Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
dany2666
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 16, 2016 10:41 am
Localitate: bucuresti

Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de dany2666 »

Salutre Vaperilor sunt oare-cum nou pe aici si as dori sa achizitionez unu din cele mai sus mentionate si anume Griffin 25 RTA GEEKVAPE sau Gemini RTA Vaporesso , detin momentan un kit Eleaf iJust 2 si un kit eVic VTC Mini Cubis , as dori sa ma ajutati in luarea deciziiei cu pareri cei care au avut sau detin astfel de tankuri ce probleme sau nu au intampinat deci astept sugesti mersi. :HL
Mauryx
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Mie Aug 17, 2016 8:25 pm

Re: Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de Mauryx »

Gemini. Finisat mai bine

Trimis de pe al meu Lenovo Z2 folosind Tapatalk
Fogster
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mar 25, 2016 3:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de Fogster »

Finisat = ? ....... Daca ar fi dupa mine , m-as reorienta catre un Eagle :fft pt ca e cel mai versatil dintre toate. Daca nu ai chef sa iti faci propriile rezistenta (cea ce poti face cu rezistentele care vin in pachet, care pot fi in TOTALITATE reconstruite ) iti poti cumpara in cazul in care nu ai timp sa iti faci , iar daca ai grija de ele (curatate si schimbat bumbacul periodic) te pot tine si 2 luni.....aroma este foarte foarte bine redata iar cantitatea de vapori este IMENSA......ca rezistente pt el iti pot recomanda pe cea "staggered fused clapton" care pentru mine personal e "the best :L) " fused clapton si caterpillar track toate 3 in varianta single coil (SO) din kanthal si nicrom ......daca nu te pricepi sa faci dry burn la ss o sa ai neplacerea sa le inegresti foarte urat (am patit cu cea care vine in pachet )
dany2666
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 16, 2016 10:41 am
Localitate: bucuresti

Re: Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de dany2666 »

Mersi pentru raspuns dar este neaparat necesar sa fac dry burn la ss am inteles ca daca le faci asa emana niste oxizi parca din ce spuneau pe net uni doctori chimisti.....
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de HORATUCU »

Nu-i obligatoriu. Poti sa faci rezistente noi de fiecare data. Dacă ai nervi.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Fogster
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mar 25, 2016 3:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de Fogster »

dany2666 scrie:Mersi pentru raspuns dar este neaparat necesar sa fac dry burn la ss am inteles ca daca le faci asa emana niste oxizi parca din ce spuneau pe net uni doctori chimisti.....
De aceea ti-am si recomandat acele 3 tipuri de rezistente , pentru ca sunt din kanthal si nicrom, asta in cazul in care preferi sa le cumperi, daca nu ai 2 maini stangi le poti reconstruii singur , se fac SUPER simplu, iar daca nu te descurci , traiasca ytube ca acolo gasesti "jdemii de tutoriale" :fft ......am zis ca CEA care vine in pachet sa fi atent cu ea (cea single coil ) pentru ca este din ss .....
dany2666
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 16, 2016 10:41 am
Localitate: bucuresti

Re: Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de dany2666 »

Mersi pt recomandari, dar intr-un final dupa nspemiii de filmulete si recenzi pe youtube m-am hotarat asupra lui Gemeni RTA de la Vaporesso......si de ce pai va spun eu findca este mult mai aerat poate chiar prea aerat seaman aproape cu un dripper :OJ am vazut ca de cateva zile au scos si cei de la Geek Vape Griffin 25 Plus asta cred ca este mult mai ok decat modelul anterior la incercat cineva sa dea o parere.
Ardeyou
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Dum Noi 30, 2014 1:31 am

Re: Sfat achiziție Gemini RTA vs Griffin 25 RTA

Mesaj de Ardeyou »

Griffin 25 plus e ok, mai bun decat Gemini, dar gusturile nu se discuta
Scrie răspuns