Acumulatori high drain

cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Acumulatori high drain

Mesaj de cristian »

Care sunt avantajele - ori dezavantajele fata de alte modele de acumulatori, si daca se pot folosi in moduri gen vamo, evic etc.

Multumesc!
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Acumulatori high drain

Mesaj de alexgogo-VA »

Dezavantaje nu stiu sa iti zic, dar avantajul e ca furnizează curenti mai mari si sunt chiar indicate pentru boostere.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Acumulatori high drain

Mesaj de cristian »

Merci de raspuns. Am inrtrat pe blogul lui PBusardo si am gasit informatii interesante despre baterii inclusiv teste.
http://tasteyourjuice.com/wordpress/bat ... formation/
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Acumulatori high drain

Mesaj de aisman »

Sper ca postez unde trebuie, daca nu rog un moderator sa stearga postul. Am stricat o baterie efest 18350. Am supradescarcat-o, pe voltmetru arata sub 1 volt, am mers la bateria de la masina am pus +pe+ -pe- cu un fir si am atins si am luat firul de vreo 3 ori. Inainte o bagam in incarcator si nu vroia sa o incarce. Am masurat-o arata undeva la 3 volti, acuma e pusa pe incarcator, si astept sa se incarce. O mai functiona, tine curent, ce ziceti? O sa revin cu detalii dupa ce se incarca si o bag la teste sa vad ce si cum :twisted: :lol:
aprod
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Lun Iul 01, 2013 11:39 am

Re: Acumulatori high drain

Mesaj de aprod »

Cu soc electric am reinviat si eu baterii,dar nu mai functionau la parametrii.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Acumulatori high drain

Mesaj de aisman »

S-a incarcat pana la 4,2, da bine si nu se descarca mai repede ca inainte. Chiar ma bucur ca am incercat "resuscitarea"
Avatar utilizator
Richy90
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 61
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:51 pm
Localitate: Timisoara

Re: Acumulatori high drain

Mesaj de Richy90 »

o sa iti functioneze normal,cand mai patesti dinastea ii bine sa ai un mod dinala cum e de joytech in care bagi baterie si se incarca pe sus cu mufa de ego ,si atunci poti sa incarci si bateri care au tensiune mai mica de 1v pe ala ,pe incarcatoare nu merge decat de la 3,1 mi se pare daca nu ma insel,si eu am patit la fel cu o baterie si am bagat intr-un mod fantoma(china) care se incarca ca si baterile de tip ego si mi-a incarcat bateria si merge bine
Nu mai fumez din 28.02.2011,vapez din 18.12.2011


Imagine

Va salut vapand
Scrie răspuns