Clone de Vapor Giant Mini V2

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Clone de Vapor Giant Mini V2

Mesaj de alexinos »

Am deschis acest topic pentru a nu incurca treburile,zic sa lasam originalele acolo unde sunt si clonurile aici.Daca deranjez pe cineva cu acest topic imi cer scuze.
bogdan123
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Mai 17, 2014 11:51 am
Localitate: rm valcea

Re: Clone de Vapor Giant Mini V2

Mesaj de bogdan123 »

exista clone de vapor-giant?
unde?
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Clone de Vapor Giant Mini V2

Mesaj de alexinos »

bogdan123 scrie:exista clone de vapor-giant?
unde?
Colegul slavyk a postat asta:

http://www.fasttech.com/products/1/1001 ... k-atomizer" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
ionutb
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 02, 2013 7:25 pm
Localitate: Buzau

Re: Clone de Vapor Giant Mini V2

Mesaj de ionutb »

alexinos scrie:Am deschis acest topic pentru a nu incurca treburile,zic sa lasam originalele acolo unde sunt si clonurile aici.Daca deranjez pe cineva cu acest topic imi cer scuze.
Foarte bine ai facut . Trebuia facut acest lucru . :HL
I will win . Not immediately but DEFINITELY ....
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Clone de Vapor Giant Mini V2

Mesaj de HORATUCU »

L-am primit de 2 zile. Este atat de mare ca nu m-a tras ata sa-l incerc. Ceva nu-mi placea la el.
Astazi cu chiu cu vai m-am apucat de el. Sa incepem:
- BUZDUGANUL ( pardon, am vrut sa zic mustiucul) se balangane in top cap. Daca am inlocuit garniturile cu altele mai groase, nu intra in capac. Este enorm, dar ii inteleg pe proiectanti, orice mustiuc mai mic seamana cu un neg pe orice organ vreti voi din corp. Deci trebuiau sa il armonizeze cu marimea atomizorului.
- TOP CAP-ul m-a dezamagit cel mai tare. Este format din 2 piese- una ramane infiletata in tank si are gauri de umplere, cealalta se infileteaza pe prima si etanseaza pe ea. Ca sa alimentezi tankul este o adevarata aventura. Pe langa ca gaurile de umplere sunt minuscule, au si garniturile extrem de mici si transparente. Nu le vezi, dar nu-i problema ca oricum le pierzi la primul refil. Ca sa poti alimenta, trebuie desurubata complet si indepartata saiba in care intra mustiucul ca sa ai acces la gauri.
Cand dai intregul top cap jos, alta aventura- nu prea ai de ce sa-l prinzi. Cu mana goala risti sa te tai in muchie.
- TANKUL- filete foarte prost facute, la demontare mi-a fost frica sa nu-l sparg.Era atat de intepenit pe baza, ca mi-a luat 15 minute din viata gandindu-ma cum sa-l rezolv. Nu, nu se potrivesc tank-urile de la Kay.
-HORNUL intra foarte putin in top-cap si cum nu vine cu nici o surubelnita dedicata, nu prea poti sa-i faci reglajul alimentarii. Dintre toate surubelnitele pe care le am, si credeti-ma ca am o adevarata colectie, nu am gasit una sa se potriveasca.
- BAZA- formata din 2 piese care se insurubeaza una-n alta. Trecand peste suruburile de prindere a rezistentei care trebuie inlocuite ca nu prea prind firul, intre cele doua piese ar trebui sa existe o garnitura plata pe care ele strang si etanseaza. Nu exista.
Foarte practic sistemul de reglaj al aerului. Astupi numai ce gauri vrei din cele 4.
Singura piesa exceptionala din tot atomizorul este pinul reglabil din cupru. Asta este asa cum mi-as dori la orice atomizer.
L-am incarcat o data un sfert de tank si bineinteles ca curge. Ce zic eu aici, toarna siroaie.
A 2-a incarcare nu a mai existat si nici nu cred ca va mai exista. Poate daca-i vor face un top cap similar Erlkönigin. Noroc ca nu a fost scump.
Cu toate ca-i vorba de clona, sincer mie nu-mi place sistemul cum este gandit.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns