Kayfun mini V2.1

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de cristian »

Din punctul meu de vedere, taifunul bate kayu'.
Le folosesc pe amandoua zilnic, pe rand, dupa cum se goleste tankul.
Dar fiind vorba de kayfun aici, cred ca se face prea mare tapaj pe tema, e un trend, cum au mai fost la aparitia unor atty bine facute. Pana la urma e un atomizor, ca si ithaka, ca si altele. Stii sa-l folosesti e ok. Nu stii, nu conteaza, esti in trend :) Chiar daca stai cu zeama pe pantaloni.
Stiu ce zic, vad in jurul meu, nu vorbesc de pe forum.
Oricum, eu folosesc cu aceeasi placere ithaka, taifun, kayfun, aga, si multe drippere.

Dar din ce vad pe aici si prin alte parti, varianta mini nu e cea mai fericita inventie.

Si apropos de evod, eu am si acum unul si mai trag din el. Raman la parerea ca este un clearomizor de exceptie.
Nu sunt ok comparatii de astea, e ca si cum ai zice ca portocalele is mai bune decat cotletele de porc. Adica, kay nu are nici o asemanare cu evod, in afara de faptul ca ambele scot aburi.
Probabil ca as putea face afirmatia ca taifunul e mai tare decat evod, pentru ca sunt pe acelasi principiu.

Iar pana la urma fiecare trage din ce vrea, sau din ce isi permite , nu? ;)

Stii, aici nu e vorba de noi ci de cei care sunt la inceput si cauta informatii. Din pacate, informatiile nu sunt de ajutor intotdeauna, pentru ca majoritatea scriem numai ce ne convine, putini sunt cei care scriu "bai baieti nu ma descurc cu asta, ce naiba sa fac".
Sau "Nu luati clona x ca luati teapa, uite eu ce am patit" - nu e mai usor sa o pui la bazar "noua, folosita o singura data, de proba"?
Vorbesc la general, nu ma refer la cineva anume. :)

Noapte buna!
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de bodobaza »

Ai dreptate Cristian, dar la partea cu evod si kayfun m-am referit doar la curs,unde sa zicem t2 bate kayfun ca nu curge. Oricum si eu mai folosesc clearo,rar dar folosesc.
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de s7ar »

Al draq tare kayfun mini asta. Pe mine reuseste sa ma bata la setare ! Nu stiu daca e clona de la Ivogo, sau varianta ieftina de pe fasttech.. L-am luat SH de la un user de pe forum.
Fac exact aceeasi setare pe care o faceam si pe kay lite, dar nu se alimenteaza corect.
Las canalele de lichid libere, vata pun putina, lichidul este foarte fluid...
Nu curge, nu bolboreseste, nu se alimenteaza :).
Aceeasi problema ca si userul @HORATUCU, o am si eu. Spatiul dintre horn si tank-ul din plastic este prea mic.
A gasit cineva alta solutie decat cea cu inlocuirea tank-ului din plastic, sau folosirea celui din inox ?

Intr-adevar, aerul este foarte strans. Oare se poate face ceva in aceasta privinta ?

In afara de cele enumerate mai sus, inca nu i-am gasit alte defecte / probleme. Mai caut..

Sa zic si de bine ? Trebuie, nu ?
Pai, de lung....nu`i scurt..
De subtire nu`i gros..
De usor nu`i greu..
De frumos nu`i urat
Mai pe scurt ? Imi place, da' ma chinuie !
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de HORATUCU »

Vezi ca tot acolo am scris cum am rezolvat cu gatuirea.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
buttadeus

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de buttadeus »

Poti incerca reducand vascozitatea lichidului (mai ales daca folosesti concentratie mare de VG).
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de s7ar »

HORATUCU scrie:Vezi ca tot acolo am scris cum am rezolvat cu gatuirea.
Daca inlocuirea tank-ului de plastic este singura solutie, probabil asta voi face.
Am mereu bule de aer in dreptul gaurilor de alimentare.

@buttadeus, am incercat.
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de HORATUCU »

Alta solutie nu am gasit.Merge perfect.
Am tot asteptat sa scoata la Fastech tank lung transparent, dar vad ca nu mai scot.Multa lume l-a cerut, dar ei nimic,nimic. Asta ar fi cea mai eleganta solutie.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de s7ar »

Vad ca deocamdata a inceput sa se comporte binisor...
Cu tank-ul din inox nu cred ca se rezolva ceva, din cate am vazut eu este la fel ca cel din plastic.
O sa cumpar un tank ca cel care l-ai luat tu, daca se gaseste prin RO.

In rest ? Cum ti se pare jucaria, sa zicem intr-un "versus" cu altele ? stiu ca ai vandut unul, mai ai altul sau.. ?
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de HORATUCU »

Mai am 2 bucati. De aceea l-am vandut . Merge incredibil.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
buttadeus

Re: Kayfun mini V2.1

Mesaj de buttadeus »

s7ar scrie:
HORATUCU scrie:Vezi ca tot acolo am scris cum am rezolvat cu gatuirea.
Daca inlocuirea tank-ului de plastic este singura solutie, probabil asta voi face.
Am mereu bule de aer in dreptul gaurilor de alimentare.

@buttadeus, am incercat.
Bule de aer are si al meu in preajma gaurilor de alimentare dar ele urca (doar ca urca incet). N-am avut probleme de alimentare cu el. Ce ma observat este ca trebuie sa pui putin bumbac peste canalele de alimentare pentru ca este foarte ingust spatiul acolo si daca sta presat bumbacul nu mai lasa lichidul sa treaca
Scrie răspuns