Smoktech RDA Dripping Atomizer

Scrie răspuns
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

VapeMe scrie: Mai este de asteptat poate prin august o sa imi iau altul .. sau pana atunci imi pun pe ce am in dotare snur din bumbac, o sa incerc.. sa vad ce " zice " :D

Am priceput. Atunci o sa ma bag eu la probe, si va tin aproape cu evolutia. Sa vad prin Gl unde gasesc un bumbac bun.
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de Rica »

incearca fasa sterila,am vazut ca altii o folosesc cu succes
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de VapeMe »

Se poate incerca .. eu unul am incercat , si se simte un pic si din mirosul acela specific al fasei sterile..
Stima..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de Rica »

nu am incerca,dar poate daca o fierbi poate scapi,nu stiu
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de VapeMe »

Arunca un ochi si aici http://rovapers.info/accesorii-f13/bamb ... -t159.html Cred ca merge cu succes ce spune colegul nostru slavyk ..
Stima..
Stima Maxima . . .

Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Am citit si eu threadul, dar am inteles ca s-a dus dryburnul... Asta inseamna ca la 2 zile sa refaci setupul.
Ma las pagubas, raman pe silica.

Numai bine!
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de VapeMe »

Nu neaaparat tot setup-ul doar tras snurul din bumbac pe ochiurile firului kanthal si cam gata iar eventual inainte cateva incalziri fara bumbac in caz ca are depunere pe kanthal in rest nu stiu asa vad eu ca ar merge .. iar de tras bumbacul cu un fir de sarma agatat bumbacul pus in doua si tras prin ochiul rezistentei..
Stima Maxima . . .

Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de slavyk »

Corect! Te—ai prins si fara descrieri amanuntite!

Sent from my S500 using Tapatalk 2
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Revenind la dripul in cauza, ieri i-am facut o toaleta din cauza ca parca nu mai dadea aburi asa cum stiam eu. Setupul actual e la prima toaleta, deci m-am gandit ca o fi ceva cu air-flow-ul. Am injectat cu seringa apa fierbinte, sub presiune, prin orificiul de aer din ambele directii, spalat, dryburn etc.
Am picurat DK TAB la care renuntasem de vreo luna in favoarea unor lichide mai omenesti :))) L-am pus pe 7.5 W si am tras.
Am avut aceeasi senzatie pe care o ai cand bei, dupa mult timp, un shot din visichiul tau favorit. Oare cum am putut fara DK TAB atata timp? mi-am zis :)))
Dar, partea si mai buna ca am umplut camera de aburi, fara sa dau "falci".

Deci, din cand in cand, trebuie curatat canalul de air-flow.
(Si din cand in cand trebuie putin DK TAB!)

Stima!
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de daniel1984 »

cristian scrie:Revenind la dripul in cauza, ieri i-am facut o toaleta din cauza ca parca nu mai dadea aburi asa cum stiam eu. Setupul actual e la prima toaleta, deci m-am gandit ca o fi ceva cu air-flow-ul. Am injectat cu seringa apa fierbinte, sub presiune, prin orificiul de aer din ambele directii, spalat, dryburn etc.
Am picurat DK TAB la care renuntasem de vreo luna in favoarea unor lichide mai omenesti :))) L-am pus pe 7.5 W si am tras.
Am avut aceeasi senzatie pe care o ai cand bei, dupa mult timp, un shot din visichiul tau favorit. Oare cum am putut fara DK TAB atata timp? mi-am zis :)))
Dar, partea si mai buna ca am umplut camera de aburi, fara sa dau "falci".

Deci, din cand in cand, trebuie curatat canalul de air-flow.
(Si din cand in cand trebuie putin DK TAB!)

Stima!
sal cristi , de ce nu incerci setup-ul acela din primul video mi se pare super tare, si nu este greu de realizat, si scapi si de curatat orifici .....
eu am facut un setup asemanator pe igo-l dual-coile cu 2 gauri puse fiecare in fata bobinei si am pus apoi si una singura si e ok , bine asta daca i-ti plac atomizoarele mai aerisite.....
aa si multam pt video tipul e tare avem ce invata de la el..... o sa mai ma uit si la celelalte video....
STIMA si aburi densi.....
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de cristian »

Salut Daniel.
Uite despre ala incerc sa tot iau informatii, deoarece e facut cu bumbac nu cu silica. O sa incerc, dar trebuie sa gasesc un bumbac bun sau ceva bamboo de care vorbesc baietii in alt topic.
Setupul m-a impresionat si pe mine, cred ca e super tare.
Am vazut ca lumea fuge de silica, deoarece e din fibra de sticla si mi se pare ca intre bumbac si silica, bumbacul ar fi de preferat. Sau mesa, ca nu lasa resturi pe care ai ocazia sa le tragi in piept (la propriu :)).
Am sa mai muncesc putin, si o sa incerc si o setare cu mesa pentru octopus. Cred ca se poate, cu toate ca nu stiu cum o sa o alimentez, octopusul neavand cuva de retinere pentru lichid....
Daca are cineva idei, sunt bine venite.

Stima!
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de VapeMe »

@ cristian
Poti pune doua bucatele mici de vata de la betisoare de urechi sub mesa si sau eventual in jurul surubelelor in asa fel incat sa se sprijine meshul pe ele vezi ce iese ..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de daniel1984 »

cristian scrie:Salut Daniel.
Uite despre ala incerc sa tot iau informatii, deoarece e facut cu bumbac nu cu silica. O sa incerc, dar trebuie sa gasesc un bumbac bun sau ceva bamboo de care vorbesc baietii in alt topic.
Setupul m-a impresionat si pe mine, cred ca e super tare.
Am vazut ca lumea fuge de silica, deoarece e din fibra de sticla si mi se pare ca intre bumbac si silica, bumbacul ar fi de preferat. Sau mesa, ca nu lasa resturi pe care ai ocazia sa le tragi in piept (la propriu :)).
Am sa mai muncesc putin, si o sa incerc si o setare cu mesa pentru octopus. Cred ca se poate, cu toate ca nu stiu cum o sa o alimentez, octopusul neavand cuva de retinere pentru lichid....
Daca are cineva idei, sunt bine venite.

Stima!
pai si de unde o fi luat bumbacul.... trebuie sa avem si noi, si oare bumbacul rezista la temperaturi inalte.....?
am incercat si eu cu mesh nu prea e treaba , parca tot silica se descurca mai bine la drip , meshul este un metal nu poate sa se extinda ca tesatura si deaceea nu poate absorbi lichidul cum trebuie, la sistemul genesis in rezervor e ok si face treaba , la drip nu prea.....
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de daniel1984 »

VapeMe scrie:@ cristian
Poti pune doua bucatele mici de vata de la betisoare de urechi sub mesa si sau eventual in jurul surubelelor in asa fel incat sa se sprijine meshul pe ele vezi ce iese ..
am incercat eu si variante dastea si nu e cine stie ce, cea mai reusita teorie pusa in practica iei fir i-l pui in 2 sau 3 fiecare cum vrea , pe portiunea unde pui rezistenta roluiesti putina plasa (mesh) si apoi bobinezi , asezi frumos capetele ramase de silica in spatiul ramasa si pui lichid, asa ma reusit sa scot ceva .....
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Smoktech RDA Dripping Atomizer

Mesaj de daniel1984 »

Am gasit ceva dar nu stiu cat de bun este pt ce vrem noi http://www.merceria.ro/cumpara/snur-de- ... nt-3560507" onclick="window.open(this.href);return false;
STIMA si aburi densi.....
Scrie răspuns