CEX CC

Avatar utilizator
RaduRek
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:50 am
Localitate: Bucuresti

CEX CC

Mesaj de RaduRek »

O minune de clearomizor, ieftin, usor de servisat, foarte practic si de ce nu - frumos, ideal in combinatia cu bateriile eGo.
Eu il folosesc Home din Ianuarie.
Vi-l recomand.
CEX.JPG
CEX.JPG (95.5 KiB) Vizualizat de 7338 ori
Vape From Rek @ Vapers Plus
Facebook-Vapers Plus ЯR
ЯR New Improvement of ET device
RENUNTĂ LA FUMAT... VAPÂND !
Last Conventional Cigar - 25.11.2009
Avatar utilizator
florin64
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:02 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: CEX CC

Mesaj de florin64 »

as dori sa stiu cum da aroma si th,comparativ cu mini vivi nova , de exemplu...si din cate am inteles da mai slab,ambele ,decat carto..avantajul e ca este servisabil :roll: stima si vapori placuti tuturor
NU MAI FUMEZ DIN 27.03.2013
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: CEX CC

Mesaj de silpo »

florin64 scrie:as dori sa stiu cum da aroma si th,comparativ cu mini vivi nova , de exemplu...si din cate am inteles da mai slab,ambele ,decat carto..avantajul e ca este servisabil :roll: stima si vapori placuti tuturor
Comparativ cu mini Vivi Nova - nu ştiu să-ţi spun. nu am folosit Vivi. Dar, strict după părerea mea dă TH mai bun decât Evod-ul sau Protank-ul, iar aromă cel puţin la fel de bună, dacă nu chiar mai bună ca acestea. Dar, comparativ cu ele, nu curge, nu gâlgâie, nu are chestiile de care se plâng utilizatorii respectivelor clearomizoare. În 3 săptămâni de când folosesc clearomizorul ăsta nu s-a întâmplat nici măcar o singură dată să-mi curgă sau să-mi gâlgâie. Este mai ieftin, iar rezistenţele fiind mult mai simple, sunt şi mult mai ieftine decât la Evod sau Protank. Sigur că, aşa cum ştim, TH-ul şi aroma depind de percepţia fiecărui vaper, depind nu numai de rezistenţa vaporizatorului, ci şi de bateria şi lichidul pe care le foloseşti, de concentraţia acestuia şi de calitatea lui. CEX-ul nu numai că arată bine pe bateriile eGo, dar şi merge foarte bine pe acestea, nu ai nevoie de vreun mod. În concluzie - un clearomizor foarte bun, ieftin şi care îşi merită cu prisosinţă banii, adresându-se, desigur, celor care nu vor să investească mult în device-ul folosit.
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
florin64
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:02 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: CEX CC

Mesaj de florin64 »

ok..comparativ cu dct cum da aroma,th il mai dai din voltaj sau mg,dar aroma ?
NU MAI FUMEZ DIN 27.03.2013
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: CEX CC

Mesaj de silpo »

Nu ştiu, Florin, nu am mai folosit demult dct, pot doar să-ţi spun că pentru un clearomizor dă o aromă foarte bună. Şi consumul de lichid este foarte rezonabil. Hai, încearcă-l!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
florin64
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:02 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: CEX CC

Mesaj de florin64 »

OK..MS , O SA-L INCERC CAT DE CURAND :|
NU MAI FUMEZ DIN 27.03.2013
Avatar utilizator
RaduRek
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:50 am
Localitate: Bucuresti

Re: CEX CC

Mesaj de RaduRek »

In continuare as vrea sa va prezint ceva imagini din procesul de servisare a cex-ului cu rezultate excelente.
Materiale:
Sarma nerzistiva obijnuita 0,22 mm
Sarma rezistiva kanthal(nichrome) 0,15mm
Silica 1mm
Silica 2 mm
Las imaginile sa vorbeasca...


ImagineImagineImagineImagine

ImagineImagineImagine
Vape From Rek @ Vapers Plus
Facebook-Vapers Plus ЯR
ЯR New Improvement of ET device
RENUNTĂ LA FUMAT... VAPÂND !
Last Conventional Cigar - 25.11.2009
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: CEX CC

Mesaj de Rica »

radu ar trebui sa pui o poza si cu partea de jos cu mustatile intoarse sa vada si cei care nu au facut cum se intorc
mustatile din poza trei se taie la o distanta de 3-4 mm de baza si una se intoarce in interiorul bazei si una pe exterior
DAR atentie nu le strangeti prea tare ca nu mai fac contact cum trebe si vor aparea fluctuarii la rezistenta
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
florin64
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:02 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: CEX CC

Mesaj de florin64 »

am intrat si eu in posesia unui cex..multumesc Radu..si trebuie sa spun ca e uimitor..aburi garla,aroma din belsug,nu curge absolut deloc...in concluzie ,micut,dar surprinzator.... :roll: cu mult peste evod...
NU MAI FUMEZ DIN 27.03.2013
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: CEX CC

Mesaj de Rica »

Am si eu o jucarioara din asta.Rezista cu care a venit a fos cam praf,am coborat pana la 3V si imi dadea gust de ars si l-am abandonat pana aseara cand tot citind de el si cat e de bun.
Am zis sa mai incerc o data,sa ii mai dau o sansa si m-am apucat de bobinat.
Am facut o rezistenta in 5 spire din kantal de 0.2 pe 4 fire de 1 mm de silica cu picioruse dublate cu fir nerezitiv.
A iesi de fix 1.7 ohmi car asa au ramas si la test si in utilizare.
Merge impecabil piticania,abur mult,aroma si TH satisfacator.
Recomand cu tota increderea piticania.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
florin64
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:02 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: CEX CC

Mesaj de florin64 »

pb ca asta ar fi un dezavantaj , fir nerezistiv..nu am apucat sa desfac unul , e distanta mare de la rezi pana la poli ?
NU MAI FUMEZ DIN 27.03.2013
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: CEX CC

Mesaj de Midnight Caller »

Radu, nu vad nicaieri prinderea rezistentei pe baza cum se face... E ceramica acolo unde asezi rezistenta, e silicon, nu prea imi dau seama...
Multam in avans !
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: CEX CC

Mesaj de Rica »

De nou are 3-5 mm de fir nerezistiv lipit pe kantal.
Tot cam atat ar fi di distanta pana la contacte.
MC prinderea este direct pe silicon,are 2 gaurele pe care introduci piciorusele,de preferat nerezistiv sa nu arda siliconul.
Un piciorus il intorci pe interior si unul pe exterioe si il pui,siliconul,pe suport si mustiucul preseaza si asigura contactele.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: CEX CC

Mesaj de Midnight Caller »

10x Rica. Deci asemanator cu CE5-ul. Ce nu vad este pe unde e pinul de +, unde se face prinderea intre fir si acesta. La CE5 strangulai un fir (-) intre garnitura si peretele exterior, si altul (+) intre pinul central si garnitura. Aici nu vad niciun pin. Rezistenta se infileteaza pe baza ca la CE5, sau este ca la clearo neservisabil ? O poza cu rezistenta asamblata as fi fost curios daca exista...
Era misto daca exista si o cupa ceramica in siliconul acela...
Multam !
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: CEX CC

Mesaj de Rica »

Pinul este pe mislocul bazei.
Nu se infileteaza,pur si simplu il pui pe baza si mustiucul preseaza.
De aceea ziceam ca un piciorus il intorci pe interior,pentru plus si unul pe exterior pentru minus.
Poze sunt mai sus,dar fara partea cu piciorusele si baza.
Diseara cand ajung acasa o sa incerc sa fac una,doua poze cu siliconul intors sa se vada piciorusele si cu baza sa se vada pinul central.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Scrie răspuns