Goblin mini

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Goblin mini

Mesaj de cristian »

Am testat un GM de la prietenul Mar1o si am ramas impresionat de acuratetea aromei, dimensiunile de drip la o capacitate de 3 ml si de aspectul elegant al acestui mic atty.
Bineinteles, a doua zi am facut comanda.
Ideal pentru TC si LI, aer foarte generos si posibilitatea de single sau dual coil. In combinatie cu un TC40 se pierde prin buzunar.
Servisarea se face foarte simplu, posturile sunt UD like, cu orificii prin care trece sarma. Canale de alimentare generoase.
Nu curge, nu dry hit, indiferent de setarile pe care le-am incercat.
Din cauza admisiei de aer tip base underneath o sa gasiti condens in zona lui 510. Asa ca stergeti din cand in cand.
Refill "de dama", surubul este atat de mic incat iti trebuie mult curaj sa il manipulezi. Mai mult, nu puteti folosi surubelnita in stea deoarece este surub clasic pentru surubelnita dreapta.
Se umple cu seringa sau cu recipient cu picurator metalic.
Drip tip din sticla, 2 bucati in cutie. Ambele stau destul de debil in top cap, exista sansa majora sa le pierdeti. Adaptorul de mustiuc 510 idem. O sa mai lucrez la aspectul asta sa vad ce pot face ca sa intre fest adaptorul sau drip tip-ul.
Pretul este civilizat, model UD.
UD = Unification of Design - am aflat si eu cu ocazia asta :)
Ce mai are prin cutie: oringuri de rezerva, 2 suruburi de-alea minuscule, un tank pyrex de rezerva, un mustiuc pyrex rezerva si un adaptor 510 pt mustiuc clasic (se vede la al meu).

Cateva poze cu al meu in functie.

Pregatit pentru refill:

Imagine

Refill gata, se vede surubul, am pus si un ac de sernga langa ca sa vedeti dimensiunile:

Imagine
Imagine

Comparativ cu P3 si Caravela:
Imagine
Imagine

Setat pt TC cu SS, single coil.

Imagine
Imagine

Pentru un review profesional accesati aici.

Numai bine.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Goblin mini

Mesaj de cristian »

Multumesc George!

Doar de la tine l-am cumparatsi sunt extrem de incantat de el :)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Goblin mini

Mesaj de cristian »

Am fost indrumat de un prieten si am gasit aici sticla si mustiuc de sticla pentru goblin mini, mai multe culori.
In ideea ca s-au spart originalele sau pur si simplu ca sa schimbam "nuanta" :)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Goblin mini

Mesaj de cristian »

A venit setul negru (fumuriu). Asa arata:
Imagine

:thumbup:
houserhythm
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mar 02, 2016 8:11 pm
Localitate: Timisoara

Re: Goblin mini

Mesaj de houserhythm »

Merge umplut si cu picurator de plastic care nu incape complet in gaura, atata timp cat etanseaza "conexiunea" ca sa nu dea pe langa. Aerul e evacuat prin AFC in situatia asta.
Mi-a placut tare mult performanta GM, dar imi venea sa dau cu el de pereti la fiecare umplere. Si cum vapez undeva pe la 20-30ml pe zi, ceea ce insemna 6 sau mai multe umpleri... a ajuns foarte repede pe tusa.
Scrie răspuns