CERABIS / CERAVAME Atomizor

spiry87
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 17, 2016 10:57 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

CERABIS / CERAVAME Atomizor

Mesaj de spiry87 »

Salutare tuturor... mi-am reînoit contul aici și nu am gasit nimic despre noul atomizor Ceravape, cu rezistență din ceramică. Eu l-am cumparat sâmbata si abia luni seara am început sa îl utilizez si problema cu scurgere de lichid pe la găurile de aerisire s-a rezolvat (nu îl închid mereu, ci doar cant îl încarc deoarece acționează ca o ”pompă” cand îl deschid și se inundă rezistența); dar mai am o dificultate la faptul că ”ciorbește”, iar această problemă am mai avut-o acum aproximativ 3 ani la un atomizor cu rezistență în partea de jos și fiind un traseu mare pentru vapor, facea condens,etc... , acest model se pare că are aceeași problemă, nu mă asteptam sa întâmpin deja dificultăți de genul acesta. Știu că trebuie să treacă un timp până mă obișnuiesc cu noul atomizor, dar până acum (și mă tentează să mă întorc la el) foloseam Atomizorul Griffin - Greek Vape și țin să menționez că pe acela îl folosesc deja de peste 6 luni și îmi merge super. Vapez acum undeva la 25 - 30W și mi se pare o putere suficientă.
Folosesc la partea de mod un ELeaf Stick de 50W (4400mAh) și un eVic VT (5000mAh), urmând să iau și EStick Power 5000 mAh, dar nu mă asteptam ca atomizorul să imi facă o problemă pe care o aveam cu multe atomizoare în urmă. Nici la Kayfun V2 sau V4 nu am avut problema asta de ”ciorbit/bolborosit”, așa că daca are cineva mai multe informații vă rog să mă contactați. Voi verifica forumul cel puțin o dată pe zi (probabil seara acasă, after work); iar ulterior poate ajung și pe la întâlniri ale vaperilor (în cazul în care se mai țin în București).
spiry87
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 17, 2016 10:57 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CERABIS / CERAVAME Atomizor

Mesaj de spiry87 »

Salutare, am gasit răspunsul, dar nu am salvat și link-ul pentru a-l împărtăși. Oricum pentru cei ce au probleme cu CERAVAPE (știu că am greșit puțin titlul) la refill trebuie doar să țină Atomizorul cu capul în jos ca să zic așa; și când îl închid pentru a-l umple din nou, dar și când îl deschid pentru a vapa. Asta deoarece raman cateva picături de lichid pe rezistență (nu se știe de ce nu se evaporă chiar tot, nu încă) și acestea se strâng la fiecare re-umplere cu lichid, urmând astfel să curgă lichid prin găurile de aerisire și să ”ciorbească” sau chiar să arunce cu lichid în gură (așa mai direct pentru că acel ”anti-spit” nu o să facă față acumulării de lichid).
Încă se așteaptă și o nouă versiune îmbunătățită a acestui Atomizor. În afară de acea mică problemă la refill nu am observat și îl folosesc în continuare cu mare plăcere; este un atomizăr super, iar aroma este super redată (exact ceea ce mirosim de fiecare dată când cumpărăm un lichid nou) și vaporii sunt suficient de mulți pentru o rezistență ceramică de 0.8-0.9 Ohm, cu o putere de 30W.
Spor la vapat și sper că ajută detaliile cu privire la găurile de aerisire pline cu lichid; în caz că nu iese prea bine umplerea, luați un servetel de hartie, puneți-l la una din găurile de aerisire, iar pe partea cealaltă suflați destul de tare și astfel va ieși excesul de lichid; nu în ultimul rand dați muștiucul jos si curătați de lichid acel anti-spit; nu este nevoie de dezatașare a atomizorului de pe MOD... urmând acești pași se poate vapa linistit și vă puteți ascunde în spatele norișorilor de abur :D
Scrie răspuns