AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de daniel1984 »

Valahul scrie:
Mar1o scrie:@ Valahul - daca-l iei, doua vorbe ne spui, da? (deja o trec la "solicitari permanente" :) )
Ok, inca mai tatonez.
Marele avantaj pe care il ai la AC9 este faptul ca gaura de mesha este izolata fata de masa. Dintre genesisurile entry level, este singurul care are acest avantaj, care conteaza enorm, se diminueaza mult posibilitatea de hot spot, mai raman doar spirele intre ele sa faca scurt, ceea ce la o mesha oxidata cat de cat e putin probabil. Stiu ca Zen-urile mai au gaura de mesha protejata, si altele hight level. L-am avut si eu, dar ce nu mi-a placut a fost camera de ardere mare, diminua mult aroma. Eu asa am perceput.
Dupa cate am vazut o camera de ardere mica duce la o aroma de neegalat. Din cate am vorbit cu destui genesisti, multi asta cauta.
Asta ma tenta la AGT, si bineinteles pirex-ul, materialele, etc.
Vedem ce-o mai fi.

P.S - nu stiu de ce am o banuiala ca ma arunc in maxim doua saptamani intr-un Foggatti...
sa sti ca am micsorat eu camera de ardere la aga-t si nu e cine stie ce , se observa diferenta dar nu extraordinar, un minus trebuie sa sterg mai des condensul din clopot
in schimb cu izolatul gaurii de mesh am mers bine fara scurturi.... si e simplu , dai gaura cat mai mare cu putinta astfel sa nu te tugi peste oring si nici peste gaura centrala, iei o antena telescopica si vezi care sectiune se potriveste inainte de a punte tubuletul taiat din antena puitub termocontractabil (acela care se incalzeste si se strange ) si apoi i-l bagi putin fortat in gaura si gata cu scurturile......
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de Valahul »

daniel1984 scrie: in schimb cu izolatul gaurii de mesh am mers bine fara scurturi.... si e simplu , dai gaura cat mai mare cu putinta astfel sa nu te tugi peste oring si nici peste gaura centrala, iei o antena telescopica si vezi care sectiune se potriveste inainte de a punte tubuletul taiat din antena puitub termocontractabil (acela care se incalzeste si se strange ) si apoi i-l bagi putin fortat in gaura si gata cu scurturile......
Da, asa am facut si eu izolatia meshei la Aga-T-ul (cel simplu, fara 2 sau +), care e acum la florin64.
Gaura de mesh marita, taiat un tub de antena, dar in loc de tub am pus banda de teflon.
Imagine
La restul nu am mai facut, poate din comoditate. M-am obisnuit asa cu ele. Si merg.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: AGT Titanium Rebuildable Atomizer

Mesaj de daniel1984 »

uite si niste poze, numai eu stiu cat m-am chinuit la capac cu slefuitul......
Imagine
Imagine
Imagine
STIMA si aburi densi.....
Scrie răspuns