Taifun GT clona prezentare foto

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Scrie răspuns
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Taifun GT clona prezentare foto

Mesaj de hitzuzu »

Varianta b de la ei are 1,5mm atat tubul interior cat si gaura exterioara. Atata timp cat tubul nu se largeste, ba din contra vad ca este ingustat nu vad un upgrade.

Am doar varianta b iar daca am scos tubul interior îl simt mult prea aerat la setupurile clasice. Probabil la un setup in peste 13 spire ar fi bine.

Am impresia ca, pentru a obtine abur-th-aroma zdruncinatoare, diametrul si lungimea rezistentei trebuie sa fie mai mari decat diametrul tubului de aer, altfel e mult prea aerat si tragi aer fals.

Probabil ar merita varianta upgrade daca ai putea înlocui tubul de 1,2 mm cu ceva de 2 mm iar apoi ai jongla cu reglajul de aer.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Taifun GT clona prezentare foto

Mesaj de cristian »

Inca odata Taifun short mode pe Chi You SS cu topcap original si flat. Mi-e drag tare de ele :HL


Imagine

Imagine


Best regards fellows!
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Taifun GT clona prezentare foto

Mesaj de AWE »

Unde-i Kayfunu'? :(
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Taifun GT clona prezentare foto

Mesaj de cristian »

@AWE> Kayfunu' e pe 22.... :)

Are locul lui, fii sigur. Oricum acum ii fac plinul si ma tine 1 zi si jumatate. Nu galagaie, nu fasaie, nu face nici o problema doar ca scoate abur ca nu ne mai vedem prin bucatarie :HL

PS Nici nu stii ce aventuri am avut cu lock-ringul de la mod, dar l-am biruit. Apropos, are filet normal, nu-i reverse threading. E al treilea Chi You din colectia mea, doua brass iar asta fiind singurul SS. Spre surprinderea mea "da" foarte bine. Si arata foarte bine!
Scrie răspuns