Ammit!?

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
TonY
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Mar Feb 21, 2017 10:14 pm

Ammit!?

Mesaj de TonY »

Salutare, se pare ca minunatul si laudatul RTA Ammit rugineste. Ciudat nu ?

Nu oi fi un geniu, insa otelul inoxidabil este inoxidabil... Si iata ca totusi minunatul build deck al ammitului, dupa doar 2-3 saptamani de utilizare, are mici locuri de rugina pe build deck! Mai exact intre cei doi "stalpi" unde intra capetele rezistentelor si intre cele doua air flow-uri.

Intrebarea mea este, ce ar trebui sa fac? Sa continui sa il folosesc? Imi poate dauna?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Ammit!?

Mesaj de slavyk »

Sigur este rugină? Pot fi și depuneri din lichid.
TonY
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Mar Feb 21, 2017 10:14 pm

Re: Ammit!?

Mesaj de TonY »

Rugina, 100% ! Un strat subtire, ce-i drept, insa e rugina ! Nici macar nu folosesc lichide sa aiba o asemenea culoare !

Eu am spalat atomizorul de cateva ori, cu apa calda, si evident exact in spatiile de care vorbeam, posibil sa fi ramas putina apa... Dar totusi, este otel inoxidabil nu ?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Ammit!?

Mesaj de slavyk »

Depuneri pot apărea chiar şi din lichide incolore. Încearcă să-l speli cu o periuţă. Dacă nu iese atunci este rugină şi nu ai ce face decît să-l arunci. :(
TonY
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Mar Feb 21, 2017 10:14 pm

Re: Ammit!?

Mesaj de TonY »

Nu prea imi vine sa il arunc, dupa 3 saptamani de utilizare :). O sa incerc sa il curat poate ma insel!
Garantia acopera oxidarea oare?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Ammit!?

Mesaj de slavyk »

Teoretic, dacă l-ai cumpărat din țară, ar trebui să fie acoperit de garanție.
Ardeyou
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Dum Noi 30, 2014 1:31 am

Re: Ammit!?

Mesaj de Ardeyou »

naspa, parca era ss nu? Nu trebuia sa rugineasca, poate ai luat teapa, poate e o copie
TonY
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Mar Feb 21, 2017 10:14 pm

Re: Ammit!?

Mesaj de TonY »

Fiecare produs geekvape vine cu un security code. Nu este vorba de un fals. Inca nu am apucat sa il curat bine cu o periuta... urmeaza sa ii schimb bumbacul si voi verifica! Revin cu detalii.

"Congratulations!

The Geekvape product you bought with this security code (705456274720) is original."
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ammit!?

Mesaj de AdrianBV »

Care mai aveti Ammit ?
Cum se compara cu serpent mini sau goblin mini v3 la productie de abur/aroma ?

Sunt multumit de amandoua dar au 2 ml ... as trece la ceva un pic mai mare ca sa nu mai umplu asa de des ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ammit!?

Mesaj de AdrianBV »

NIMENI ???????
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Fogster
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mar 25, 2016 3:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ammit!?

Mesaj de Fogster »

Am Griffin 22 / Eagle......dar spun cu mana pe inima si cat se poate de sincer, Ammit le da clasa la ambele cand vine vorba de aroma.....nu ma deranjeaza deloc ca trebuie incarcat des, daca ii pui bumbacul regulamentar nici nu mai este nevoie sa inchizi alimentarea cu lichid.
P.S. Building-ul = floare la ureche.
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Ammit!?

Mesaj de dumping »

am serpent mini 25 si ammit. la volum castiga ammitul. la constructie si finisaj serpent. ammitul este mai aerat. la mmit ma enerveaza driptipul ala care in timp prinde un gust aiurea(nu stiu din ce e facut) cu toate ca il spal. la serpent am folosit si baza single si dual. mi-a placut si cum se comporta cu baza dual. in ceea ce priveste aroma, dupa cum stii depinde de build si de gusturi. poate inconvenientul la serpent este capacitatea mica. ammitul permite builduri mai mare dar se incalzeste tankul. per total e ok si ammitul, dar parca tind mai mult spre serpent 25. cred ca te-am lamurit mai mult de o garamada.... cel mai bine e sa le testezi personal!!!
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ammit!?

Mesaj de AdrianBV »

Am tot testat de m-am saturat ... si am cheltuit si destui banuti ... nu atat de mult ca si atunci cand fumam dar ... totusi ... m-am saturat sa cumpar tank-uri/arome doar sa le folosesc odata si sa le arunc/vand ...

Am serpent mini, sunt multumit de el dar nu permite build-uri mai serioase si are capacitatea mica
Am goblin mini v3, permite build-uri mai ok dar capacitatea tot mica e ...

O sa incerc si ammit-ul ... ce mama naibii sa fac ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Ammit!?

Mesaj de dumping »

AdrianBV scrie:Am tot testat de m-am saturat ... si am cheltuit si destui banuti ... nu atat de mult ca si atunci cand fumam dar ... totusi ... m-am saturat sa cumpar tank-uri/arome doar sa le folosesc odata si sa le arunc/vand ....
cunosc sentimentul...
momentan stau pe exo rta si exo xl
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Ammit!?

Mesaj de HORATUCU »

De ce nu incerci OBS Engine NANO? Poate 5.3 ml si vad numai pareri bune.Daca ai rabadare, cand vine al meu scriu ce si cum.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns