Flash-e-Vapor V3

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Flash-e-Vapor V3

Mesaj de alexinos »

Salut pe toata lumea.Dupa vreo 4 zile de cautari am reusit astazi sa gasesc ceva pe placul meu,este vorba de Flash-e-Vapor V3.Un atomizor fabricat in Germania pe princip de drip.Pretul lui este la € 114,95 - pot spune din punct de vedere optic mult,al redarii poate chiar ieftin.Eram fixat pe doua atomizoare cind am intrat in acel magazin.Unul era Taifun GT2 si celalalt era SquapeR - preturi la aproximatie de € 140,00.Magazinul mic,dar spre surprinderea mea plin pe pereti cu dulapuri in care erau o imensitate de moduri cu atomizoare pe ele din toata gama actuala pe piata.SquapeR am avut ocazia de a testa,mi-a placut mult pot spune pe placul meu dar mare,foarte mare.Am cerut la proba Taifunul GT2 - mare,dar frumos finisat,numai la test ce sa spun aer cam putin in comparatie cu VaporGiantMiniV2.Intreb vinzatorul cam ce este in momentul de fata bine vindut,acesta vine cu raspunsul:Flash-e-Vapor V3.Ma uit la el si normal l-am cerut la test.Ei bine dragii mei m-am trezit cu un "Gabarit Depasit" - dar un abur placut,TH - ceva mai tare ca VaporGiant si aer putin mai mult ca,KLP.Obisnuit cu Vapor Giant - aer mult - apar intrebarile.Se poate face ceva cu aerul?Da,spune vinzatorul.Avem un surub de aer cu 1,6mm - il testez ce sa spun ceva mai bine dar tot putin.Nu m-am gindit mult,l-am scos afara si aer,dar aer pe placul meu.No acum am ajuns la avantaje si dezavantaje:

Avantage:

Umplere simpla prin desurubare,fara ac sau virf - se poate turna lichid chiar mai bine fata de K4
Schimbarea vatei fara a pierde lichidul - baza este fara filet cu o-ringuri
Principiul de alimentare functioneaza in felul urmator: din camera de lichid in baza sint 2 gauri de 2-3mm - in aceste gauri se baga fir de bumbac cu o lungime de maxim 7mm sau mesh - capul acestora se atinge cu vata care merge la rezistenta si cam asa se alimenteaza
Aburi - Multi,pufosi si umezi
TH - placut,un pic mai mult fata de VaporGiant
Consum - mai mare fata de VaporGiant
Aroma - la nivel de Vapor Giant - nu se compara cu KLP
Versiunea lunga are o capacitate de 9,5ml - se poate cumpara separat,dar datorita sistemului foarte simplu de umplere cred ca nu este nevoie
Versiunea standart are o capacitate de 6ml


Dezavantaje:

Din punct de vedere optic nu asa de frumos.
Este foarte mare - comparat cu VaporGiant cu 3mm mai lung fara Drip
Consuma mult-dar da bine.
A fost nevoie de o spalare intensiva pentru a scapa de gustul metalic - trebuie spalat de vreo 2-3 ori

Se poate achizitiona de aici:
http://www.flash-e-vapor.de/index.php/c ... or-V3.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Citeva poze:


Imagine


Imagine


Imagine


Imagine


Imagine

Youtoube:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Flash-e-Vapor V3

Mesaj de alexinos »

Ramine inca un concurent puternic pentru Taifun GSL si Horizon.
Scrie răspuns