smok tfv8 baby rba

Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

smok tfv8 baby rba

Mesaj de dumping »

baza rba - am reusit sa distrug baza rba inca de la prima rezistenta pe care o fixam, in sensul ca se misca usor un post de fixare a rezistentelor. pe mod imi da scurt cu toate ca nu atinge nimic. Stiti vreun fix pentru rba-ul asta? Am cautat pe net informatii si nu am gasit. A rezolvat/reparat cineva, stiam ca baza e cu probleme dar nu ma gandeam ca asa de repede se duce ? Multumesc anticipat.
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: smok tfv8 baby rba

Mesaj de dumping »

am reusit sa o rezolv.... de tot. am incercat sa mai strang pinul central prin infiletare si pina la urma a iesit de tot. in concluzie, pinul central e bagat cu forta si nu are filet. am avut probleme cu baza rba inca de noua, intrucat fluctua rezistenta sau afisa short. pinul nu a fost bagat cum trebuie prin presare si astfel avea joc de unde si problemele. am reusit.... de a iesit de tot. 80 lei aruncati.. am comentat aici poate va fi util si pentru altcineva.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: smok tfv8 baby rba

Mesaj de HORATUCU »

Poti sa-l returnezi daca esti in perioada de garantie. De unde l-ai luat?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: smok tfv8 baby rba

Mesaj de dumping »

vapez.ro dar am tras de el, daca imi dadeam seama de la inceput poate era cazul. acum din cate am inteles e problema din fabrica asa ca altul daca luam tot prost era, si chiar as fi vrut sa am si baza rba pe linga rezistentele gata facute...
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: smok tfv8 baby rba

Mesaj de HORATUCU »

Am inteles.
Oricum daca cauti pe forum,vei gasi multe atomizoare cu RBA la care s-au facut trimiteri si comentarii. O sa poti alege unul mai aproape de sufletul tau.Succes.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: smok tfv8 baby rba

Mesaj de dumping »

Multumesc. Am destule. De fapt am vrut modul alien dar nu l-am gasit decat in varianta de kit(cu tot cu baby tfv8). Si daca tot aveam si atomizorul am zis sa iau si baza rba ca e mai utila. asa am ajuns la problema cu baza.
Scrie răspuns