Kayfun mini V2.1

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Kayfun mini V2.1

Mesaj de cristian »

Acest atty se gaseste aici http://www.angelcigs.com/ivogo.html si aici https://www.fasttech.com/products/1733900. Deoarece si producatorii sunt diferiti, puteti vedea mai jos o comparatie Tobeco vs Ivogo:

[youtube][/youtube]
imhotep7
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Mar Iul 16, 2013 6:43 am
Localitate: iasi

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de imhotep7 »

pe fasttech nu il mai au.s-a dat ca painea calda!
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de gabyg »

cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de cristian »

Pe FT au retras clona de tobeco si au adus ivogo. Cel putin asa reiese din discutii si pret.
Asta e la vanzare https://www.fasttech.com/products/1759000
Asta e sold out https://www.fasttech.com/products/1411/10006473/1733900

La ultima ma bagasem si eu dar dupa 2 saptamani de asteptare am renuntat (cancel).

Inca ceva: nu s-a dat ca painea calda ca nu prea au avut ce sa dea. Citeste discutiile de pe forum. De aia au si schimbat modelul.
Eu am comandat - si multi altii cand a aparut pe FT.
Comanda mea a fost pe 5 iunie 2014 cand a aparut pe FT.


PS Gabi, am postat amandoi... :)
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de gabyg »

Mi se pare mai bun cel de la Ivogo... am vazut cateva review-uri pe net si mie mi-a placut mai mult asta... bine eu unu nu mi-as lua 1. cred ca deck-u ala unde se pune vata e foarte mic:) mi se pare si la KFL+ ca e mic mi-a luat ceva timp pana m-am prins cata vata trebuie:D si 2. am taifun gs de care sunt multumit cum merge si nu cred ca 2.1 e mai bun decat gs...:D
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de cristian »

Am citit acum parerile pe ECF, si unul din baieti mi-a zis ca tobeco curge, ivogo e ok. Le are pe amandoua.

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... st13494176
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de mirevaly »

ivogo, am eu si pot sa va asigur ca e ok din toate punctele de vedere, de la finisaje pana la functionare.
Aici(pe la mijloc, gasiti poze) cafenea-f25/achizitii-noi-t104-30.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
imhotep7
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Mar Iul 16, 2013 6:43 am
Localitate: iasi

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de imhotep7 »

mirevaly scrie:ivogo, am eu si pot sa va asigur ca e ok din toate punctele de vedere, de la finisaje pana la functionare.
Aici(pe la mijloc, gasiti poze) cafenea-f25/achizitii-noi-t104-30.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Frumusel foc!cate zile a facut din ziua comenzii si pana l-ai primit?
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de mirevaly »

Tot acolo, dar pe ultima pagina gasesti detalii. In 15.05 am comandat in 02.06 l-a ridicat.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de cristian »

Heloo mirevaly!

Se pare ca se cerne deja problema in favoarea clonei Ivogo. Stiu ca tu detii aceasta bijuterie si ca te multumeste. Dar "romanu'" din mine cand a vazut pe FT 14 usd, a zis hai sa incerc sa vad cum e. Ca mare avere nu pierd, chiar daca e prost de aruncat. Pana la urma FT a scos clona de la vanzare si a inlocuit-o tot cu Ivogo, deci clar: voi face comanda pe angelcigs.
In particular, iti multumesc inca odata pentru rabdare si raspunsuri :)

Numai bine!
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de mirevaly »

Cu placere. Si eu m-am bucurat ca nu mai aveau original(tot din cauza pretului). E normal sa fi nehotarat cand ai de unde alege. :D Priveste partea buna. Macar ai tub de schimb daca va fi cazul.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de cristian »

Pentru cine mai este interesat de kay mini, a reaparut verianta de 14 usd pe FT dupa o lunga perioada de "out of stock".

Am impresia, citind discutiile de pe forum ca pana acum s-au dat (poate) cateva bucati, dar nu am identificat pe nimeni care sa se laude ca l-a primit. De acum incolo, cererea fiind mare, a reaparut cu livrare in 5 zile.
Inclusiv eu am dat comanda pe 7 iunie, el a aparut pe 5 iunie, si pana acum cateva zile nu am avut nici macar packaging pe produs. Am dat cancel la comanda si am luat un lite.

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... e-atomizer
buttadeus

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de buttadeus »

Eu am comandat ieri si azi mi-au spus ca au expediat comanda.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de cristian »

Perfect, esti norocos nu ca mine... :)

Abia astept sa iti vina sa imi zici cum e. Impresii despre clona Ivego am primit, sunt curios cum e asta ca e la jumatate de pret.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de HORATUCU »

Folosesc de vreo 2 saptamani varianta ivogo de la angelcigs. Am o mare problema cu lichidul(50/50): nu vrea sa coboare din tank in mod continuu. Se stranguleaza la imbinarea tank transparent cu cel metalic.Cand se termina lichidul din cel transparent, trebuie sa desurubez topcapul si asa se umple iarasi dar nu de tot. Tot ramane lichid in cel superior.
Cand umplerea o fac pe sus, deabia se umple jumatate din transparent.Cand o fac pe la supapa, se umple tot, dar dupa ce vapez lichidul de jos revine problema.
Aveti si voi aceeasi problema?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns