Smoktech RDA Dripping Atomizer

Scrie răspuns
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de VapeMe »

c_baias scrie:Multumesc pentru idee! Simpla si eficienta!
Cu placere !
Stima Maxima . . .

Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Dom'le eu nu stiu ce e cu dripul asta.
E clona, nu e clona, e o lucratura originala sau nu, dar nu am mai gasit ceva care sa imi placa atata.
Am ajuns sa ma gandesc de 15 ori inainte de a lua ceva, mai scump, deoarece ma gandesc ca se poate sa fiu dezamagit si sa ma intorc tot la "caracatita" mea.
E adevarat ca nu am in arsenal toate inventiile din zona ET, dar am tras din destule ca sa imi pot face o parere. Probabil ca o sa mai apara destule atomizoare si vom incerca si altele, dar pana atunci raman la octopus.

Pe baza asta o sa imi schimb si semnatura:)))

Stima!!!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

De vreo 10 zile vapez numai din nautilus. Nu am nimic de comentat, este asa cum ma asteptam. Cu o setare buna iti vine sa dormi cu el sub perna.
Astazi am vazut octopusul, parasit in penar. L-am scos, am schimbat vata si am picurat cherry cigar. Tot miscrocoil, 2 ohmi.
Am tras de doua ori.
Am luat nautilusul, l-am bagat in penar.
Trag din drip.
Tot la drip m-am intors....

Stima!
Imagine

PS Frumos vamo mai am :D
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de s7ar »

Era o vorba : " De urata nu`i frumoasa, da-i desteapta proasta dracu' "

Cu alte cuvinte, on topic - Vamo asta nu-i urat, da' nici frumos nu e ! In schimb, e destept rau !!
Mi-l iau si eu..imi iau vamo v3, da, da... Luna viitoare :D


Sa revenim la Smok RDA, care si la mine a cam stationat - de cand m-am dat pe DCT si cartomizoare..
Azi cand mi-am luat Cuban Cigar de la Liqua, l-am scos din cutiuta, i-am refacut rezistenta si am tras...
Vai de mine..asa aroma, nu se poate ! BUN DE TOT !!! Aroma si aburii sunt perfecti, sa nu mai zic de TH, care cu un lichid de 12mg ( am scazut concentratia ), inca ma satisface pe deplin !

Asta da rasfat - Toata ziua vapez din DCT si seara cand ajung acasa, arunc cateva picaturi in atomizoarele de drip si ma delectez cu diferitele arome..

In Smok pun Cuban, in Phoenix pun Turkish si in IGO-L pun Pipe de la Hansgen...
Imi curg balele :D
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Da, vamo v3 are cam de toate. Din pacate i-au facut santurile alea nu prea inspirate pe body - probabil ca sa nu alunece ca al meu. In schimb are oled si cate ceva nou la soft.
Iar ca pret... e pentru tot romanu' :)
Ia-l, e un mod foarte bun si rezistent.
E parerea mea, probabil ca nu e pe placul tuturor, dar asta e.

Oricum, dripul e partea care imi place cand ajung acasa de la job. Un visichi, o cafea cu cateva seminte de hell - cum m-au invatat arabii candva, si relax.
Superb octopusul dar ma mananca curiozitatea sa imi iau si un igo-l, sa vad cum e.
Acum am asa: cuban cigar, traditional si turkish de la liqua, ry4 si cherry cigar de la vapez si cam atat. Si de 18 si de 12. Imi plac toate :D

Stima si spor la picurat!
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de s7ar »

Recomand IGO-L doar pentru spatiul generos pentru servisare si pentru ca este din inox !
Se seteaza simplu si usor, in schimb gaura de aer nu cade foarte bine pe rezistenta... De aici si cate un TH surprinzator si nedorit de mare..
Vedeti si alte poze cu igo-l..

Vorbesc strict din punctul meu de vedere !
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de c__b »

cristian scrie: Cu o setare buna iti vine sa dormi cu el sub perna.
PS Frumos vamo mai am :D
Sa nu exageram, totusi! Eu dorm cu el langa pat!

cristian scrie: Am luat nautilusul, l-am bagat in penar.
Trag din drip.
Tot la drip m-am intors....
Tot la drip ai ramas, ba? :twisted:

La mine a ramas caracatita in penar. Trebuie sa o curat. De Genesis nici nu mai zic nimic!
Avatar utilizator
ComanNorbert
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Lun Sep 30, 2013 12:36 am
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de ComanNorbert »

Smok RDA nu m-a satisfăcut... dar caracatița mică (mini) da! Chiar și prețul în RO este ok. Pe GP Paps cu baterie 18350 e micuț și dulce... o caracatiță rea dacă e bine setată (monstruleț). :twisted:
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

s7ar scrie:Recomand IGO-L doar pentru spatiul generos pentru servisare si pentru ca este din inox !
Se seteaza simplu si usor, in schimb gaura de aer nu cade foarte bine pe rezistenta... De aici si cate un TH surprinzator si nedorit de mare..
Vedeti si alte poze cu igo-l..

Vorbesc strict din punctul meu de vedere !
Spatiu generos are si smokul ala mare. Dar are alt sistem de air flow, si sunt curios de un drip cu gaura pe laterala, in clopot. Daca ar fi si reglabil... am vazut unele cu 3 gauri de aer, se poate regla debitul.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de Sanitarium »

cristian scrie:
Spatiu generos are si smokul ala mare. Dar are alt sistem de air flow, si sunt curios de un drip cu gaura pe laterala, in clopot. Daca ar fi si reglabil... am vazut unele cu 3 gauri de aer, se poate regla debitul.
așa este "octopussy" de pe vapez. eu mi l-am luat, dar nu m-a impresionat foarte tare.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Aha, am inteles.
Nu l-am luat ca deja citisem tot felul despre el, nu prea bune.
Mai caut.

Stima!
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de s7ar »

cristian scrie:
s7ar scrie:Recomand IGO-L doar pentru spatiul generos pentru servisare si pentru ca este din inox !
Se seteaza simplu si usor, in schimb gaura de aer nu cade foarte bine pe rezistenta... De aici si cate un TH surprinzator si nedorit de mare..
Vedeti si alte poze cu igo-l..

Vorbesc strict din punctul meu de vedere !
Spatiu generos are si smokul ala mare. Dar are alt sistem de air flow, si sunt curios de un drip cu gaura pe laterala, in clopot. Daca ar fi si reglabil... am vazut unele cu 3 gauri de aer, se poate regla debitul.

La clasicul IGO-L se poate regla debitul de aer doar cu bormasina :))
Eu i-am marit gaura unui IGO-L si am facut comparatie cu celalalt ( aveam doua, unu l-am dat ). Cel cu gaura marita l-am oprit pentru mine, mi se parea mai bun asa. TH-ul a scazut, aburii sunt mai multi.. Asta din cauza ca acum gaura cade cat de cat pe rezistenta ! Inainte sa i-o maresc, trebuia sa tin gaura aproape de pinul de minus pentru a scapa de TH-ul acela pe care-l simti cand gaura nu`i pe rezistenta.

Oricum, eu nu-l recomand. Mai bine IGO-S, sau Phoenix... Nu arata ele la fel de bine ca IGO-L pe modurile mari, dar...intr-un final cel mai mult conteaza cum scoate, nu cum arata.
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

s7ar scrie:
Oricum, eu nu-l recomand. Mai bine IGO-S, sau Phoenix... Nu arata ele la fel de bine ca IGO-L pe modurile mari, dar...intr-un final cel mai mult conteaza cum scoate, nu cum arata.
Am inteles, multumesc mult de sfat.
Sincer m-am cam dezumflat de toate alea de pe piata, si nu mai vreau sa dau banii pe ceva care sa nu ma satisfaca.

Stima!
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de s7ar »

cristian scrie:
s7ar scrie:
Oricum, eu nu-l recomand. Mai bine IGO-S, sau Phoenix... Nu arata ele la fel de bine ca IGO-L pe modurile mari, dar...intr-un final cel mai mult conteaza cum scoate, nu cum arata.
Am inteles, multumesc mult de sfat.
Sincer m-am cam dezumflat de toate alea de pe piata, si nu mai vreau sa dau banii pe ceva care sa nu ma satisfaca.

Stima!

Tot ce am spus despre IGO-L, am spus din propria experienta !!! Acum, daca alti posesori ai IGO-L au avut si au experiente bune cu acest atomizor, e alta treaba !
Este simpla mea parere si atat ! Eu unul nu`l recomand, dar altii o fac..
Dvs. hotarati daca este bun sau nu !

P.S : Ar fi cazul sa revenim on-topic, am cam deviat de la subiect..

P.S2 : On-Topic :
Smok-ul asta ma uimeste pe zi ce trece.. :roll: Parca da din ce in ce mai bine.
Aroma, aburii si TH-ul sunt perfecte pentru un atomizor de drip, avand o setare clasica, pe silica de 2mm pusa in doua cu 4 spire ( 3 complete ) de kanthal 0.20.
Cred ca ma apuc sa scriu pe pereti, ca in copilarie : "Cuban Cigar + Smok RDA = Placere GARANTATA !

O seara buna va doresc !
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Bineinteles ca parerile sunt si vor fi impartite, e si normal sa fie asa.
Dar in conditiile in care smokul face toti banii, imi permit sa fiu mai rezervat in a lua altceva.
Momentan m-am orientat la un drip de pe fasttech care aduce foarte tare cu minismokul, doar ca e pe filet.
Avantaje:
- suruburi randalinate, nu trebuie surubelnita
- airflow prin teava, nu se inunda usor ca cele cu orificiu in baza
- filet si oring (o sa gasesc unul mai acatarii daca asta de silicon nu e ok)
- se poate seta la fel de usor ca si cel mare

https://www.fasttech.com/products/1390600

Ii trag un microcoil cu vata, si da-i bataie.... :)


PS Probabil ca voi fi intrebat de ce naiba il vreau, ca doar mai am unul. :)
Vreau sa il fac cadou baiatului meu.

Stima!


Imagine
Scrie răspuns