Fogger V3

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Fogger V3

Mesaj de dan1978 »

Nu au Fogger V3 la Vapez.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Fogger V3

Mesaj de aisman »

dan1978 scrie:Nu au Fogger V3 la Vapez.
Cred ca se referea la preturile lor, si daca ar fi sa aduca Fogger V3 la ce pret l-ar pune :D
Avatar utilizator
Radu_Bogdan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 25, 2013 8:12 pm
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de Radu_Bogdan »

aisman scrie:
dan1978 scrie:Nu au Fogger V3 la Vapez.
Cred ca se referea la preturile lor, si daca ar fi sa aduca Fogger V3 la ce pret l-ar pune :D
la asta m am referit in general


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk
DorinU
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Dum Feb 23, 2014 1:17 am
Localitate: Timisoara

Re: Fogger V3

Mesaj de DorinU »

De doua zile trag de un Fogger V3 Yiloong. L-am luat cu 140 ron de la un magazin din TM.Sunt multumit de el in general.Air controlul e de vis.Aburi multi,aroma buna.L-am setat pe silica si pe bumbac,da bine pe amandoua dar am ramas la bumbac.Mustiucul lui e cam gros si prea aerat dar il folosesc pe cel de Kayfuf lite.Mare atentie la setare! Daca nu ia aer in semineu da dryhits de te omoara! daca ia prea mult ia si lichid si curge....Am ramas la un setup unde vata nu am scos-o prin canale dar am facut un fel de baraj in dreptul lor.Principiul e ca la Protank,Evod,trebuie sa iasa cate o bula de aer pe langa vata. Noroc cu youtube ca m-a disperat !!E bine construit,solid,capacitate mare la tank, ai autonomie mare.Ce nu-mi place e ca suiera!! nu fluiera ca si Kayfunul lite dar suiera... A venit in pachet cu garnituri de rezerva,suruburi,3 fire de kanthal si vine setat cu mesa de inox, nici macar nu am incercat-o.
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de s7ar »

Tot de doua zile trag si eu dintr-un Fogger V3.
Se seteaza destul de usor, daca desfiletezi suruburile cu putin mai sus decat baza cupei.

Eu i-am facut o setare micro-coil cu vata, 1.2 ohmi. E de vis, imi place la fel de mult ca si Kayfunul.
Ca un - in fata Kayfunului, este ca cel din urma arata mult mai bine ! D.p.d.v al functionarii orice atty poate functiona perfect, atata timp cat este setat corect, sau dupa preferinte !

Eu cred ca e timpul sa apara un atty care sa depaseasca performantele Kayfunului, si sa-l detroneze din fruntea clasamentului vaperilor.
Foggerul ar putea fi unul dintre atty-urile despre care vorbeam mai devreme.. Asta daca se mai lucreaza putin la sistem cat si la aspect.
Poate un pin flotant, un reglaj de aer mai precis...etc.. ?
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: Fogger V3

Mesaj de gonzales89 »

s7ar scrie:Eu cred ca e timpul sa apara un atty care sa depaseasca performantele Kayfunului, si sa-l detroneze din fruntea clasamentului vaperilor.
Foggerul ar putea fi unul dintre atty-urile despre care vorbeam mai devreme.. Asta daca se mai lucreaza putin la sistem cat si la aspect.
Poate un pin flotant, un reglaj de aer mai precis...etc.. ?
Pai ia uita-te la v4: are ceva de la Kayfun, ceva de la Aqua si ceva de la ... Fogger(Taifun ;) ) modele-noi-f12/modele-noi-t255-255.html#p13726" onclick="window.open(this.href);return false;

[youtube][/youtube]

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de degady64 »

Arata bine V4
ImagineImagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de slavyk »

M-am uitat și eu... destul de atent, zic.
Băieții ăștia se tot chinuie să facă ceva nou dar le ies niște corcituri: nici Kayfun, nici Kanger BCC :twisted:
Probabil ceva "nou" va arăta așa:
[youtube][/youtube]
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: Fogger V3

Mesaj de gonzales89 »

slavyk scrie:Băieții ăștia se tot chinuie să facă ceva nou dar le ies niște corcituri: nici Kayfun, nici Kanger BCC :twisted:
Probabil ceva "nou" va arăta așa:
Daaa, e super :mrgreen: Exista totusi un mic risc(mic, dar exista): daca nu esti destul de rapid sau indemanatic, poti ramane cu "atomizorul" lipit de degete sau de ... buze 8-)

Cheers,
gonzales89
Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de slavyk »

Gluma se îngroașă! Am vaga impresie că toate teoriile legate de atomizoare se cam duc naibii!
[youtube][/youtube]
P.S. Videoclipurile realizate de nenea ăsta fac parte dintr-o discuție foarte serioasă și argumentată de experimente pe ecigtalk.ru
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fogger V3

Mesaj de Midnight Caller »

Are de toate ! Temperatura constanta, aerat... dry-burn automat la fiecare plin ! :mrgreen:
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de s7ar »

Si eu care credeam ca romanu-i inventiv !
Mai urmeaza sa-l vedem pe unu' cum trage un pachet de vata prin rezistentele clasicului resou...
In fine, sa revenim la subiectul topicului, Fogger V3.

De 3 zile eu n-am vazut atomizorul asta sa curga pe undeva ! L-am tinut culcat, l-am scuturat, l-am carat in buzunare, alergand...
Nu se supra-alimenteaza, nu da dry-hit.. In schimb, cum zicea alt user mai sus, suiera de mama focului !
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de alexgogo-VA »

Ale mele n-au suierat deloc, poate ca am avut noroc. Ultima fita in materie de setup am făcut microcoil cu mesh si vata peste. Cand nu mai merge calumea schimb vata si db la coil si mesh.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de s7ar »

Mda...ai avut noroc ! Suieratul asta este singura chestie care ma deranjeaza la atty.
Nu fluiera ca ( precum ) Kayfunul, dar suiera destul de tare !
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de alexgogo-VA »

Mai rau decât un carto d-ala periculos care se aude din strada?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Scrie răspuns