Clearomizoare cu rba-uri

Marinica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Dum Feb 07, 2016 5:54 pm

Clearomizoare cu rba-uri

Mesaj de Marinica »

As dori o lista cu clearomizoare productie 2015-2016 care au rezistente reconștruibile. Stiu ca joyetech cubis are rba dar mai sunt si altele? Eu am un kanger subtank mini dar vreau sa schimb
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Clearomizoare cu rba-uri

Mesaj de claw »

Sunt pline forumurile si chiar site-urile online, romanesti si straine cu descriere destul de detaliata la fiecare, chiar cu categorii de genul "clearomizoare servisabile", trebuiesc doar...citite, la fel ca acest topic, nu e dificil...ai dori sa culegem informatiile pt tine si sa le punem intr-o lista aici in topic sau sa initiezi eventual un top, recomandari (cu toate ca ar fi relativ subiective)? :-)
Marinica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Dum Feb 07, 2016 5:54 pm

Re: Clearomizoare cu rba-uri

Mesaj de Marinica »

As dori sa stiu care sunt clearomizoarele cu rba uri. Servisabil nu inseamna neaparat cu rezistenta reconstruibila
Marinica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Dum Feb 07, 2016 5:54 pm

Re: Clearomizoare cu rba-uri

Mesaj de Marinica »

Daca ar fi posibile recomandari din experienta voastra ar fi perfect....deci productie 2015-2016
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Clearomizoare cu rba-uri

Mesaj de claw »

Marinica scrie:As dori sa stiu care sunt clearomizoarele cu rba uri. Servisabil nu inseamna neaparat cu rezistenta reconstruibila
Ba chiar asta inseamna servisabil in acest domeniu, cu toate ca pe romaneste si infiletarea unei "capsule" cu rezistenta gata facuta tot o minima "servisare" ar putea fi considerata.
Termenul RBA=rebuildable atomizer=atomizor reconstructibil (se refera in principal la rezistenta) inglobeaza toate atomizoarele carora utilizatorul le construieste rezistenta, indiferent de modul de servisare, constructie si principiu de functionare si aici ar fi RDA (rebuildable drip atomizer), RTA (rebuildable tank atomizer), RDTA, RBC, RGTA genesis, bottom feeder, etc.
Ca si recomandari de clearomizoare servisabile (cu "baza rba") ar mai fi ok si Aspire Triton, Smok Tfv4.
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Clearomizoare cu rba-uri

Mesaj de claw »

Iar o lista dorita de tine cu majoritatea de pe piata o gasesti cum ti-am explicat mai sus la magazinele online in categorii de genul "clearomizoare servisabile". La cele care iti fac cu ochiul de acolo gasesti review-uri, pareri pe forumuri de profil si youtube.
Avatar utilizator
chesterb00
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mar 01, 2016 8:11 pm

Re: Clearomizoare cu rba-uri

Mesaj de chesterb00 »

http://ecigarettereviewed.com/best-rebu ... izers-2015" onclick="window.open(this.href);return false;
Scrie răspuns