Tilemahos v2

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Tilemahos v2

Mesaj de Kiralina »

Daca erati cumva in cautarea unui "vatos" foarte aromat si foarte usor de setat, luati-l in consideratie pe Tilemahos.

- aroma perfecta, la nivelul unui atty de drip bun (origen v3)
- setup foarte usor, perfect pt. lenesi sau incepatori, cu orice tip de sarma, rezistiva, Ni200 sau Ti, datorita deckului care se roteste.
- reglaj de aer generos
- reglaj de lichid, deci merge si cu "apa de ploaie", si cu "miere"
- 3,5-4,5 ml de lichid functie de tank si diametru (SS sau policarbonat)
- diametre pt. toate gusturile 21, 22, 23 mm
- umplere usoara, pe sus
- nu curge nici daca-l rogi frumos


Eu am original, la 22mm diametru, dar se pare ca l-au clonal deja prietenii din China( alibaba are "n" oferte) si o sa apara cat de curand pe site-urile mai prietenoase buzunarelor noastre :OO

Eu l-am luat de aici, cu transport DHL de 13 Eur si l-am primit in 2 zile, dar o sa ma "spurc" si la o clonutza cand o sa apara la vanzare pe FT, GB sau FC.

http://www.ebreeze.eu/en/gg-golden-greek.html" onclick="window.open(this.href);return false;
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Tilemahos v2

Mesaj de cristian »

Mi-a placut si mie, e asa, o combinatie intre taifun si grec, mi se pare foarte fain.
Nici pretul nu e chiar prohibitiv (prin comparatie), asa ca cred ca o sa ma incumet dupa concediu la unul.
Chiar nu mai gaseam nimic care sa imi gadile imaginatia de vaper, si uite :)
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Tilemahos v2

Mesaj de claw »

Pare fenomenal din prezentari, o sa incerc si eu clona ca inca nu am gasit in materie de RTA pana acum un "kayfun killer" (ca tot e la moda expresia printre vaperi) :-)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Tilemahos v2

Mesaj de cristian »

Daca apare clona pe undeva, trageti sirena sa stim si noi.
Avatar utilizator
EUvapez
RESELLER
Mesaje: 97
Membru din: Mar Iun 11, 2013 10:01 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tilemahos v2

Mesaj de EUvapez »

cred ca apare pe undeva :OO sur2
VapeArt - Tigari Electronice

Keep Calm and Vape On
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Tilemahos v2

Mesaj de cristian »

Aha dom George asteptam

Trimis de pe al meu GT-I9300I
Avatar utilizator
EUvapez
RESELLER
Mesaje: 97
Membru din: Mar Iun 11, 2013 10:01 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tilemahos v2

Mesaj de EUvapez »

A aparut:
http://www.euvapez.ro/atomizoare/219-ti ... clona.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VapeArt - Tigari Electronice

Keep Calm and Vape On
Gigi43
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Vin Mai 23, 2014 12:12 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Tilemahos v2

Mesaj de Gigi43 »

De o zi ma joc cu el.
Usor de setat, comparatie cu alt RTA nu pot sa fac deoarece este primul din gama.
Ce am remarcat in putinul timp de cand il folosesc:
- pentru transport sau peste noapte, inchizi alimentarea cu lichid si stai linistit
- pinul este si nu este reglabil, adica daca il desurubezi pierzi contactul cu pinul de plus de la deck.
E bine sa stabilesti cat de mult vrei sa fie in afara inainte de a seta coilul samd, deoarece prin insurubare acesta face
ca deck-ul rotativ sa ramana fix in pozitia pe care o doresti.
Sper ca nu m-am inselat prea mult la partea cu setarea deck-ului, dar asta am constatat eu.
Merge bine atat pe kantal cat si pe Ni 200.
Se alimenteaza f bine cu lichid, nu am avut dry hit, e drept eu vapez doar MTL.
Daca inchizi admisia de lichid la alimentare nu ai treaba cu galgaitul.
Airflow cat cuprinde, eu sunt pe aproape inchis.
Cam acestea sunt primele impresii.
george19755
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 49
Membru din: Mar Mai 20, 2014 6:48 pm

Re: Tilemahos v2

Mesaj de george19755 »

Ce este MTL ?

Trimis de pe al meu GT-I9060I folosind Tapatalk
wiseguy0106
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iul 01, 2015 10:26 pm

Re: Tilemahos v2

Mesaj de wiseguy0106 »

Am si eu clona de doua zile. Din punctul meu de vedere este cel mai bun RTA pe care l-am folosit pana acum. Aroma incredibila cu Ni200. Aer putin restrictiv dar suficient cat sa poti trage direct in plamani. Pana acum nu am ce sa-i reprosez. Mi-as dori sa gasesc pe undeva si un rezervor de plastic sa-l am de rezerva.
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: Tilemahos v2

Mesaj de dinurm »

george19755 scrie:Ce este MTL ?

Trimis de pe al meu GT-I9060I folosind Tapatalk
MTL= Mouth To Lung - tragi in gura si apoi in plamani, similar cu tigarea analoaga.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Tilemahos v2

Mesaj de c__b »

I hate you, guys!
Încă sunt în fază de bugetare!
Gigi43
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Vin Mai 23, 2014 12:12 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Tilemahos v2

Mesaj de Gigi43 »

Cel mai important lucru am uitat sa-l spun: Este personalizat adica "Gigi" :lol: :lol:
cheloo12
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 15, 2015 9:38 am

Re: Tilemahos v2

Mesaj de cheloo12 »

Comandat ieri la domnul George, azi l-am primit dar nu a scapat de un polish, acum chiar arata bine :D, constructie destul de buna, filete bune, fara probleme, contine toate componentele ca si originalul aici ma refer la cele din baza. Am comandat si un mustiuc dar la domnul George pe site nu prea ai de unde alege si nu se potriveste prea bine, recomand ceva cu 2 oring-uri ca sa nu se invarta in gol. Per total multumit de el, aroma destul de bine reprodusa, TH normal, cantitatea de abur suficienta pt. mine care vapez MTL, momentan nu mi s-a inundat, reglajul de aer e perfect. Fiind utilizator de Penelope v2 parca vechea penelopa cu ceramica reda si mai bine aroma sau poate m-am obisnuit eu prea mult cu ea. Setup-ul este pe kanthal 0.3 cu o rezistenta de 2 ohm cu bumbac japonez, momentan nu am un mod cu TC sa incerc si un setup pe Nickel.
Ma declar multumit de produs si de colaborarea cu George unde a fost prima comanda.
Spor la vapat!
Gigi43
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Vin Mai 23, 2014 12:12 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Tilemahos v2

Mesaj de Gigi43 »

Voi posta propria mea parere despe acest RTA.
Aici este facut bucatele, nu chiar de tot.
Imagine
Dupa cum spuneam mai sus, pinul este si nu este reglabil, adica daca il desurubezi pierzi contactul cu pinul de plus de la deck.
E bine sa stabilesti cat de mult vrei sa fie in afara inainte de a seta coilul samd, deoarece prin insurubare acesta face ca deck-ul rotativ sa ramana fix in pozitia pe care o doresti.
Imagine
Se vede baza si pinul cu cele 3 garnituri, care intra doar prin presare.
Aici deck-ul montat.
Imagine
Urmeaza montarea rezistentei.
Imagine
In cele din urma gata de lucru pe VT.
Imagine

Pana acum a fost mai mult o prezentare:)

Pe scurt ce imi place si ce nu la acest atomizor.
Ce imi place:
-se alimenteaza usor, pe sus.
-control al lichidului, util pentru dozarea cantitatii de lichid in functie de vascozitatea acestuia si pentru faptul ca inchizind complect acesta admisie, nu mai ai probleme peste noapte sau la transport cu supra alimentarea.
-se seteaza usor rezistenta.
-aroma buna, se apropie de un drip sau chiar la fel, dar diferenta este data prin faptul ca admisia de aer la acesta se face de sub rezistenta pe cand la marea majoritate a driperelor se face prin lateral, si nu in ultimul rand dimensiunea camerei de ardere. Cu cat este mai mica cu atat este mai pronuntata aroma.
-nu curge.

Ce nu-mi place:
-distanta dintre rezistenta si admisia de aer nu prea poti sa o micsorezi, deoarece jigul(burghiul) pe care faci rezistenta se propteste in canale, ceea ce este foarte bine pe deoparte, pentru ca tine rezistenta si nu se deformeaza in momentul strangerii suruburilor dar tocmai acest fapt nu permite sa cobori mai jos cu ea.
-in momentul desurabarii capacului pentru alimentare se desurubeaza si hornul, motiv pentru care trebuie sa-l insurubezi la loc pentru alimentare iar in momentul cand se pune la loc, acesta strange mai tare hornul, ceea ce face ca desurubarea pentru alimentare sa fie mai dificila.
O solutie ar fi ca in momentul insurubarii capacului, sa se desurubeze din nou cam cate ture face acesta pana la inchiderea complecta.
-nu se potriveste orice mustiuc.

Per ansamblu cam acestea ar fi parerile personale despre acest atomizor.
Posibil sa fi uitat unele elemente de detaliu dar voi reveni daca mai observ sau imi aduc aminte.
Sper sa fie de folos.
Scrie răspuns