Zeus X

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Zeus X

Mesaj de Valahul »

Hai sa il prezint si pe Zeus asa zis X...
atomizor-zeus-x-rta-geekvape-ss-800x800.jpg
atomizor-zeus-x-rta-geekvape-ss-800x800.jpg (28.97 KiB) Vizualizat de 3368 ori
Sincer, nu prea imi place atomizorul. Il foloseste prietena, ei ii place. Na, gusturi si gusturi.
Nu da rau, dar nu imi place. Aerat prea tare, abur foarte cald, setup mai naspa.
Setup: SS Fused Claton, Single coil, 4 mm ID, Muji Cotton, 55 Watti.
ATENTIE! Daca va curge, ca la majoritatea care au acest atomizor, este un defect de fabrica, remediabil din fericire acasa. Cand l-au fabricat, nu au presat suficient chimney-ul in topcap, si de aia curge.
Ca remediu, luati bucata cu chimney-ul si top capul (scoatem baza, aerisirorul si tank-ul), o puneti pe ceva tare cu topcap-ul in sus, pe care puneti ceva moale, carton, o carte ca sa nu se deformeze la lovitura, si ii dati cateva ciocane perfect drept. Se va presa si nu va mai curge.
Cum verificam daca nu e presat- bagam niste apa in topcap intors, si daca curge are nevoie de remediu. Dupa acesta, repetand operatiunea, apa sta in el. Atunci e ok.
P.S - voi continua topicul, pe masarura ce il mai iau la teste.
Va urma, care il aveti, opinii binevenite.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Zeus X

Mesaj de Valahul »

Am zis sa ii mai dau o sansa fratelui Zeus X.
De data asta dual coil, il incercasem doar single coil cu o resistenta de 4 mm diametru.
Acum am pus doua de diametru 3 mm, SS fused clapton. A iesit totalul un 0,28 ohmi.
Alta viata, lucrurile s-au schimbat mult, cu single coil parca nu prea avea putere, acum in dual coil merge de rupe la 45-50 watti..
Abur mult, aroma foarte buna. Da un abur saturat bine, umed, spre diferenta de Kylin V2, la care aburul e mai uscat.
Acum imi place despre el.
Daca cumparati atomizorul, parerea mea este ca se merita doar in dual coil, pe single nu prea merge.
Dar e un atomizor foarte bun.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
costachis
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Noi 10, 2013 9:34 am
Localitate: colentina

Re: Zeus X

Mesaj de costachis »

Binie Brooo !!!
RESPECT !!!
Scrie răspuns