenta din el , se desurubeaza , daca ti partea cu filet si misti stanga dreapta de tubul acela ridat o sa iasa (este presat) , apoi o sa vezi rezistenta , acolo mai trebuie sa pui un fir de silica la fel de lung cum este si originalul , daca nu ai silika poti desface de la altul sa iei pana i-ti cumperi , apoi montezi inapoi capacul acela cu tija ridata , vezi sa o indesi bine , infiletezi inapoi rezistenta si ar trebui sa mearga ,gasesti si pe youtube videouri daca nu ai inteles.....pasii
la lichide care este mai vascos las pe alti sa-ti explice ca nu am incercat foarte multe si nici nu prea ma interesat
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daniel1984 »

uite aici pe pbusardo.... " onclick="window.open(this.href);return false;
uite un alt review bun " onclick="window.open(this.href);return false;
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bottom coil

Mesaj de VapeMe »

Salut .. sa nu ma intelegi gresit ca te corectez dar este bine sa stii ca este bottom coil clearomizer de unde si prescurtarea BCC si nu
clearomizoarele bbc
Deci inca o data ma repet nu ma intelege gresit ca te corectez dar spuneai ca vrei sa te familiarizezi cu termenii...
Revenind la problema ta cum a spus si colegul @ daniel1984 poti incerca cu inca o bucata de silica deasupra peste rezistenta si mai este ceva destul de important puterea de succtiune cu care tragi , nu trebuie sa tragi tare pentreu ca o sa tragi si lichidul care o sa iti inunde clearomizorul. de curs exista posibilitatea sa mai gasesti cate o picatura pe pastila bateriei dar nu este ceva grav majoritatea curg o picaturica ..
Incearca si vezi ce rezultate ai..
Stima !
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daahak »

Chiar ma intrebam de unde vine al doilea "c".

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daahak »

In apararea mea, precizez ca vapez de 10 zile, si nu am cum sa le pricep pe toate direct. Probabil o sa mai am derapaje...

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bottom coil

Mesaj de Midnight Caller »

Nu e absolut nicio problema, e forum de informare, nu te scoatem la tabla :)
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daahak »

daniel1984 scrie:uite aici pe pbusardo.... " onclick="window.open(this.href);return false;
uite un alt review bun " onclick="window.open(this.href);return false;
am vazut. ceea ce nu am inteles de aici e de ce scoate silica de acolo? care e spilul? pentru cazul meu am inteles, mai multe fire mai mica sansa de a se inunda. (corect? :oops: )
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bottom coil

Mesaj de VapeMe »

daahak scrie:
daniel1984 scrie:uite aici pe pbusardo.... " onclick="window.open(this.href);return false;
uite un alt review bun " onclick="window.open(this.href);return false;
am vazut. ceea ce nu am inteles de aici e de ce scoate silica de acolo? care e spilul? pentru cazul meu am inteles, mai multe fire mai mica sansa de a se inunda. (corect? :oops: )
Corect .. el scoate o bucatica ca sa aibe fluxul de aer mai mare si gustul mai bun dar parerea mea este ca gustul nu se schimba e doar placebo totusi poate gresesc iar daca exagerezi si pui prea multa silica peste ( se mai zice puffer am observat ) o sa ai succtiunea de aer mai mica.. vezi cum ti-se potriveste incearca cu silica de 1mm sau cu ce ai la indemana ..
Stima !
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daahak »

nu ma intreba ca sunt afon... am taiat dintr-o rezistenta cumparata de la vapez.... e destul de subtire :mrgreen:
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de slavyk »

Dupa cum stiti, eu nu mai folosesc silica. Dar la BCC (Protank) am facut acum 3 zile, un test cu... vata! Testul este in desfasurare in sensul ca astept savad peste cat timp v-a trebui sa schimb vata! Dupa 6 ml, (micro-nano-coil 2.1Ohmi, NiCr 0.2mm, 10spire, diam. interior 1.2mm, NRN), vapat la 8W inca nu simt nevoia de a o inlocui.
Surasa de inspiratie a fost asta http://www.youtube.com/watch?v=xrvwOf13 ... AXCcGWkZGI
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Bottom coil

Mesaj de daniel1984 »

daahak scrie:
daniel1984 scrie:uite aici pe pbusardo.... " onclick="window.open(this.href);return false;
uite un alt review bun " onclick="window.open(this.href);return false;
am vazut. ceea ce nu am inteles de aici e de ce scoate silica de acolo? care e spilul? pentru cazul meu am inteles, mai multe fire mai mica sansa de a se inunda. (corect? :oops: )
scote un fir de silika petru ca lichidul care i-l foloseste este vascos , si nu se alimenteaza atat de repede pe cat arde si scotand un fir lasi mai mult spatiu pentru ca lichidul sa intre, la tine este pe dos e prea mult spatiu , am vazut ca ai si baterie reglabila, mai e un spil trebuie sa vezi tu asta , mai este si in functie de cat de mult se incinge rezistenta de exemplu la 3 volti sa zicem lichidul absorbit de silika se evapora in 2 sec , daca dai 4 volti se evapora in 1 sec si nu mai are timp sa se alimenteze atat de repede si urmatorul puf o sa fie urat , daca dai 2v (ceea ce nu se poate e duar un exemplu ca sa intelegi principiul ) automat lichidul se evapora in 3 sec si automat timpul crescand este si ricul sa se inunde, in momentul cand sa inundat nu mai face nimic, de aceea ziceam ca trebuie sa corelezi cat lichid i-ti intra in rezistenta si la ce voltaj in functie de vascozitatea lichidului, e cam complicata treaba , dar o data ce te-ai lovit de ele si ai incercat mai multe variante o sa le inveti...
STIMA si aburi densi.....
Scrie răspuns