Serpent Mini

nike2you
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:25 pm

Serpent Mini

Mesaj de nike2you »

Salutare tuturor !! Am o nelamurire in legatura cu al meu Serpent mini....de la prima umplere ( cumparat de nou, sigilat) pierde lichid ..nu pe la ''airflow'' ci prin partea superioara a inelului mobil care prin rotire regleaza aerul...ce as putea face oare ?intrebarea e adresata altor proprietari de Serpent Mini..
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Serpent Mini

Mesaj de AdrianBV »

Am 2 bucati de serpent .. nici una nu imi face asa ceva ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Serpent Mini

Mesaj de Motanel05 »

Incearca asa: inchide complet admisia aer, desfaci capacul, pui lichid, pui inapoi capacul, întorci cu mustiucul un jos si abia apoi deschizi admisia aer cat ai tu nevoie.
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Serpent Mini

Mesaj de Didi »

Nu am Serpent Mini, dar ma uit la partile lui componente si din ce imi dau seama sunt putine locuri pe unde ar putea curge. Una, daca baza nu ar fi bine infiletata, pentru ca vad ca se scoate. Al doilea, daca nu ar fi destul bumbac in gaurile alea pe unde ajunge lichidul in sarma(presiunea aia pozitiva care se creaza cand pui inapoi capacul ar putea impinge lichidul prin airflow) si de asemenea daca bumbacul atinge marginea aiflowului, lichidul s-ar putea prelinge(eu am patit pe Gemini/Griffin).
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Serpent Mini

Mesaj de dumping »

toate oringurile sunt la locul lor? daca da incearca sa pui mai mult bumbac, care sa fie flufly ca sa nu iei dry hit!!! lichidul care apare pe acolo e tot din cauza de bumbac putin.lichidul trece prin airflow si ajunge in baza. fa o incercare. cum spunea si Didi, verifica sa nu ai bumbac deasupra gaurii de airflow, si asta poate fi o cauza.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Serpent Mini

Mesaj de cristian »

Salut.
1. Serpent mini nu e clearomizor (asta e topicul unde e postat)
2. Serpent mini nu curge. Nu are cum. Poate sa fie ceva condens sub mustiuc, sau ceva-ceva pe gaurile de aer, dupa umplere, daca nu respecti metoda de mai sus (Motanel)
3. Nu ai specificat ce setup ai, poate avea influenta si asta.
4. Desfa-l bucati, vezi ce contine cu ocazia asta, verifica o-ringurile si apoi monteaza piesele cu mana ta, cu filete stranse bine (dar sa nu iasa apa din ele).
5. Daca refaci si setarea, baga bumbac fortat prin rez si lasa capete generoase ca grosime, ca ai unde sa le asezi.

Foloseste-l sanatos!

PS Incearca cu un lichid mai gros, un VG minim 80% (la mine e 100% VG). Ca sa ai satisfactie cand vezi ce nori poti fabrica cu el :)
nike2you
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:25 pm

Re: Serpent Mini

Mesaj de nike2you »

Multumesc pt sugestii..e probabil ca atinge bumbacul acolo la airflow si se prelinge..ar cam fi singura varianta acceptabila...o sa incerc sa las un pic de spatiu intre ''gaura '' si bumbac..desi nu prea este loc, parerea mea.daca las loc , o sa atinga bumbacul in ''horn'' si cand infiletez hornul cred ca o sa-mi fereasca bumbacul de la pozitia lui..
anrabi4
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 05, 2017 9:46 pm

Re: Serpent Mini

Mesaj de anrabi4 »

Salut! Scuze că întrebarea mea nu are legătură cu subiectul principal, dar am zis că e mai bine să nu încep o postare nouă doar pentru asta.

Voi de unde v-aţi luat Serpent Miniurile şi la ce preţuri?

Le-am găsit prin diverse locuri, dar cu nişte preţuri care nu par deloc rezonabile...
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Serpent Mini

Mesaj de AdrianBV »

Vapers one are cel mai mic pret din Romania din ce am vazut eu ... http://www.vapers-one.ro/atomizoare-rba ... negru.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Gasesti pe china la ~ 70 RON + TVA = 84 RON, eu deacolo mi-am luat amandoua bucatile, dar acuma dureaza minim 2 luni transportul ... plus sunt sanse sa nu ti`l elibereze la vama ...
Cand le-am comandat eu in 3 saptamani erau aici si nu erau probleme la vama ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
anrabi4
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 05, 2017 9:46 pm

Re: Serpent Mini

Mesaj de anrabi4 »

AdrianBV scrie:Vapers one are cel mai mic pret din Romania din ce am vazut eu ... http://www.vapers-one.ro/atomizoare-rba ... negru.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Gasesti pe china la ~ 70 RON + TVA = 84 RON, eu deacolo mi-am luat amandoua bucatile, dar acuma dureaza minim 2 luni transportul ... plus sunt sanse sa nu ti`l elibereze la vama ...
Cand le-am comandat eu in 3 saptamani erau aici si nu erau probleme la vama ...
Mulţumesc frumos! Tot la soluţia cu China mă gândisem şi eu, dar tot de vamă mi-e.

Poate reuşesc să stabilesc ceva cu furnizorul...
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Serpent Mini

Mesaj de Motanel05 »

Daca tot esti la punctul de a face comanda in China, ai posibilitatea sa iei varianta mai noua Wotofo Serpent Alto, este acelasi atomizor cu alt sistem de prindere al rezistentei. Unii sustin ca acesta ar fi mai bun. Daca nu te deranjeaza sa dai in plus 3,44 $ , poti opta pentru Alto. E doar o sugestie.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Serpent Mini

Mesaj de AdrianBV »

mi-a scapat Alto-ul.
Pe romania vad ca nu e pe niciunde ... sau nu am vazut bine ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Gigi43
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Vin Mai 23, 2014 12:12 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Serpent Mini

Mesaj de Gigi43 »

Este pe vapez.
Ardeyou
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Dum Noi 30, 2014 1:31 am

Re: Serpent Mini

Mesaj de Ardeyou »

Daca serpent-ul curge si nu curge pe la airflow, inseamna ca ai problema cu garniturile
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Serpent Mini

Mesaj de cristian »

Foarte interesant raspuns, bine ca ne-ai lamurit.

Ce ai de vanzare de te grabesti asa cu posturile?
Scrie răspuns