Goblin clona

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Goblin clona

Mesaj de HORATUCU »

Pt. ca nu am avut de unde lua originalul si ma frigea curiozitatea, l-am luat pe acesta: https://www.fasttech.com/products/2278700" onclick="window.open(this.href);return false;
Pros:
- bine construit, nu curge, nu lacrimeaza, nu se inunda. Nu da hituri uscate.
- Aroma peste medie spre foarte buna, aburi cat vrei.
- Aer cat vrei, in sensul ca nu s-au inventat plamanii care sa duca cantitatea pe care o da el.
- Reglajul aerului exceptional, inelul strange exact cat trebuie, nici prea tare, nici prea putin
- Pinul de plus foarte bine gandit ca reglaj si ca material-cupru. Din ce spun cei care au originalul, mai bun ca la original.
- Finisaje bune
- Avantajul celor doua tankuri cu cele 2 hornuri incluse
- 2 seturi de pini, separat pentru fiecare rezistenta
Contra:
- setarea foarte inghesuita
- rezistentele pe lateralul pinului de plus,prea apropiate de izolator, in timp sunt convins ca-l va arde.
- La dual coil incalzeste atomizorul de nu-i drept. Aburul prea fierbinte. La single coil totul revine la normal.
- SFARAIE TARE. Cred ca-u pus un pitic inauntru care face gratare. Obisnuit cu EK v2 cu care parca am antifoane, ma deranjeaza.
- Nu intra de tot acul de la sticluta la alimentare . Se loveste de clindrul camerei de ardere, trebuie atentie la umplere sa o faci incet.
Per total un atomizor foarte, foarte bun. Inca sunt la etapa de imprietenire cu el, dar sigur voi scoate untul din el. Daca ar fi single coil, cu rezistenta deasupra pinilor, probabil ca as da nota 9. Daca ar dispare in acest caz si sfaraiala as da 10, fara ezitari.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Goblin clona

Mesaj de cristian »

Ti-a ajuns repede :) Sa-l folosesti cu placere.

Mai lasa cateva zile sa vezi cum e si revino. Chiar is curios, mai ales ca tot am pandit originalul dar nu prea am avut succes decat pe situri care il vand la triplu.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Goblin clona

Mesaj de HORATUCU »

O sa revin cand primesc si Aqua V2-ul. Sunt oarecum asemanatoare si pot face o comparatie.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Goblin clona

Mesaj de cristian »

Goblinul nu-l am, dar din cate am vizionat este o mare diferenta de setare intre el si Aqua, ma refer la rewick. Dar vorbim cand vine si Aqua.
wiseguy0106
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iul 01, 2015 10:26 pm

Re: Goblin clona

Mesaj de wiseguy0106 »

Folosesc un Goblin de doua saptamani si pot spune ca sunt foarte multumit. Zero scurgeri, aer mai mult decat suficient, un pas urias inainte fata de ultimul tank folosit de mine (kayfun 3.1). N-as vrea sa nedreptatesc kayfun-ul pentru ca m-a servit cu credinta timp de un an de zile insa de cand am descoperit dripping-ul m-am obisnuit cu inhalarea direct in plamani (+ aroma mult mai buna) si kayfun-ul pur si simplu nu imi mai era suficient. Goblinul ofera o senzatie apropiata de un dripper dar fara dezavantajele acestuia. Singurul dezavantaj: setup destul de migalos din cauza spatiului foarte mic.
Scrie răspuns