Squape RBA Hcigar

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Squape RBA Hcigar

Mesaj de Amonastro »

Am pe cineva care vrea sa-l achizitioneze, dar a citit pe nu stiu ce forum strain niste lucruri...
"...anyways the guy who already has this clone told me, that the base isn't ematal coated - it is something else... paint, varnish no body know - it already changed the color a bit after using it for 2 days... now he is scared to use it, because he do not trust this clone anymore. It could be a toxic varnish".
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... one-2.html
Eu nu vreau sa dau cu parul... Nu stiu exact la ce clona se refera forumistii de acolo.
Descrierea de pe Vapers One suna bine...
"Squape Hcigar este construit din oțel inoxidabil, în timp ce puntea de suprafață este din aluminiu non-conductor pentru prevenirea scurtcircuitelor"... dar pentru mai multa siguranta m-am gandit ca ar fi bine sa intreb si aici. Din cate am inteles originalul functioneaza impecabil, asa ca nu vad de ce ar fi mai prejos clona. Principiul este simplu si relativ usor de copiat, deci materialele si siguranta pe care o ofera isi vor spune ultimul cuvant.
Daca e ok iar amicul si-l cumpara, tot eu va trebui sa i-l setez... iar daca da bine chiar am sa-mi cumpar si eu unul. I-am dat de gust unui Magoo si parca mai vreau ceva :D
Asteptam un raspuns obiectiv cu sufletul la gura :lol:
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Squape RBA Hcigar

Mesaj de Amonastro »

Am inteles ca pinul central al atomizorului este foarte inalt. Oare se poate infileta mai mult in conector? Mie, un astfel de pin cracanat si cu muchii ascutite (Kayfun v3.1), mi-a facut franjuri pinul central de alama de pe Provari... Se poate rezolva cu o slefuire, dar e bine de stiut.
De asemenea, cica ar avea o problema si cu alinierea gaurii de aerisire. Bricolam iarasi vreo doua zile pana sa functioneze cat de cat, sau cumparam 3 bucati si facem unul singur? :lol:
Pana la aparitia postarilor celor care l-au testat, atomizorul beneficiaza de prezumtia de nevinovatie :lol:
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Squape RBA Hcigar

Mesaj de Amonastro »

Un cumparator mi-a dat urmatoarele informatii, si a fost de acord sa le urc aici.

"Daca iei tot varianta HCigar de la Vapers-One, atunci da, o sa ai probleme cu el.
- Prima ar fi cea cu air flow-ul si va trebui sa ajustezi cumva gaura de airflow.
- A doua problema este legata de izolatorul pinului central. Daca te uiti cu atentie in poza (ceea ce eu n-am facut, ca nu il mai luam daca vedeam):
http://www.vapers-one.ro/3408-thickbox/ ... hcigar.jpg
...o sa vezi ca izolatorul adauga cam 2mm la inaltimea standard a connectorului 510. Asta il face nefolosibil pe orice mod, pentru ca va ramane un spatiu gol intre mod si atomizor.
Si de ce au pus bucata aia de silicon acolo? Pentru ca pinul central este prea subtire ca sa stea infiletat cum trebuie si are un joc. Deci poate sa faca scurt circuit foarte usor. Eu l-am scos si o sa pun acolo un o-ring mai mic, cel putin ca sa reduc jocul".
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Squape RBA Hcigar

Mesaj de Amonastro »

Pana la urma, ce se mai stie despre clonele Squape? A mai aparut una... O are cineva?
Asteptam luminarea curiozitatii cu mainile-mpreunate-a ruga! :lol:
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Squape RBA Hcigar

Mesaj de Amonastro »

Squape - un atomizor enigmatic. Hcigar sau Ehpro Clone... detinatorii se feresc sa vorbeasca. O adevarata conspiratie in lumea vapatului 8-)
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Squape RBA Hcigar

Mesaj de Mar1o »

N-or fi multe "in paine". Eu as fi luat unul, dar m-am razgandit din cauza diametrului. Moduri de 23mm... mai greu.
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Squape RBA Hcigar

Mesaj de BogdanDumi »

Cu putina rabdare o sa il prezinte Sorin .
Scrie răspuns