AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

AGT Titanium Rebuildable Atomizer - facut din titan, capacul si baza, interiorul inox. Este facut de aceasi firma care face Aga-t, Igo-l, Igo-S, etc.

Descriere:

Titanium Body, lighter and stronger than stainless
304 Stainless Steel Parts
Pyrex Tank
Uses Stainless mesh wick
Approx. tank capacity 1.5ml
Sealed Battery Connector
Air hole located on outer casing
510 Threaded
Fits most 510 drip tips
Support max 7.5A current
H 49.5mm
Dia 17.5mm
Package Contents:
1 x AGT Titanium Rebuildable Atomizer
1 x Bag of spare parts

Imagine

Imagine

Imagine

Pe unde l-am gasit, e in jur de 150 lei.
Pe mine ma tenteaza.
Sa vad unde poate fi gasit la pret bun, iar daca cineva il are deja, nu ar strica cateva impresii.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Midnight Caller »

Ar fi interesant pt. faptul ca e mai ingust, deci si camera de ardere mai mica... Totusi 1.5ml pt. un genesis... nu e cam putin ?
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

Midnight Caller scrie:Ar fi interesant pt. faptul ca e mai ingust, deci si camera de ardere mai mica... Totusi 1.5ml pt. un genesis... nu e cam putin ?
Il face aceasi firma ca pe Aga.
La Aga-T2 nu e putin 100 lei?

L.E - 150 lei de dincolo, la noi probabil il vor aduce la peste 200 lei... ca e titan, nu? :lol:
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Midnight Caller »

Stimabile... ML = Mililitri, nu MILIOANE... Alea's "mil" :mrgreen:
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

Midnight Caller scrie:Stimabile... ML = Mililitri, nu MILIOANE... Alea's "mil" :mrgreen:
Da, asa e... :lol:
In graba intelesesem milioane...


Un review, facut de Todd. Ii place. Camera de ardere e mica, deci aroma trebuie sa fie de 10.

[youtube][/youtube]

Sper sa-si puna si Todd "hi guis...toctu iu" dintele ala din partea dreapta ca ma dispera...

Cred ca il iau.
Aici e 32,00 € tax incl.
Tot acolo au si cablu de otel, care se pare ca e mai bun decat mesha.
Transportul e 3 €. 14 lei.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
insider
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 32
Membru din: Mar Iul 02, 2013 8:25 pm

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de insider »

Midnight Caller scrie:Ar fi interesant pt. faptul ca e mai ingust, deci si camera de ardere mai mica... Totusi 1.5ml pt. un genesis... nu e cam putin ?
Acum folosesc igo-l la drip cu mesh, deci se poate si cred ca e suficient 1,5 ml pentru tank.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

Cel mai mic pret l-am gasit pe safercigs.co.uk, au reducere la el, e 122,53 lei, se poate alege pretul in lei.
Problema e transportul, un pic mai mare, 37 lei.
Nu e foarte mult, daca mai vrea inca cineva atomizorul, in doi sa-l comandam e deja ok. PM me doritorii.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Mar1o »

Ma tenteaza si pe mine, in ideea in care pe un mecanic 14500 ar da bine. Un Genesis light :) Pe safercigs e intr-adevar cel mai bun pret, dar ma descurajeaza Todd care din ce inteleg l-a "bobinat" de vreo 10 ori ca sa scoata ce trebuie. Deocamdata am intrat in lumea Genesis cu un Smok Rsst care da foarte fain si se seteaza usor, n-as vrea sa imi schimb parerea dupa ce stric vreo 20 de rezistente pe AGT ;)
@ Valahul - daca-l iei, doua vorbe ne spui, da? (deja o trec la "solicitari permanente" :) )
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

Mar1o scrie:@ Valahul - daca-l iei, doua vorbe ne spui, da? (deja o trec la "solicitari permanente" :) )
Ok, inca mai tatonez.
Marele avantaj pe care il ai la AC9 este faptul ca gaura de mesha este izolata fata de masa. Dintre genesisurile entry level, este singurul care are acest avantaj, care conteaza enorm, se diminueaza mult posibilitatea de hot spot, mai raman doar spirele intre ele sa faca scurt, ceea ce la o mesha oxidata cat de cat e putin probabil. Stiu ca Zen-urile mai au gaura de mesha protejata, si altele hight level. L-am avut si eu, dar ce nu mi-a placut a fost camera de ardere mare, diminua mult aroma. Eu asa am perceput.
Dupa cate am vazut o camera de ardere mica duce la o aroma de neegalat. Din cate am vorbit cu destui genesisti, multi asta cauta.
Asta ma tenta la AGT, si bineinteles pirex-ul, materialele, etc.
Vedem ce-o mai fi.

P.S - nu stiu de ce am o banuiala ca ma arunc in maxim doua saptamani intr-un Foggatti...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Mar1o »

Hahaha... da-i bice. Eu nu ma mai arunc la nimic. Deja am uitat motivul principal (adica leii) pentru care am lasat analoagele , si m-am trezit ca am saptamanal cate 50 euri (+/-) cheltuiti pe cate undeva. Mai o baza, mai un atty, o aroma, un evic, stiti voi.
Acum ma scurma de un mod mecanic micut, fie 14500 + AGT/AGA-s/poate un dripper, fie 18350 + Rsst (no.2) / IGO-W dual coil. Cred ca piticii mei o iau razna, asa ca pun biciul pe herghelie si ii trimit la ei acasa.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

Mar1o scrie:Hahaha... da-i bice. Eu nu ma mai arunc la nimic. Deja am uitat motivul principal (adica leii) pentru care am lasat analoagele , si m-am trezit ca am saptamanal cate 50 euri (+/-) cheltuiti pe cate undeva. Mai o baza, mai un atty, o aroma, un evic, stiti voi.
Acum ma scurma de un mod mecanic micut, fie 14500 + AGT/AGA-s/poate un dripper, fie 18350 + Rsst (no.2) / IGO-W dual coil. Cred ca piticii mei o iau razna, asa ca pun biciul pe herghelie si ii trimit la ei acasa.
Nu-i bai. As fi platit mai mult sa ma las de tigari decat dau acum pe et. In primele doua luni am trecut de 1700 lei / luna. Acum m-am mai stabilizat... :evil: , pe la un 500 lei...
Mi-am printscreen-tat istoricul comenzilor de pe cam 8 site-uri, dar nu fac calculul total ca ma tem de ciroza... :thumbup:
Oricum, et-ul parca devine intr-un fel intim. Am vazut ca fostii fumatori dezvoltam un fel de "casnicie" tacita cu sculele din dotare...
Asteptam nerabdatori o aroma, un aty, un mod ca pe vremea copilariei cand vinea Mosul...
Da nu-i de rau, e de bine. Ca nu traim doua vieti.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de s7ar »

Valahul scrie:
Mar1o scrie:Hahaha... da-i bice. Eu nu ma mai arunc la nimic. Deja am uitat motivul principal (adica leii) pentru care am lasat analoagele , si m-am trezit ca am saptamanal cate 50 euri (+/-) cheltuiti pe cate undeva. Mai o baza, mai un atty, o aroma, un evic, stiti voi.
Acum ma scurma de un mod mecanic micut, fie 14500 + AGT/AGA-s/poate un dripper, fie 18350 + Rsst (no.2) / IGO-W dual coil. Cred ca piticii mei o iau razna, asa ca pun biciul pe herghelie si ii trimit la ei acasa.
Nu-i bai. As fi platit mai mult sa ma las de tigari decat dau acum pe et. In primele doua luni am trecut de 1700 lei / luna. Acum m-am mai stabilizat... :evil: , pe la un 500 lei...
Mi-am printscreen-tat istoricul comenzilor de pe cam 8 site-uri, dar nu fac calculul total ca ma tem de ciroza... :thumbup:
Oricum, et-ul parca devine intr-un fel intim. Am vazut ca fostii fumatori dezvoltam un fel de "casnicie" tacita cu sculele din dotare...
Asteptam nerabdatori o aroma, un aty, un mod ca pe vremea copilariei cand vinea Mosul...
Da nu-i de rau, e de bine. Ca nu traim doua vieti.

Intr-adevar, "nu traim doua vieti", dar, eu personal, nu vreau sa-mi rup carca ori sa-mi storc creierii, pentru niste vicii / hobby-uri.

Cat despre cei ce-si permit, sau cel putin, sunt in stare sa puna un ban deoparte pentru a-si satisface poftele, viciile, hobby-urile. Jos palaria in fata lor !!
Jos palaria in fata dvs. domnule Valahul ! Ati reusit sa va lasati de fumat dupa atata timp, si acum vapati din ce-i mai bun ! Felicitari !

Cat despre mine..
Stiti cum e, mi-ar place si mie un Zen Atty PRO, dar parca-i mai bun mini DID-ul... Deh, e mai ieftin.
Asta pentru ca nu-mi permit sa muncesc doua saptamani ca sa dau toti banii pe cine stie ce mod extraterestru si un atomizor din nu stiu ce materiale. Am alte prioritati in viata. EU !
Sau, ca si in cazul masinilor.. Si mie mi-ar place un Mercedes SLK AMG, dar nu-mi permit decat un Matiz. E bun si ala, ca de bine, de rau - tot acolo ma duce ! :)

L.E : Si ca sa nu fiu off-topic :

Arata tare bine atomizorul ala !! Daca ar functiona la fel de bine pe cat arata, ar fi peste multe alte genesisuri scumpe si "idolarizate"
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

Nu am luat scumpeturi nici eu.
Am dat banii pe prostii mai mult, tone de lichide, mai multe aty de un fel, mustiuce, etc.
Nu am Zen-uri, Penelope, GGTS, Itaka sau altele, ci Aga-T, mini DID, SVS, Sigelei, Icklear, CE5, Igo-L, mini Nova, etc deci comune, ca sa zic asa. Da se-aduna.
Mi le-as fi putut lua si celelalte, dar nu cred ca mesha stie daca e in Zen sau Aga... setarea e totul.
Si noi la vasta ta eram la fel... timpul le aseaza pe toate.
Revenind, dupa mai multe review-uri, cred ca AGT merita 122 lei...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Rica »

Dar stie care camera de ardere este mai mare...mama ei de mesha si setare.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de daniel1984 »

Valahul scrie:
Mar1o scrie:Hahaha... da-i bice. Eu nu ma mai arunc la nimic. Deja am uitat motivul principal (adica leii) pentru care am lasat analoagele , si m-am trezit ca am saptamanal cate 50 euri (+/-) cheltuiti pe cate undeva. Mai o baza, mai un atty, o aroma, un evic, stiti voi.
Acum ma scurma de un mod mecanic micut, fie 14500 + AGT/AGA-s/poate un dripper, fie 18350 + Rsst (no.2) / IGO-W dual coil. Cred ca piticii mei o iau razna, asa ca pun biciul pe herghelie si ii trimit la ei acasa.
Nu-i bai. As fi platit mai mult sa ma las de tigari decat dau acum pe et. In primele doua luni am trecut de 1700 lei / luna. Acum m-am mai stabilizat... :evil: , pe la un 500 lei...
Mi-am printscreen-tat istoricul comenzilor de pe cam 8 site-uri, dar nu fac calculul total ca ma tem de ciroza... :thumbup:
Oricum, et-ul parca devine intr-un fel intim. Am vazut ca fostii fumatori dezvoltam un fel de "casnicie" tacita cu sculele din dotare...
Asteptam nerabdatori o aroma, un aty, un mod ca pe vremea copilariei cand vinea Mosul...
Da nu-i de rau, e de bine. Ca nu traim doua vieti.
Ultimele 2 afirmatii sunt bestiale , bravo valahule , asa e parca sunte iar la copilarie unde nu prea aveam griji..........
STIMA si aburi densi.....
Scrie răspuns