Fogger V3

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de s7ar »

Pe aproape..
Eu m-am obisnuit cu el... Dar daca sta cineva pe langa mine, se cam fereste ! :))
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Fogger V3

Mesaj de c__b »

Daca asa arata V4, raman la Aqua. Inafara de capacitate + tank pyrex + alimentare prin acel orificiu din baza, nu prea vad diferente majore. LC nu are, si, la Aqua am invatat ca e bine sa aiba omu' asa ceva pe langa casa.
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Fogger V3

Mesaj de Amonastro »

...si pana la urma... Care ar fi, prin comparatie, diferentele de functionalitate dintre Kayfun si Fogger v3? Am avut doua clone Kayfun cu care ma supranicotinizam. Consumul de lichid era mult mai mare decat pe Mark-T si drept consecinta crestea doza de nicotina inhalata zilnic. As fi redus din consum daca m-ar fi multumit TH-ul, dar nu a fost asa. TH-ul pe Mark este mult superior (pe silica). Stiu sigur ca nu as seta un Fogger pe vata. Nu imi place deloc aburul produs de vata... Are "ceva" ce ma deranjeaza, si ar trebui sa ma exprim in cateva fraze imbarligate literar ca sa pot reproduce elementele care ma deranjeaza la genul asta de setup. Cat despre scaderea nicotinei sub 10 mg, deocamdata nu intentionez sa cobor nivelul. Ma simt bine asa... Imi doresc un TH moderat, nu un TH aproape absent.
Asa ca lansez 3 intrebari pentru cine mi-ar putea raspunde... Care ar fi diferenta de TH pe 12 mg nicotina dintre Kayfun si acest Fogger v3 (ambele setate pe silica de 2mm si kanthal de 0,20). Se inunda cu aerul inchis aproape de maxim? Are un consum de lichid la fel de ridicat ca si Kayfun?
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Fogger V3

Mesaj de s7ar »

Amonastro scrie:...si pana la urma... Care ar fi, prin comparatie, diferentele de functionalitate dintre Kayfun si Fogger v3? Am avut doua clone Kayfun cu care ma supranicotinizam. Consumul de lichid era mult mai mare decat pe Mark-T si drept consecinta crestea doza de nicotina inhalata zilnic. As fi redus din consum daca m-ar fi multumit TH-ul, dar nu a fost asa. TH-ul pe Mark este mult superior (pe silica). Stiu sigur ca nu as seta un Fogger pe vata. Nu imi place deloc aburul produs de vata... Are "ceva" ce ma deranjeaza, si ar trebui sa ma exprim in cateva fraze imbarligate literar ca sa pot reproduce elementele care ma deranjeaza la genul asta de setup. Cat despre scaderea nicotinei sub 10 mg, deocamdata nu intentionez sa cobor nivelul. Ma simt bine asa... Imi doresc un TH moderat, nu un TH aproape absent.
Asa ca lansez 3 intrebari pentru cine mi-ar putea raspunde... Care ar fi diferenta de TH pe 12 mg nicotina dintre Kayfun si acest Fogger v3 (ambele setate pe silica de 2mm si kanthal de 0,20). Se inunda cu aerul inchis aproape de maxim? Are un consum de lichid la fel de ridicat ca si Kayfun?
Ti-am raspuns si la PM, dar scriam de pe telefon si nu am putut detalia foarte mult..

Dupa cum am spus, eu am renuntat la o clona de kayfun de pe fasttech, in favoarea foggerului. De ce ?
Kayfunul fluiera - nu suport sunetul ! Foggerul suiera, cu air control-ul deschis la maxim. Ma deranjeaza si lucrul asta, dar prefer sa suiere decat sa fluiere :) Eu nu stiu sa fluier si ma oftica Kayfunul, ca el stie. ( joke )
Eu cand vreau sa fluier, scuip..
Kayfunul curgea pe la valva de alimentare. Foggerul nu mi-a curs niciodata pana acum, si l-am umplut in toate felurile.
Kayfunul se mai inunda si galgaia cateodata. Foggerul nu, daca pui exact cata vata sau silica trebuie pe gaurile de alimentare.

Kayfunul arata mai bine.
Kayfunul este mai usor de setat.
Kayfun are toata lumea. Kayunul este cel mai bun.

EU prefer Fogger pentru ca-mi place mai mult.

Un raspuns mai concret ?
Ambele mi s-au parut la fel d.p.d.v al aromei si volumului de abur. Putin mai dur TH-ul pe Fogger.
Ambele consuma la fel..

Mult succes in alegerea atomizorului !


P.S : Ce-ar fi sa-l incerci ?!
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Scrie răspuns