Tornado nano

Marinica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Dum Feb 07, 2016 5:54 pm

Tornado nano

Mesaj de Marinica »

Are cineva tornado nano caci un prieten al meu experimenteaza scurgeri de lichid chiar daca wickingul e aproape perfect adica acopera gaurile de lichid cu bumbac strange toate filetele. Sigur trebuie facut ceva diferit ca sa nu mai curga. Are cineva?
cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

Re: Tornado nano

Mesaj de cicigeo »

La inceput si mie mi-a curs lichid din acest tip de atomizor desi foloseam numai lichid VG.Vizionind mai multe videoclipuri pe canalul Youtube am ajuns la concluzia ca trebuie ceva mai mult bumbac "indesat" in gurile de alimentare iar umplerea tankului cu lichid sa nu se faca la maxim pina sus ci cu cca.1-2 mm mai jos.Am incercat aceasta varianta si nu a mai curs.
IaSaVedem
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Dec 16, 2015 2:02 pm

Re: Tornado nano

Mesaj de IaSaVedem »

cicigeo scrie:La inceput si mie mi-a curs lichid din acest tip de atomizor desi foloseam numai lichid VG.Vizionind mai multe videoclipuri pe canalul Youtube am ajuns la concluzia ca trebuie ceva mai mult bumbac "indesat" in gurile de alimentare iar umplerea tankului cu lichid sa nu se faca la maxim pina sus ci cu cca.1-2 mm mai jos.Am incercat aceasta varianta si nu a mai curs.
confirm si eu metoda si detaliile de umplere. Am cam inceput sa ma satur insa de top fill, capacul se deschide greu cateodata si totusi cu lichid full vg iarna se alimenteaza impresionant de bine.
Scrie răspuns