Igo l

Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: Igo l

Mesaj de Stk3000 »

Pai referitor la gaura, merge mult mai ușor, aroma aceeași, the mai mic, vapori mai mulți. Asa îmi place sincer, th-ul nu ma interesează și mai mult nu mi se pare decât o iritare a gatului care nu prinde chiar bine. Regret totuși ca am dat a doua gaura, cred ca mergea puțin mai bine cu o singura gaura mai mare dar na poate ma înșel. Bumbacul perforează sincer ca o silica fără th, aroma o idee mai scăzută dar cred ca poate fi mai degeaba placebo din partea mea. Se usucă mai repede decât silica zadar într-un mod dubios. Se pare ca are nevoie de foarte mult lichid: eu percep gust de ars ca și cum mai trebuie lichid dar dacă deschid vad ca bumbacul e bine îmbibat în lichid deci se pare ca se alimentează mai greu fiind mai dens.

Oricum, pimpuiala ii prinde tare bine.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Igo l

Mesaj de VapeMe »

Acum am facut o setare pe mesh scurt cu o gaurica cat sa incapa un ac prin mesha am pus silica sub ea 8-9 spire de 0.2 kanthal imi arata evicul 1 Ohm si culmea merge BINE ! TH Mare la 18mg Abur Mult , Aroma din PLIN !
Am ramas impresionat ! .. Mesha nu atinge baza sta pe silica si cat mai in dreptul gaurei de admisiei am pus clopotul fara mustiuc am bagat un ac prin gaura de la clopot sa vad daca atinge rezistenta m-am uitat bine cu o lanterna mica si este chiar la fix cu gaura din clopot ..
Foarte reusit .. ce nu inteleg este cum de lucreaza evicul la 1 Ohm ? pe setarea asta dar cel mai mult conteaza ca merge si inca foarte bine...
Uitasem sa zic ca l-am setat la 11 W...
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Igo l

Mesaj de Midnight Caller »

Eu v-am zis ca eVic-ul merge pana la 1 ohm, si mi-ati replicat ca nu are cum, ca mai jos de 1.4 nu merge :)
La faza asta bate la poponetz Provari rau de tot.
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Igo l

Mesaj de VapeMe »

Midnight Caller scrie:Eu v-am zis ca eVic-ul merge pana la 1 ohm, si mi-ati replicat ca nu are cum, ca mai jos de 1.4 nu merge :)
La faza asta bate la poponetz Provari rau de tot.
Mie nu imi mersese mai jos de 1.3 dar acum ma impresionat la 1 Ohm in 11 W deja de 10 minute nu ma mai pot opri ( Bine ca acum fac pauza sa mananc ) :D
Igo-L a intrat pe primul loc la mine in preferinte..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Igo l

Mesaj de VapeMe »

Nu mai pot edita ..
Sa intamplat ceva ca acum imi arata 1.9 Ohm..
De mers merge la fel doar ca sunt derutat .. :roll:
Si pentru prima oara de cand vapez imi "trosnesc urechile".. :ugeek:
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
Stefan77
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 90
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:35 pm
Localitate: Constanta

Re: Igo l

Mesaj de Stefan77 »

Citit, băgat la cap, urmărit video-uri cu setup-uri, executat una bucata rezistenta de 1.7 ohmi, pe doua silici de 2 cu 4-5 spire kanthal de 0.2. Ce sa zic, s-au cam schimbat regulile jocului. Adio arome favorite, adio amestecuri. Totul a căpătat alte nuanțe. Unde mai pui ca 12 mg de nicotina, acum ma îneacă. Dripping IS awesome!!! :shock:
Va salut cu respect,
Stefan
Imagine
" Just because you can't dance,
doesn't mean you shouldn't dance"
-Alcohol
geos
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 04, 2014 10:21 pm
Localitate: Craiova

Re: Igo l

Mesaj de geos »

Eu folosesc "microcoil" facut pe o surubelnita de 2mm diametru din kanthal de 0,3 aproximativ 1,6ohm, cu bumbac organic. Este masina de facut fum, gaura (marita la 1,5mm) o pun in fata rezistentei pentru un TH mai mic, daca o pun mai in lateral creste TH-ul si scade productia de vapori.
Iau femeia de pe centura de impamantare si o pun sa danseze la bara de nul
Avatar utilizator
chrisanty
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Dum Iun 01, 2014 10:06 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Igo l

Mesaj de chrisanty »

Stk3000 scrie:Foarte bun însă am o întrebare. Cum se pub bună gaura? Am încercat toate pozițiile cu rezultate mixte. Intre șurubul central de + și cel de - se trage prin Euclid o dreapta. Dacă gaura de aer intersectează aceasta dreapta da th prea mare întrucât aerul nu circula din cauza șurubului de -. Momentan o folosesc undeva la 5-10 grade în dreapta și uneori da putini vapori și mult th și nu prea îmi convine.

La voi cum e? Scheme dacă se poate sa învețe și puradeii de pe forum.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
incearca sa scurtezi drip tip-ul in interior
Scrie răspuns