Kayfun prime

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Kayfun prime

Mesaj de Valahul »

Kayfun prime, un alt superb atomizor de la Svoemesto... se pare ca a luat ce e mai bun de la Kayfun 4 si 5. Il astept, cand vine revin cu impresii.

Recenzie:
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Kayfun prime

Mesaj de alexinos »

Salutare, este un atomizor reusit de MTL, aerul de poate modifica de la 1,0-1,2-1,4-1,6-1,8-2,0 mm, in comparatie cu K5 nu apare nici un fel de condens sub baza, da bine din ce am testat eu cu rezistenta pe 2,5mm si kanthal de 0,3. Am testat si in versiunea de 2ml cit si cu extensia de tank 4,5ml ce sa spun este Ok. Pentru detinatorii de K5 geamul este acelasi. Despre calitate nu putem discuta este impecabila. Spor la vapat.
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Kayfun prime

Mesaj de dumping »

cat e de aerat kay5 fata de prime?
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Kayfun prime

Mesaj de HORATUCU »

Nu dați cu parul. Am incercat toată gama de rezistente pe Prime. Singura varianta cat de cat a fost un SS microcoil pe 2.5 MM, dar departe de aroma care o așteptăm. Mi-am zis că SS -ul nu dă bine . După 2 ani am scos la lumina Elkoningen(sau cum ii zice), am făcut același microcoil și zbanggg. Aroma perfecta. Nu trag concluzii decat pentru mine: încă gama Kayfun nu e pe gustul meu. Mâine o să incerc și Russianul, așa de dorul timpurilor bune.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns