Aqua clone by Tobeco

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Scrie răspuns
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de gonzales89 »

Din ce-mi aduc eu aminte de eVic, limita rezistentei este undeva la 1.3Ω si a curentului la 3-3.5A. Probabil ca nici un dual-coil de 1.8Ω(2x3.6Ω) nu ar merge cum trebuie. Pune Aqua pe un mod mecanic, cu o rezistenta dual-coil de 0.6-1.0Ω(2x1.2Ω-2x2.0Ω) si o baterie mai serioasa, ce poate da un curent de, cel putin, 10A! Sau poti sa faci un single-coil de 1.3-1.4Ω, astupand canalele ramase libere. Nu sunt sigur de aceasta ultima solutie,probabil ca abia saptamana viitoare voi putea discuta pe caz concret!

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de Mar1o »

Evic "intreg" pare-se ca e limitat la 2.5 amp. Cel mai probabil nu face vreo diferenta, datorita limitarii, dar al meu "aprinde" si la 1.0 ohm, cu toate ca e instabil. Cateodata o ia, cateodata nu. Pe la 1.2 deja nu mai comenteaza, dar, din nou, limitarea de 2.5 (din ce stiu) face inutila o setare de genul asta (de fapt cam orice e mai jos de 1.2 ohm).

Easy head nu stiu la cat e limitat, dar m-ar surpirnde sa accepte sub 1 ohm.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de Midnight Caller »

Nu iti merge pt ca ai rezistenta prea mica. Ca sa fiu la subject.


Samsung Galaxy S on JellyBean
mynimycu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Lun Ian 20, 2014 11:25 pm

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de mynimycu »

Multam pentru sfaturi
bebea
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 8:39 am
Localitate: Pitesti

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de bebea »

gonzales89 scrie:
bebea scrie:Si al meu tot aseara a plecat. Facem intrecere care ajunge primul?
Facem bebea, care pierde da o bere :lol: Bine ca n-am pariat atunci cand cu Sweeden Post - din 26.11.2013, l-am primit abia in 07.01.2014... Spre norocul si surprinderea mea, a venit la oficiul din cartier 8-)

Cheers,
gonzales89
Al meu pachet cica n-a trecut inspectia si s-a intors!??? Se pare ca pariul e pierdut deja...
gicugg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:44 pm

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de gicugg »

bebea scrie:
gonzales89 scrie:
bebea scrie:Si al meu tot aseara a plecat. Facem intrecere care ajunge primul?
Facem bebea, care pierde da o bere :lol: Bine ca n-am pariat atunci cand cu Sweeden Post - din 26.11.2013, l-am primit abia in 07.01.2014... Spre norocul si surprinderea mea, a venit la oficiul din cartier 8-)

Cheers,
gonzales89
Al meu pachet cica n-a trecut inspectia si s-a intors!??? Se pare ca pariul e pierdut deja...
Fi te rog mai specific. De unde s-a intors si cum ti-ai dat seama de asta ?
Al meu apare Despatched to overseas (Country code: RO) . Are rost sa-mi fac griji?
Ms!
Imagine
bebea
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 8:39 am
Localitate: Pitesti

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de bebea »

@gicugg
Adica s-a intors inapoi la ei, cica. Al tau este pe drumul cel bun.
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de gonzales89 »

gicugg scrie:Fi te rog mai specific. De unde s-a intors si cum ti-ai dat seama de asta ?
:lol: facusi ochii mari, gicule...
bebea scrie:Al meu pachet cica n-a trecut inspectia si s-a intors!??? Se pare ca pariul e pierdut deja...
bebe, imi pare rau s-aud asta! Uite, ca sa te consolez, dau eu berea :mrgreen:

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
Stefan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Vin Iul 19, 2013 11:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de Stefan »

https://www.fasttech.com/products/1594300" onclick="window.open(this.href);return false;

Imagine

Imagine

Nimic de reprosat.Il incing de ieri (la propriu, dual-coil/chain vaping se incinge destul de tare).Foarte reusita clona, se potrivesc si alte mustiucuri, aroma foarte buna, aburi fierbinti si th mare (o sa incerc un single coil si cred ca se vor reduce fierbinteala si th-ul mare).
Aici, pus pe Origin 18650+kick(se observa ca ramane un mm deasupra butonului chiar si fara pin) :

Imagine

Pentru ca imi place cum presteaza si cum arata in combinatie cu Origin-ul nu o sa spun nimic despre capacitatea mica a tank-ului. Ca nu se vede lichidul chiar nu ma deranjeaza.

*Nota pentru mine, DE PASTRAT ! :D
Imagine
mynimycu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Lun Ian 20, 2014 11:25 pm

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de mynimycu »

a folosit cineva snur silica ??
si daca da ce grosime???
ce recomandati nicorom sau kantal si de ce grosime??
ryk
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 29, 2014 9:54 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de ryk »

Am folosit eu silica ekowool de 3mm si 2x2mm; kanthal 0.3 si 0.25, cu silica asezata pe canale pana in afara camerei de ardere, 0.8-0.9ohm. Merge ok, fara nici un fel de problema.
mynimycu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Lun Ian 20, 2014 11:25 pm

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de mynimycu »

ryk scrie:Am folosit eu silica ekowool de 3mm si 2x2mm; kanthal 0.3 si 0.25, cu silica asezata pe canale pana in afara camerei de ardere, 0.8-0.9ohm. Merge ok, fara nici un fel de problema.
rezistenta pe ce diametru ai facuto??
mynimycu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Lun Ian 20, 2014 11:25 pm

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de mynimycu »

mynimycu scrie:
ryk scrie:Am folosit eu silica ekowool de 3mm si 2x2mm; kanthal 0.3 si 0.25, cu silica asezata pe canale pana in afara camerei de ardere, 0.8-0.9ohm. Merge ok, fara nici un fel de problema.
rezistenta pe ce diametru ai facuto si cite spire pentru dual coil cu kantal de 0.3??
Avatar utilizator
gaby
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:37 pm
Localitate: Constanta

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de gaby »

Nu cred ca se referea la dual coil, ci la doua snururi de 2mm puse unul langa altul si bobinata sarma peste. In acest caz nu poti vorbi de diametrul rezistentei.

Eu cred ca cel mai bine faci tu incercarile tale, cu materialele care le ai la dispozitie, pana ajungi la un rezultat satisfacator pentru tine , decat sa incerci sa copii pe unul si pe altul.
mynimycu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Lun Ian 20, 2014 11:25 pm

Re: Aqua clone by Tobeco

Mesaj de mynimycu »

gaby scrie:Nu cred ca se referea la dual coil, ci la doua snururi de 2mm puse unul langa altul si bobinata sarma peste. In acest caz nu poti vorbi de diametrul rezistentei.

Eu cred ca cel mai bine faci tu incercarile tale, cu materialele care le ai la dispozitie, pana ajungi la un rezultat satisfacator pentru tine , decat sa incerci sa copii pe unul si pe altul.
pai am incercat mai multe setari dar nu imi place cum se alimenteaza!!!
am un mod mechanic cu acest atomizor
Scrie răspuns