Erlkönigin RTA Atomizer

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Scrie răspuns
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de HORATUCU »

In sfarsit am avut timp sa-l studiez. Problema cu scurgerile erau de la neetansarea completa. Intradevar cum spune si bogdan123, diametrul interior al tancului este cam mic. Intra foarte greu pe garnituri si este nevoie de un tanc cu diametrul interior de 19 mm. Problema la al meu insa era si saiba. Pentru ca oricat il strangeam ansamblul, in partea dinspre baza tancului mergea pana la jumatatea ganiturii.Mai aveam nevoie sa castig cateva zecimi de mm sa culce pe baza si singura solutie a fost scoaterea saibei. Astfel se inchide perfect si de 2 zile nici o picatura nu mai curge, nu mai supureaza, pot umple tot tancul. Am schimbat insa si setarea, am dus vata pana la jumatatea canalelor de alimentare pentru a stavilii avantul revolutionar al lichidului. Pana acum o lasam doar sa coboare putin. In urmatoarele zile urmeaza sa ma dumiresc daca nu se inunda chiar si cu vata mai putina.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de alexinos »

Salut vaperilor,nu vreau sa ma dau mare,vreau numai sa va impartasesc parerea mea despre Erlkönigin - Original.Cumparat astazi la pretul de € 129,00 cu mustiuc de metal.Ambalajul lasa de dorit - poti spune ca este o cutie de medicamente,dar sa trecem la continut.Productul este foarte bine finisat si foarte usor.Vinzatorul mi-a spus ca este nevoie de mare grija la vata pina se gaseste setarea optimala.Am facut prima setare de 1,4 Ohm cu baza de 90%VG,5%Ethanol,5% Aroma - totul a mers bine pina la 18W unde mi-a dat miros de ars - chiar imi era dor ..:))),a urmat setarea a 2 a unde iar m-am grabit si mi-a dat ars.Dupa o zi stresata m-am decis sa fac un Setup cu Ni200 - care mi-a iesit la 0,16Ohm si functioneaza foarte bine pe DNA40.Doresc sa vapez 2 zile fara miros de ars - m-am saturat.Marti este sarbatoare la noi,deci nu se lucreaza si o sa incerc sa fac set-up pe Kanthal - o sa ma documentez pe Youtoube.Doresc sa fac un clasament la toate atomizoarele testate pina acum - vorbesc numai de originale.(Tin sa mentionez ca vinzatorul si proprietarul magazinului de unde l-am cumparat foloseste KLP si Squape - care am avut ocazia sa-l testez).
1.Squape - este foarte mare = Tayfun GT => nu este pe placul meu!!!!
2.Vapor Giant V2 - urmatoarea investitie !!!
3.Kayfun 4
4.Erlkönigin
5.KLP

Cu privinta la Erlkönigin nu va pot spune inca nimic dupa 2 ore de testat - dar clar este :
1.Aroma mai buna decit KLP si fata de K4 - mai altfel
2.Mai mult aer fata de KLP - mai putin fata de K4 - mai putin fata de K4 si VaporGiant(comparatie VaporGiant si K4 - VaporGiant cu 3 gauri astupate = K4)
3.TH - aproape la fel sau mai mic fata de KLP ,mai mic fata de K4
4.Funktioneaza la fel de bine cu Ni200 ca si KLP fara oscilatii de rezistenta
5.Este foarte fin lucrat si usor - practic ca o bijuterie
6.Piulita de aer am eliminat-o

Comparatie fata de K4:
1.Materialul este medicinal care se foloseste la Implantate - mult mai usor fata de K4 acesta avind cam acelasi material doar in cantitati mult mai mari
2.Este usor de servisat
3.Umplerea mult mai usoara
4.Piesele extrem de scumpe
5.Consum aproape la fel

Comparatie fata de KLP:
KLP - nu se poate compara cu nici un atomizor original in clasa de € 60,00
KLP - este si va ramine o mustra de comparatie in vapat
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de HORATUCU »

alexinos astept cu interes o recenzie la Vapor Giant( daca-l iei). Am fost la Viena de sarbatori si daca era un magazin deschis, cred ca-l luam.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de alexinos »

Horatucu,daca mai ajungi la Viena uite aici il poti gasi:

http://www.planetofthevapes.at/index.ph ... apor-giant" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de HORATUCU »

Stiu magazinele, pt.ca m-am informat.Problema a fost ca toate magazinele s-au închis in 23 de la ora 14 pana pe 28 dec.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
bogdan123
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Mai 17, 2014 11:51 am
Localitate: rm valcea

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de bogdan123 »

Eu am primit astazi un erlkoenigin original dupa ce mi s-au lungit urechile o saptamana urmarind pe tracking-ul de la fedex.(l-am cumparat de la intaste.de)
Abia astept sa ajung acasa sa-l setez .Revin cu o recenzie.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de alexinos »

Sa-l stapinesti sanatos si sa te bucuri de el Bogdan123.Te asteptam cu recenzia.
bogdan123
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Mai 17, 2014 11:51 am
Localitate: rm valcea

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de bogdan123 »

Salutare la toata lumea

Asa cum spuneam l-am primit astazi,l-am cumparat de pe intaste.de si totul a fost ok in ciuda recenziilor deloc pozitive prezentate pe forum despre acest magazin online.Nu stiu ce sa zic, poate am avut eu noroc.

Pot spune ca este lucrat impecabil.am vazut multe fiare iar despre acesta pot sa spun ca este lucrat bine de tot.


Imagine

Imagine

Am preferat varianta cu mustiuc de plastic deoarece nu-mi place sa stau cu inox-ul in gura.

Se potriveste de minune pe vaporshark.

Aroma: mult peste KFL si parca un pic mai buna decat clona de erlkonigin chinezeasca pe care am folosit-o pana acum 2 ore.
comparativ cu Erlprinz, TH mai putin si aroma mai buna

Sunt foarte multumit de achizitia facuta, merita banii.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de alexinos »

Normal ca este lucrat impecabil......Spune te rog frumos,l-ai setat cu acea saiba? eu o folosesc si nu am nici un fel de probleme cu privire la alimentare.La aer am scos piulita afara.Sunt foarte multumit cum merge.La umplere ii las 5mm vizibili din tanc.
bogdan123
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Mai 17, 2014 11:51 am
Localitate: rm valcea

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de bogdan123 »

Da eu l-am setat cu saiba si am pus vata pe canale pan la nivelul saibei.Acea saiba are rolul de a regla presiunea de lichid la gaurile de alimentare si de a trage tot lichidul din tank.\

Pentru mine este prea aerat fara piulita de aer asa ca am lasat-o acolo si am desurubat-o o tura

Stima
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de HORATUCU »

Felicitări pt. alegere. Sa te bucuri de el.
Eu sunt mai zgârcit, inca ma codesc să-l iau.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de alexinos »

Cum este bine cunoscut,fiecare regina are nevoie de tron,uitati ca a fost deja facut.


Imagine

Pretul inca nu se stie.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de dan1978 »

Imagine
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de alexinos »

dan1978 scrie:Imagine
Scuze,la germana care o inteleg eu . :OJ ..... a fost o greseala.Dar totusi Erlthron va aparea pe piata la data de 19.01.2015.

Aici un link:

https://www.erlkoenigin.com/blog/Der-Erlthron-naht" onclick="window.open(this.href);return false;

De pe tableta nu se deschide linkul,dar google va poate ajuta.O seara placuta va doresc si inca odata mii de scuze lui dan1978.
bogdan123
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Mai 17, 2014 11:51 am
Localitate: rm valcea

Re: Erlkönigin RTA Atomizer

Mesaj de bogdan123 »

http://shop.vonerl.com/erlthron-18650-deluxe" onclick="window.open(this.href);return false;
Aici pretul
Cine il va cumpara nu se stie.eu unul nu dau 200 eur pe o teava de inox
Scrie răspuns