Baterii in scurt !

Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Baterii in scurt !

Mesaj de mariandex »

Salut vreau sa prezint un material video despre scurtul intentionat al bateriilor mai precis al acumulatorilor , pe la min. 6,00 vine si randul acumulatorilor li-ion , enjoy :

[youtube][/youtube]

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Baterii in scurt !

Mesaj de daniel1984 »

Hai mai Mariane ca nu cred ca va ajunge cineva la performanta asta , totusi..... , oricum e bine de stiut ce pot face...... :D asa ca aveti grija...
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Baterii in scurt !

Mesaj de aisman »

Daca chiar se ajunge acolo, ai timp o gramada sa iti dai seama si sa arunci cu modul cat de departe te tin muschii :lol:
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Baterii in scurt !

Mesaj de mariandex »

aisman scrie:Daca chiar se ajunge acolo, ai timp o gramada sa iti dai seama si sa arunci cu modul cat de departe te tin muschii :lol:
Si daca esti in autobuz sau tramvai intr-o inghesuiala tip " sardea la conserva " ? cum mai scapi de acolo? ca daca dai cu el la inghesuiala zice lumea ca esti terorist ? si cum sa dai cu el cat de departe te tin muschii mai ales daca ai un mod din gama " high price " gen Golden Greek ? pai nu-ti bagi unghia in gat ca pitigoiul ?
:D :D , glumesc desigur pe tema asta , dar acum serios vorbind , cand incepe sa se incalzeasca e clar ca ceva e in neregula si ai timp suficient sa scoti acumulatorul , daca acumulatorul incepe sa se incalzeasca bine la o functionare normala e clar sa s-a dus si trebuie inlocuit .
daniel1984 scrie:Hai mai Mariane ca nu cred ca va ajunge cineva la performanta asta , totusi..... , oricum e bine de stiut ce pot face...... :D asa ca aveti grija...
Pai cu tendinta asta cu subohm aici se ajunge , mai ales ca multi folosesc acumulatorii care ii au in dotare si nu de multe ori detin acumulatori " dubiosi " pe care una scriu si alta stiu sa faca , de obicei fac cu mult mai putin decat scriu pe eticheta si la consumuri exagerate de curent din acumulatori care nu pot , exact la situatii din astea se pot ajunge si crede-ma ca lumea-i mare si plina de "destepti" sau "inteligenti" care citesc mecanic , adica una scrie intr-un paragraf si ei cu totul altfel inteleg , sau nu pricep nimic din ce scrie acolo si culmea e ca tot omul are tendinta de a spune " mie nu mi se poate intampla " si uite asa ajung la stiri cu diverse tuning-uri faciale ori cu masinile sau casele luate foc si de aici apare sintagma : " vapatul dauneaza grav sanatatii " :D :D .

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Baterii in scurt !

Mesaj de aisman »

Cred ca mai bine dai cu el decat sa inceapa sa faca ca un flame-thrower :lol: (in cazul in care nu apuci sa scoti accu afara)
Daca esti la inghesuiala il bagi in geanta la o femeie :lol: la ce inghesuiala e in geanta unei femei cred ca se rushineaza accu si nu mai sfaraie :lol:
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Baterii in scurt !

Mesaj de mariandex »

Si apropo aici e PDF-ul cu datele de la acumulatorul din video : http://actec.se/Panasonic/pdf/CGR17360.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

PS : Si un site cu baterii si nu numai : http://www.all-battery.com/power_cells_lifepo4.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
tottenkopfheitten
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Mie Aug 06, 2014 9:16 am

Re: Baterii in scurt !

Mesaj de tottenkopfheitten »

daniel1984 scrie:Hai mai Mariane ca nu cred ca va ajunge cineva la performanta asta , totusi..... , oricum e bine de stiut ce pot face...... :D asa ca aveti grija...
da este periculos
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Baterii in scurt !

Mesaj de mariandex »

Tottenkopfheitten , ce iti e si cu bazarul asta , deabia astept sa vad ce vrei sa vinzi .......... un record ! 17 posturi scrise in 23 de minute ....... :D , primul post 18:13 - ultimul post 18:36 .

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Scrie răspuns