Protank Kanger Tech

Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de VapeMe »

Daca au clonat si cutia si Protank-ul eu unul nu cred ca pot sa imi dau seama daca e cel bun sau nu .. sa vedem cand ajung acolo la ei.. si va anunt ..
Stima..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de HORATUCU »

silpo scrie:Salut, băieți, uitați-vă aici:
http://www.heaven-gifts.com/product-666.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Sigur, codul produsului nu e prea îmbietor...!!! Și încă nu-l au pe stoc, dar probabil că o să-l aibă în curând. Oricum, nu o să coste 100 de lei...
L-au avut toata saptamana pana astazi.Numai cel clear.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de slavyk »

L-am vazut pe cel de la vapers-one si nu cred ca e clona. Seamana perfect cu asta de aici http://www.sz-kanger.com/collections/ka ... r-1pc-pack care difera oarecum de versiunea de acum o saptamana dar nu in rau ci in bine. Eu mai astept sa vad la ce pret o sa apara la vapez...
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de VapeMe »

slavyk scrie:L-am vazut pe cel de la vapers-one si nu cred ca e clona. Seamana perfect cu asta de aici http://www.sz-kanger.com/collections/ka ... r-1pc-pack care difera oarecum de versiunea de acum o saptamana dar nu in rau ci in bine. Eu mai astept sa vad la ce pret o sa apara la vapez...
Te astepti sa fie un pret mai mic sau mai mare ? :D
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de VapeMe »

Deci pe site-ul pe care l-ai pus mai sus cand o sa il aibe pe stoc daca ne strangem 10 il putem cumpara cu 9.80 de $ nu stiu cat ar fi transportul..
Stima Maxima . . .

Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de slavyk »

Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de VapeMe »

:D Tocmai ce l-am vizionat acum vreo 2 ore :D ce nu prea imi place este ca nu prea am incredere asa de multa in cei care primesc produse sa le incerce si sa faca review gratis chiar daca zic ei ca nu favorizeaza producatorul tot sunt suspicios :D dar parerea mea este ca daca protankul v1 imi place atunci V2 nu are cum sa nu imi placa si sa nu isi faca treaba..
Apropo voi cei care aveti protank va dat un gust de metal cu ceva plastic ? eu am patit asta si pe evod si pe protank la W mai sus si totusi cred ca devina este lichidul care incarca rezistenta cam mult , la inceput de drum cu o rezistenta noua proaspat facuta nu am acel gust dar dupa aceea cand se mai uzeaza la nici macar un plin consumat imi da acel gust care este cam enervant ..
Stima Maxima . . .

Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de slavyk »

Vapeme, eu patesc asa ceva in cazul in care:
- uit sa ma spal pe maini inainte dea ma apuca de schimbat firul de Lana Grossa
- uit sa fac dry burn inainte de a infila LG in rezistenta
- uitam sa ard silica inainte de a o infila sau cu tot cu rezistenta (asta cand mai foloseam silica) la T3 si eVod.
A, apropos de T3... I-am facut upgrade la T3s, adica am luat o baza T3s cu 5 lei si o rezistenta tot cu 5 lei. Batranul T3 a intinerit, merge impecabil, fara galgaieli, fara picaturi in conector, fara condens in tub. Vrajitorie?! Nu, doar o problema de mecanica a fluidelor!
Vapat placut!
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de VapeMe »

slavyk scrie:Vapeme, eu patesc asa ceva in cazul in care:
- uit sa ma spal pe maini inainte dea ma apuca de schimbat firul de Lana Grossa
- uit sa fac dry burn inainte de a infila LG in rezistenta
- uitam sa ard silica inainte de a o infila sau cu tot cu rezistenta (asta cand mai foloseam silica) la T3 si eVod.
A, apropos de T3... I-am facut upgrade la T3s, adica am luat o baza T3s cu 5 lei si o rezistenta tot cu 5 lei. Batranul T3 a intinerit, merge impecabil, fara galgaieli, fara picaturi in conector, fara condens in tub. Vrajitorie?! Nu, doar o problema de mecanica a fluidelor!
Vapat placut!
Tot ce ai spus nu uit sa fac ( chiar exagerez un pic cu spalatul pe maini ) iar mai exact sa iti spun pasii mei : ard kanthalul il bobinez pe silica direct fara nici un ac apoi merg la aragaz ( nu am inca bricheto-arzator :D ) inrosesc bine tot ce am bobinat pun pe baza prind garniturile tai mustatile , si mai fac 2-3 burn-uri apoi iau firul de 1 mm silica il ard la aragaz tai 2 bucatele si pun deasupra cu penseta sa nu mai intru in contact cu el si pun capacul de sus la loc eventual pun 2 picaturi de lichid inainte sa il bag in corpul cu lichid.. si il mai las 1 minut sa fie alimentat ..
Gresesc cu ceva ?
Multumesc ..
Stima Maxima . . .

Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de slavyk »

Pana aici, nimic in minus. Rezistenta, e NRN? Daca nu e si diametrul R e mai mare de 0.1mm de aici poate proveni gustul de plastic si metal.
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de VapeMe »

slavyk scrie:Pana aici, nimic in minus. Rezistenta, e NRN? Daca nu e si diametrul R e mai mare de 0.1mm de aici poate proveni gustul de plastic si metal.
Nu am aflat ce inseamna NRN ( non rezistiv N ? Nikrothal ? ) si fac cam 6-7 spire cu 18 sau 20 mm kanthal pe 2.5 sau 3 silica iar spirele din mijloc le fac cu spatiu intre ele .. Asa o fac de ceva timp dar doar de vreo saptamana am problema asta si cum am zis doar dupa ce dau cu watti mai multi in ea sau se duce cam jumatate din tank atunci incepe sa dea gustul ala.. cand desfac si ma uit la rezistenta cateodata e foarte incarcata iar cateodata nu este chiar asa.. de asta am zis ca asi da vina pe lichid o sa schimb lichidul sa vad ce se intampla..
Multumesc..
Stima Maxima . . .

Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de slavyk »

Exact, Non-rezistiv Rezistiv Non-rezistiv. Se arde izolatorul, se incinge portiunea nebobinata a rezistentei care nu are contact cu lichidul. Daca nu ai cum sa-ti faci o rezistenta NRN, cumpara-ti una noua, iar dupa ce iti vine Lana Grossa nu va mai trebui sa schimbi rezistenta cu totul. Scoti silica, spalat, DB, iar spalat, infilezi un singur fir de bambus, pui deasupra un fir taiat in doua pe lungime, capacul cu garnitura, il tunzi la lungimea clasica si gata. Fix 5 minute.
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de VapeMe »

Nu am pus NRN acum am dublat piciorusele- firele care intra prin garnitura de cauciuc si metal si deocamdata are gust bun dupa 1 ml de vapat se poate sa fie si de acolo ..
Stima Maxima . . .

Imagine
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de Stk3000 »

Da de ce trebuie sa il faca ma NRN si pe asta? Sincer chiar mi se pare extra, oare astia chiar nu sunt capabili sa faca un design eficient fara sa fie nevoie de nerezistiv? A stai, ca nu au cum sa faca asa ceva din design pentru ca tre scoata 10.000 de atomizoare pe an si na.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Protank Kanger Tech

Mesaj de slavyk »

Hmm... Nu prea ai cum sa-l faci altfel, nu este spatiu. Si in al doilea rand, ansamblul ala pitic, nu se considera servisabil. Il facem noi, ca avem timp de pierdut, asta e... :(
Scrie răspuns