Recomandare MTL

Bogdan han
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Joi Noi 17, 2016 8:57 pm

Recomandare MTL

Mesaj de Bogdan han »

Salut băieți am nevoie de puțin ajutor. As vrea sa îmi recomandări un MTL cu aroma buna si din ce am văzut in principiu cele mai bune ar fi cam SIREN 2, Nautilus 2, Berserker, kayfun (nu știu care) sau poate îmi recomandați voi altul mai bun si nu extrem de greu de servisat.
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Recomandare MTL

Mesaj de Didi »

Salut,
De vreo 2 luni am Siren 2 si sunt destul de satisfacut de el. Pe cea mai mica gaura de aer este un MTL foarte bun. Astept Ares sa vina, dar nu ma astept sa fie mai bun pentru MTL decat Siren ci doar mai usor de servisat. "Cunoscatorii" zic ca cel mai MTL este Berserker, dar cand m-am documentat despre el, foarte multi se plangeau de scurs lichid sau inundata rezistenta. La Berserker, din ce imi dau seama, este foarte important cum pui bumbacul, dar poate este vreunu pe aici care il are si stie mai multe.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Recomandare MTL

Mesaj de HORATUCU »

Am renuntat acum vreo 3 ani la MTL. In consecinta nu pot spune ca sunt la curent cu atomizoarele din ultimii ani. Nu am rezistat insa la aparitia lui Kayfun V5. Am luat originalul, dar a fost o dezamagire mare pentru mine.
Acum am luat o clona de Prime si pot zice ca e OK, dar nu ma da pe spate la aroma. Probablil ca mai trebuie sa-i fac curte pana cedeaza. Arata insa foarte bine, nu curge, reglezi aerul pe mai multe pozitii, reglezi alimentarea cu lichid.
Eu zic ca merita incercat.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Bogdan han
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Joi Noi 17, 2016 8:57 pm

Re: Recomandare MTL

Mesaj de Bogdan han »

In principiu pe SIREN as merge si eu dar eram curios dacă le-a încercat cineva pe restu' sau știe careva ceva ce da o aroma wow
nelu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 01, 2018 2:39 am

Re: Recomandare MTL

Mesaj de nelu »

am berserker, kayfun clone sxk, nautilus2 si sirena , nu am ares pentru ca mi sa parut similar cu siren 2.
Pentru aroma berserker e dupa parerea mea peste kayfun si siren, dar are alte minusuri.
as zice pentru aroma
1 . berserker
2. kayfun prime ( clona) - nu stiu care sunt diferentele fata de original
3. siren
4. nautilus
Bogdan han
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Joi Noi 17, 2016 8:57 pm

Re: Recomandare MTL

Mesaj de Bogdan han »

Care ar fi minusurile la berserker nelu? Am înțeles ca e destul de greut de servisat si ca ar curge.
nelu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 01, 2018 2:39 am

Re: Recomandare MTL

Mesaj de nelu »

eu cand il umplu , il intorc invers si desfac baza, in acest fel nu curge niciodata
daca poti sa faci acest lucru recomand berserker .
alte probleme - s-a intamplat sa se adune lichid sub mustiuc sau sa se inunde de vreo 2 ori . Am rezolvat problema cand am schimbat bumbacu si garniturile. o data in 3 luni am reusit sa il inund cand am pus gresit bumbacul
In rest e foarte bun la aroma dupa parerea mea cu spaced coil . Il folosesc in temp control cu SS de 0.3 la 11-14 wats rezistenta de 0.8
buildu e relativ usor de facut. Nu sare rezistenta, e stabil in Tc, airflow 10/10 pentru mtl , look 10/10.
asa arata coilul cum il fac eu > , dureaza 2 minute, deci nu e mai greu ca siren sau kayfun
nelu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 01, 2018 2:39 am

Re: Recomandare MTL

Mesaj de nelu »

edit * este si versiunea mini , dar tine doar 2ml .
Bogdan han
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Joi Noi 17, 2016 8:57 pm

Re: Recomandare MTL

Mesaj de Bogdan han »

Pana la urma berserker-ul este cel mai OK. Eu ma tot gândesc si la SIREN-ul ala ca are note bune
Scrie răspuns