Smok RSST

Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Smok RSST

Mesaj de Stk3000 »

Vreau sa imi cumpar. Cine are? Cum e?
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Smok RSST

Mesaj de Stk3000 »

E plin cartierul de AGA-T-uri sa inteleg.
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Smok RSST

Mesaj de VapeMe »

Da vrei am eu :) :lol: :lol: De Aga-t vb.. :D
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Smok RSST

Mesaj de aisman »

Cred ca majoritatea au sau au avut din vaperii care merg pe servisabile macar unu AGA :mrgreen:. RSST`ul e chiar frumos. Si eu mi-as dori unul
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Smok RSST

Mesaj de Stk3000 »

Eu n-am avut aga-t. Am avut doar clone de cobra la 20 respectiv 30 de lei, noi si SH. M-am descurcat cu ele.

Acum vreau sa dau un ban cu valahu pe contrabanda si na intreb poate are vreun design flaw pe care pbusardo nu l-a banghit.

Iesi in club cu AGA-T rad femeile de tine :))))))))))))))))
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Smok RSST

Mesaj de Valahul »

Eu am avut RSST-ul, cam acum trei luni, dar l-am vandut.
Luat din Irlanda.
De ce l-am dat, ... nu stiu, eram mai incepator atunci cu genesisul. Nu stiu daca am facut bine, oricum ma bate cateodata gandul sa-l iau iarasi.
Per ansamblu mi-a placut, isi merita banii, arata bine de tot, si are foarte multe avantaje.
Cel mai mare dintre toate este gaura de mesha izolata fata de masa, deci mult mult mai usor de setat, probabilitatea aparitiei hot spoturilor este mult mai mica, lipsa piulitelor la pinul de plus, este arc, etc.
E destul de destept.

Imagine
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Smok RSST

Mesaj de aisman »

Da si arata demential. Si pe AGA-T se poate pune arc, doar o saiba cu "gaurica mica :mrgreen: " sa aiba ca sa nu joace. Cel mai mare plus este gaura pentru mesh izolata. Oare daca pui pe mesh (tub din ala care se strange la caldura) nu stiu exact cum ii zice, oare nu ar tine, sau poate se topeste :o. Eu nu am probleme cu hot-spoturile pe al meu AGA, insa Nakedul nu il mai pot seta nicicum. Nu vrea nicium :(
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Smok RSST

Mesaj de Mar1o »

... sunt eu mai timid ;) si mai greu cu scrisul.

Am un Rsst de vreo luna, tot din irlanda luat. Parerea mea dupa o luna de forja ca atty principal :

minusuri
- tancul din pp laptos ii mai taie din aerul elegant. Da un aspect nu stiu cum sa-i zic... chinezesc
- dopuletzul siliconic e facut de dracu' sau de-o ruda apropiata. L-am pierdut de cinspe ori si gasit tot de-atatea, oricum e semn clar ca intr-o zi ne vom desparti, nu am cum sa-l gasesc de fiecare data
- finish-ul periat poate sa nu fie pe gustul tuturor sau sa nu cada foarte bine in orice combinatie. Mie imi place, dar cand am ocazia ii trag un polish oglinda.
- poate fi si lipsa mea de experienta in rulat meshe, dar la capitolul aroma am intalnit si solutii mai bune.

plusuri
- th foarte bun cu VPG 18mg ecig
- dupa ce am largit putin gaura de aer scoate abur ca o locomotiva. cateodata seara tarziu cand ma uita Dumnezeu cu oboiul (evic in configuratie 18650) in mana, realizez ca e efectiv ceata in camera
- banal de usor de setat. gaura izolata si tancul din plastic (mesha nu atinge pe nicaieri pe unde nu ar trebui) fac din setarea RSST-ului un banc scurt de maxim 5 minute, cu tot cu re-aranjat spirele.
- autonomie maricica - ia vreo 3 - 3.5 ml de lichid. E drept ca la ritmul meu il incarc de doua ori pe zi, dar pe ansamblu nu ma doare capul daca sunt plecat mai mult de acasa sau din birou
- pret. cu tot cu transport, in varianta in care l-am achizitionat eu, a iesit pe la 130-140 lei. In pretul asta vine cu drip tip-ul ming din inox care arata senzational, chiar daca nu neaparat in combinatie cu RSST-ul :D

Pe ansamblu nu regret achizitia, iar daca nu l-as avea cred ca l-as cumpara (sic!). Setarea mea de toata ziua: mesh de 400, desfasurat cam 5 cm, rulat relativ aerisit, 4 spire de banda kanthal de 0.4 care imi dau cam 1.6 ohm, 7 watt dimineata, ajung seara spre 9 watt. Isi face treaba.

Sper ca am ajutat sa va faceti o idee.
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Smok RSST

Mesaj de Stk3000 »

mie îmi plaxw aspectul. Acum gaura izolata se poate înlocui cu putina banda de teflon pe mesh în zona respectiva. Îmi place tancul ca design de lighean fără oringuri însă an înțeles ca e cheapo... Adică crapă la scorțișoară... Ce facem dacă crapă? Ca na ar fi cam scump sa mai iau unul doar pentru tank. Ați văzut pe undeva în plus de rezerva?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Smok RSST

Mesaj de Mar1o »

http://www.vapegear.co.uk/Replacement_T ... 66526.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

dar oare chiar crapa? si daca VIRGULA crapa, oare vreau sa vapez povestea aia?
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Smok RSST

Mesaj de aisman »

Eu am folosit lichid care cica ar dauna tank'ului, cel depe aga-t, dar doar mi s-a matuit sticla, de crapat nu mi'a crapat. Acuma sticla e ca la RSST. Deci ma pot lauda cu un hibrid AGA-RSST :))
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Smok RSST

Mesaj de Stk3000 »

Tu ai avut agat2 deals cu Pyrex? Când s-a matuit zic...

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Smok RSST

Mesaj de aisman »

Nu T2. T simplu, cel cu filet. Nu e pyrex. E policarbonat cred :D
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Smok RSST

Mesaj de Stk3000 »

Dupa o saptamana de folosit RSST-ul nu ii inteleg pe cei care isi cumpara AGA... Merge BRICI. SIngurul lucru care ii lipseste este o a treia gaura in deck, intre rezistenta si tank, pentru aerisire - eliminarea vidului si la umplere. Cine ma ajuta si pe mine, in Bucuresti, cu o gaurica de 1-1.2mm? Stima.
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Smok RSST

Mesaj de mariandex »

Salut , am si eu un rsst de 4 luni si merge impecabil oricum nu trebuie sa-l gauresti , tot ce trebuie sa faci e ca in locul dopului de silicon cu care a venit sai pui un dop facut dintr-o bucata de mesh cam de 1x1 cm roluita pe o bucatica de silica de 2mm tot de 1 cm lungime , astfel nu va curge daca e culcat si in acelasi timp nu se face "vid" in rezervor , ideea e ca dopul astfel confectionat trebuie sa intre usor dar nici sa cada . Eu folosesc aceasta modare de cand l-am primit si e ok , dupa o noapte de stat culcat , rsst-ul avea 2 picaturi maricele de lichid in clopot , ceea ce mi se pare mai mult decat rezonabil .

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Scrie răspuns