Smoktech RDA Dripping Atomizer

Scrie răspuns
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de c__b »

s7ar scrie:... am ramas fara fir NR si nu mai refac setupul diseara, da' daca mai aveam fir...
Ai un cablu ATA100 prin casa? Scoti fire din el. NR. Eu asa ceva folosesc de o vreme.
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de s7ar »

c_baias scrie:
s7ar scrie:... am ramas fara fir NR si nu mai refac setupul diseara, da' daca mai aveam fir...
Ai un cablu ATA100 prin casa? Scoti fire din el. NR. Eu asa ceva folosesc de o vreme.
Mersi mult pentru informatie ! Functioneaza foarte bine si cu fire din acel cablu !

Stiu ca mai era un cablu, care avea un singur fir, iar ca dimensiuni se apropria de kanthal 0.20.. La ce se gasea ?
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de VladCatalin »

Dupa cateva incercari nereusite, am obtinut intr-un final o rezistenta decenta (din punctul meu de vedere).

Kantal de 0.25, 7 spire, diametru de vreo 2.1 mm. Rezultat final: 1.9 ohmi. Vata am folosit ce am gasit prin casa.

Aburi ca o locomotiva. TH suficient. Aroma numai buna.

Stiu ca mai am de lucrat si de invatat, dar tinand cont ca a fost o premiera pentru mine, ma declar multumit.


ImagineImagineImagine
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de c__b »

Facusi un micro pe kanthal de 0,25 bobinat pe un ac de 1,2 asa, la 1,2 ohmi, de numa'mi aplauda urechile! Cam mica gaura de admisie aer, dar merge si tras direct in piept. Binenteles, lichid de 6mg/ml!
Avatar utilizator
Screciu george
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 258
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:42 pm
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de Screciu george »

Va prezint noul SMOK Scar RDA – Rebuildable Atomizer ( dual coil ) = admisie de aer sub ambele rezistente :)
Imagine

Imagine
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de daahak »

Screciu george scrie:Va prezint noul SMOK Scar RDA – Rebuildable Atomizer ( dual coil ) = admisie de aer sub ambele rezistente :)
De unde l-ai luat? Da-mi si mie un pm cu magazinul ca sa nu zica lumea ca faci reclama

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de dan1978 »

Nu cred ca e valabil aici.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de mariandex »

daahak scrie:
Screciu george scrie:Va prezint noul SMOK Scar RDA – Rebuildable Atomizer ( dual coil ) = admisie de aer sub ambele rezistente :)
De unde l-ai luat? Da-mi si mie un pm cu magazinul ca sa nu zica lumea ca faci reclama

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2

Salut , pe acest forum se poate posta absolut orice link catre orice site ( acest forum nu e detinut de nici un magazin sau site ) care poate aduce o axperienta sau o modare in vapat sau link-uri catre scule de vapat care ne tine departe de analoage , nu a interzis nimeni pana acum si nici nu o sa o faca dar , e de bun simt daca cineva detine sau are vreo treaba cu vreun site de tigari electronice sa zica dinainte " bre eu detin sau sunt angajat la ... bla , bla , bla ... " si atunci toata lumea e ok care vrea sa intre sa vada sau sa cumpere e ok , atunci mi se pare ca e ok sa-si asuma laudele sau criticile despre acel site sau magazin , dar daca vrea sa-si faca reclama e bine sa posteze in aria recenziilor la recenzii magazine ca asa poate fi gasit mai usor , ma repet , dar daca orice user gaseste sau detine un produs care tine de vapat nu-l opreste nimeni sa puna link catre acel produs .

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
Screciu george
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 258
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:42 pm
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de Screciu george »

Daahak@ este adus din anglia de un prieten :)
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
Avatar utilizator
Screciu george
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 258
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:42 pm
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de Screciu george »

De aici este luat : http://www.realvapes.co.uk/shop/smok-sc ... -atomizer/" onclick="window.open(this.href);return false;
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de c__b »

Gata! M-am suparat pe al meu RDA. Asa ca i-am tras o gaurica noua in clopot, 2 spre 3 mm. I-am infundat temporar priza de aer originala din podea, am mutat tot ansamblul rezistentei "peste drum" (pe cealalta parte). Am rolluit frumos 7 spire de kanthal 0,25 ordonate pe un ac de 1,2 mm. Am montat rezistenta in unghi de 45 grade, am "matlasat" cu vata conform indicatiilor lui Rip Trippers, si tada! Nano dragon coil! Rezistenta de un ohm, pe mecanic, datorita tirajului mare de aer se poate utiliza doar tragand direct in piept.
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de degady64 »

cristian scrie: Ce am observat la al meu. In primul rand, este versiunea normala, nu aia mini, de asta ziceam ca arata ca ciuperca de remaiat ciorapi de dama.
Vorbiti de acesta Imagine? Este cel mic sau cel mare? Avea mama pe-acasa o ciuperca din aia de remaiat, si parca nu semana cu asta :D
As vrea sa mi-l iau, sa vad si eu cum e cu drip, pt ca nu am mai avut pana acum si dupa ce am tras de la un coleg la intalnirea de vineri, mi-a placut.
ImagineImagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Asta parca e de pe FT sau am incurcat dripurile? :) Sigur l-am vazut pe undeva.

Al meu este luat de la tigaraego, se gaseste si acum din cate stiu dar trebuie sa cumperi tu mustiuc.

Problema este cum arata inauntru, ca pe afara toate sunt la fel.

http://www.tigaraego.com/servisabile-/1 ... black.html

In afara de asta mai exista si un "minioctopus", dar e mult prea mini pentru mine. Costa 25 lei.

La ce zic eu sa te uiti:
Sa aiba suruburile cu capetele striate astfel incat sa le poti strange fara sa ai nevoie de surubelnita sau imbus cand schimbi rezistenta.
Sa se tina bine in origuri copotul, de baza. Daca este pe filet nu ma bag.
Daca are air flow prin baza, e de preferat sa fie prin teava, adica mai sus de nivelul bazei ca sa nu se inunde. Daca e prin lateral, e mai suimplu, numai sa potrivesti gaura cu rezistenta astfel incat sa iti placa cum "da".
Si sa nu coste mai mult de 30 de lei :)))

Stima!
Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de stef2871 »

cel mic este asta http://vapez.ro/servisabile/2653-servis ... negru.html
vine cu tot cu mustiuc si daca esti din bucuresti sa te duci sa-l iei de la magazinul din linck unde ar fi bine sa verifici in magazin daca functioneaza pentru ca eu a trebuit sa mai fac un drum pana acolo sa-l faca sa mearga (avea pinul de + prea in interior si nu facea contact cu modul/bateria) :(
Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Stefan ai dreptate.
Chestia cu verificatu' e foarte adevarata, pe oricare il iei verifica daca sta bine in oringuri, daca nu se clatina pinii de + - etc.
Si pe cat posibil sa ti-l puna in functie sa tragi din el.

Bafta!
Scrie răspuns