Kayfun v3.1

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Scrie răspuns
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de alexgogo-VA »

orasanunick scrie:mi-a venit si mie kayfunul 3.1 ES style la 22 dolari!! e alta viata...fata de alt *mizor de pana acum nu se compara cu nimic...pe setup de 7 spire pe o surubelnita...a iesit de 2.5 ohm si cu vata rupe norma...si am scos surubul de la aer ca sa pot da lung calumea...la 15 watt merge blana!!! cea mai buna investitie!!!
ce baterie / mod folosesti?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de cristian »

Da lung ca e sanatate curata. :)
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de orasanunick »

alexgogo-VA scrie:
orasanunick scrie:mi-a venit si mie kayfunul 3.1 ES style la 22 dolari!! e alta viata...fata de alt *mizor de pana acum nu se compara cu nimic...pe setup de 7 spire pe o surubelnita...a iesit de 2.5 ohm si cu vata rupe norma...si am scos surubul de la aer ca sa pot da lung calumea...la 15 watt merge blana!!! cea mai buna investitie!!!
ce baterie / mod folosesti?
Folosesc un vamo v5
Si pe langa asta, am si eu o problema cu kayfunul...nu reusesc sa il incarc...am bagat un ac de seringa pe acea gaura si curge mai mult pe afara decat inauntru...imi puteti spune cum as putea sa rezolv asta? :D
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de s7ar »

Ne spui si ce lungime are tot ansamblul ?
P.S : o poza face cat o mie de cuvinte !

Multumim.
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de cristian »

Incarca-l pe sus. Ia si cauta prin forumul asta ca gasesti clipuri si explicatii de o sa te plictisesti.
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de orasanunick »

o sa incerc sa fac poza mai tarziu si sa il masor...pana atunci vreau sa rezolv treaba cu umplerea...si de asemenea se cam umple de lichid pe la tip pe acolo si cand il tin cu capul in jos pierde din el...
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de orasanunick »

Scuze de dublu post dar nu am putut sa editez:
@ cristian nu vreau sa il mai incarc pe sus ca se incarca foarte putin si am vazut ca a curs destul de rau cand il intorc...
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de c__b »

Oricum nu îl poţi umple full, trebuie să laşi aer în tank, altfel nu se va alimenta.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de cristian »

orasanunick scrie:Scuze de dublu post dar nu am putut sa editez:
@ cristian nu vreau sa il mai incarc pe sus ca se incarca foarte putin si am vazut ca a curs destul de rau cand il intorc...
Pai faci ceva care nu trebuie sa faci daca curge cand il intorci. Eu pe al meu nu l-am umplut niciodata pe la supapa, numai pe sus si nu a curs. Problema este ca atunci cand il umpli pe sus trebuie sa te opresti in dreptul umarului in care intra hornul. Si sa tii astupata gaura de aer cu deshtu'.
Si producatorul spune sa nu il faci full, indiferent cum il umpli.

Uite, daca e asa greu sa cauti, am cautat eu pentru tine - prin paginile 5-6 la topicul asta. Asta e metoda pe care am folosit-o la K 3.1 si nu a dat gres niciodata.:
[youtube][/youtube]
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de orasanunick »

am incercat sa il umplu si asa si tot curge...gresesc eu pe undeva? nu inteleg care e problema...exact asa il incarcam si eu si curge in prostie pe sus si mai si galgaie
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de alexgogo-VA »

Daca curge cand il intorci, oringul dintre hornul semineului si gaura de mustiuc nu izoleaza.
Daca curge cand sta in picioare, acelasi oring nu izoleaza si lasa aer sa intre in tank (prin deducere simpla, daca aerul intra -> lichidul iese :) )
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de orasanunick »

m-am intrebat de asta...as putea sa il schimb? sa pun altceva?...oricum daca e cand o sa ajung in bucuresti o sa rog pe cineva de pe aici poate se poate uita la el...pana atunci eu sunt foarte multumit de el si vreau sa va spun ca a schumbat totul acest kayfun si sunt foarte multumit de el...merita toti banii...ba chiar mai mult decat atat
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de orasanunick »

si pozele pe care le-am promis :D Imagine https://imageshack.com/i/nrimj9j
padrino
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mie Noi 27, 2013 9:53 pm

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de padrino »

"FRUMOS...!"
catalin_barna
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 45
Membru din: Lun Iul 01, 2013 11:06 am
Localitate: Piatra Neamt

Re: Kayfun v3.1

Mesaj de catalin_barna »

Salut.
Am un KFL+ V2. La ultimul setup(microcoil si vata) am inceput sa am niste pocnituri in momentul cand trag primul "fum" dupa o pauza..... E ca si cum ar fi o acumulare care dispare dupa ce trag prima data....
Nu stiu de unde provine.....prea multa...putina vata...microcoil-ul prea departe sau prea aproape de gura de aer......
Si inca o chestie....canalele de alimentare trebuie acoperite cu vata sau trebuie lasate libere????? Am vazut ca parerile sunt impartite...

Multumesc.
Scrie răspuns