Phoenix RBA

Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Phoenix RBA

Mesaj de s7ar »

Midnight Caller scrie:Am inconjurat oring-ul cu degetele si am strans pana s-a aliniat gaura. Strans TARE, pt. ca daca nu tineam degetele pe oring, iesea prin parti, deci clar strang tare :)
Exact asta incercam sa-ti explic !

Eu cred ca lichidul curge prin gaura de aer. Se prelinge pe clopot in jos, si iti da impresia ca curge pe la filet.
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Midnight Caller »

Am studiat problema. Asa ca am zis, ca sa nu ma insel, am golit tot, am umplut cu apa, am pus degetul la gaura de aerisire si am suflat in mustiuc. Curge pe jos, pe la garnitura :)
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Phoenix RBA

Mesaj de s7ar »

Midnight Caller scrie:Am studiat problema. Asa ca am zis, ca sa nu ma insel, am golit tot, am umplut cu apa, am pus degetul la gaura de aerisire si am suflat in mustiuc. Curge pe jos, pe la garnitura :)
Mda..nu stiu ce sa zic :|
Sincer, imi pare rau, n-am stiut de problema asta. Iti ziceam de la inceput daca era ceva...
Ce ramane de facut ?
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Rica »

sa ii bage unul-doua fire de ata sub oring sau sa il schimbe
simplu :)
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Midnight Caller »

N-am ce sa pun bre atza, ca oringu' nu intra SUB clopot, ci INTRE clopot si baza
@s7ar: ce sa fie de facut ? Ii dau bataie asa, ce ai vrea sa fac, sa arunc cu el dupa tine ?! :)))))))) E produs SH, si al meu avea tank-ul crapat... :)
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Rica »

mai studiaza putin ca ai unde sa ii pui
nu vrei ata pune cu incredere banda de teflon
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Midnight Caller »

L-am rezolvat. Scos bucsa centrala din clopot, aliniat gaura si batut la loc cu ura, nu mai curge. Scos si Oring-ul suplimentar si tot nu curge.
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Phoenix RBA

Mesaj de s7ar »

Midnight Caller scrie:L-am rezolvat. Scos bucsa centrala din clopot, aliniat gaura si batut la loc cu ura, nu mai curge. Scos si Oring-ul suplimentar si tot nu curge.

Ma bucur !
Sa-l folosesti cu placere :D
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Midnight Caller »

Inca un "secret" pe care l-am descoperit la atty-ul asta e ca este facut "pentru stangaci". Daca vrei sa bagi silica in cupa, FARA sa treaca peste rezistenta, trebuie sa bobinezi in sens invers (antiorar). In felul asta, cand prindeti rezistenta in stalpisori, silica va iesi PE SUB firul rezistiv, direct in cupa. Eu cand bag rezistenta in stalpisori, o bag dintr-o singura parte, nu o fixez pe diagonala, ca mi se pare mai simplu, si este si mai aproape de gaura de admisie.

My two cents ;)
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Rica »

Al meu are un scurt pe undeva.
Unde ar putea fi?
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Midnight Caller »

Pot sa pun pariu ca pinul central face scurt cu peretele. Uita-te in fundul atomizorului si mai departeaza pinul central de exteriorul mufei 510.
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Rica »

Asa a fost.
Aseara m-am mai jucat cu el si am facut o rezistenta noua de proba.
Silica de 2 mm si kantal de 0.2.
Am pus silca una peste alta la capete cam un cm, doua bucati, una de 2 cm si una de 4 cm.
Am bobinat 6 spire si am fixat pe baza.
Silica de 2 cm am intors-o in pahar sa ajunga in partea de jos si pe cea de 4 am intors-o in pahar sa atinga partea de sus.
Cea 2 cm aproape ca nu se mai vede si cea de 4 cm face bucla in jurul gaurii de aer.
Functioneaza impecabil, a iesit de 1.9 ohmi.
Abur, TH si aroma din belsug.
Aburi densi si spor la bonbinat.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Rica »

De aseara il forjez si abureste ca nebunul.
Pe cel de STK l-am bobinat si il folosesc pe post de odorizant de camera :lol:
In loc sa trag suflu si aburul parfumat iese pe gaura de aer.
Demential.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Rica »

Dupa 24 de ore folosit am scos un consum de 1 ml :o
In ultimele ore a inceput sa dea semne de oboseala, nu mai reda aroma, desfacut si rezistenta era incarcata de depuneri, neagra.
Spalat si DB usor, 2-3 DB scurte sa curatat instant si merge impecabil.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Phoenix RBA

Mesaj de Stk3000 »

e super fain rica ala ce ti-am dat eu, scoate bine si pe silica nu ai problem cu el INSA tre sa tragi din tevusca, nu merge mustiuc. EU l-am dat pentru ca vroiam neaparat sa picur prin mustiux, chiar parca trebuia sa ajunga la timisoara pachetelu :D
Scrie răspuns