Smok RSST

Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Smok RSST

Mesaj de Motanel05 »

Am facut si RSST-ului , identic ca la Pulse-G, o a doua gaura identica cu cea facuta de fabrica, adica de 1,2mm, in partea opusa celei existente. Pot afirma ca se schimba total treaba, forta de suctiune se reduce considerabil ( la jumatate?!? ), parca si cantitatea de vapori obtinuti este mai mare. Pe scurt, am riscat dar sunt foarte multumit de rezultat.
Bun de experimentat pentru cine vrea: datorita faptulu ca gaura meshei este foarte generoasa ( 4mm ! ) am facut si o mesha rulata pe burghiu de 2mm, care rulata la final fara burghiu se finalizeaza cu o gaura pe mijloc cam de 1,5mm. Se obtine astfel o gaura de compensare a presiunii lichidului din rezervor, alimentarea meshei cu lichid fiind mai rapida.
Fişiere ataşate
Fotografie-0006.jpg
Fotografie-0006.jpg (1.12 MiB) Vizualizat de 7033 ori
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Smok RSST

Mesaj de poetul.iradiant »

N-am,in ultima vreme,nervii sa citesc tot,de aceea imi cer scuze daca repet ce s-a mai zis aici.Unul dintre minusuri ce,din spicuiala mea,nu a fost expus este si acela ca orificiul de insertie a mustiucului este usor mai larg decat standard-ul 510.nu ma intelegeti gresit,mustiucul aferent se potriveste decent insa in momentul in care incerci un alt mustiuc,care de regula,pentru genesisti,este 510,intervine surpriza unei lejeritati putin prea accentuate pentru gustul meu.Din punctul meu de vedere,ar putea fi denumit si atomizorul genesis pentru incepatori,fiindca mesh-ul este izolat atat la orificiul de insertie in tanc,cat si la baza tancului.Imi place,chiar aspectul sau usor mat si faptul ca are orificiul mesh-ei destul de mare,din acest ultim motiv gasind-ul foarte bun pentru microcoil,in sensul ca dimensiunea rezistentei se poate extinde pe orizontala,datorita diametrului mesh-ei,expunand-o mult mai bine fluxului de aer.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Smok RSST

Mesaj de Motanel05 »

Cei de la fasttech sunt corecti si precizeaza la fiecare mustiuc in parte dimensiunile pe care le are, inclusiv diametrul. Pentru ca eu nu suport mustiucele din metal, fie ele si inox, dupa indicatiile date de ei, am luat astea http://www.fasttech.com/products/1411/1 ... ips-9-pack" onclick="window.open(this.href);return false; ( Width 9.2 mm ) si se potrivesc foarte bine la toate genesisurile. Setul acesta de mustiuce se merita luat cu prisosinta, parerea mea.
aetherus
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 28, 2014 9:17 pm

Re: Smok RSST

Mesaj de aetherus »

Am vazut ca nu s-a mai zis nimic pe aici din iarna dar mai are cineva vreo idee de setup pt jucaria asta?Ma joc cu el de vreo luna in toate modurile posibile si tot la capitolul aroma ramane in urma.Pana la urma o sa-mi iau un alt model de genesis;sunt curios daca la toate e problema asta(mai mult sau mai putin).
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Smok RSST

Mesaj de dan1978 »

Aroma este diminuata din cauza marimii camerei de ardere.
Iti trebuie Chamber Reducer gen http://www.kidneypuncher.com/jb-steamwo ... r-reducer/" onclick="window.open(this.href);return false;.
....sau alte metode mai putin costisitoare pentru capac https://www.google.ro/search?q=RSST+Cha ... =775&dpr=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine Din 15-02-2011Imagine
aetherus
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 28, 2014 9:17 pm

Re: Smok RSST

Mesaj de aetherus »

Am incercat sa fac ceva de genul ala dar nu mi se pare mare diferenta-ceva este dar nu mult.
Ms de raspuns.O mai trage cineva din genesis acuma???
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Smok RSST

Mesaj de dan1978 »

Da,eu.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smok RSST

Mesaj de cristian »

Si eu, din piculisci.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Smok RSST

Mesaj de Motanel05 »

De cand a aparut la noi prima clona "Cobra" (cred ca sunt deja 2 ani de atunci!), eu m-am decis sa folosesc numai genesis. Dupa parerea mea, este cel mai bun atomizor pentru vapat, poti sa il setezi cu ce poftesti, de la sita si pana la vata, de la rezistenta "clasica" pana la micro coil de 0,5 ohmi...Nu face probleme cu scurgeri ca altele, nu bolboroseste, setat cum trebuie da satisfactie totala.
Gama dimensiunilor in diametru, ofera posibilitatea alegerii oricarui tip de mod. La
http://www.lanterneled.ro/34-garnituri" onclick="window.open(this.href);return false; se gasesc tot felul de garnituri, inclusiv portocalii.
La http://www.wireandstuff.co.uk/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; gasesti tot ce doresti la capitolul sita si sarma pentru rezistente...
Pareri strict personale.
Scrie răspuns