Baterii pentru Alien

Toni
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 14, 2017 7:05 pm
Localitate: Slobozia
Contact:

Baterii pentru Alien

Mesaj de Toni »

Salutare,doresc sa achizitionez un Smok Alien Kit cu Baby Beast.
Intrebarea mea este:ce baterii as putea sa folosesc?
Tin sa mentionez ca o sa-l folosesc cu atomizorul din pachet(50-80W,cam asa) si cu un TFV12 (130 W)
Trebuie sa cumpar doua seturi de baterii pentru fiecare dintre cele doua atomizoare?
TFV 12: Sony VTC 5 A??
TFV 8 BABY: Samsung 25r,LG HG2,VTC 6,sau alte variante??
Multumesc!
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Baterii pentru Alien

Mesaj de Didi »

Salut,
Nu trebuie sa cumperi modele diferite de acumulatori pentru fiecare atomizor.
Toate variantele de baterii enumerate de tine sunt potrivite pentru mod-ul tau si iti vor permite sa vapezi cu succes, sa faci nori si, mai ales, sa fii in siguranta. Ceea ce trebuie sa faci, zic eu, este sa ai 2(sau mai multe) perechi de baterii, una in mod si una de rezerva gata incarcate. Daca vei baga watii aia, bateriile se vor goli destul de repede si vei vrea sa ai un set de rezerva. Perechea de rezerva sa o transporti ori in huse din alea de silicon ori intro cutie de plastic(sunt de vanzare speciale pentru acumulatori 18650). Nu vrei ca vreun acumulator sa iti faca scurt in geanta sau buzunar si sa apari si tu la stiri ca ti-a explodat tigara electronica, eu unul m-am saturat sa tot aud asta. De asemenea, sugerez achizitionarea unui incarcator separat, extern. Desi multi zic ca e ok sa incarci bateriile in mod(cei de la Smok zic ca au charge balancing sau cum kkt se cheama), eu unul am observat o deterioare a vietii bateriilor dupa o perioada de timp.
Concluzii:
- baterii - 25R/30Q, VTC4/5/5A/6, HG2 - 4 buc(2 perechi)
- husa silicon sau cutie plastic pentru transport acumulatori
- incarcator extern - XTAR, Nitecore

Succes!
Toni
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 14, 2017 7:05 pm
Localitate: Slobozia
Contact:

Re: Baterii pentru Alien

Mesaj de Toni »

Didi scrie:Salut,
Nu trebuie sa cumperi modele diferite de acumulatori pentru fiecare atomizor.
Toate variantele de baterii enumerate de tine sunt potrivite pentru mod-ul tau si iti vor permite sa vapezi cu succes, sa faci nori si, mai ales, sa fii in siguranta. Ceea ce trebuie sa faci, zic eu, este sa ai 2(sau mai multe) perechi de baterii, una in mod si una de rezerva gata incarcate. Daca vei baga watii aia, bateriile se vor goli destul de repede si vei vrea sa ai un set de rezerva. Perechea de rezerva sa o transporti ori in huse din alea de silicon ori intro cutie de plastic(sunt de vanzare speciale pentru acumulatori 18650). Nu vrei ca vreun acumulator sa iti faca scurt in geanta sau buzunar si sa apari si tu la stiri ca ti-a explodat tigara electronica, eu unul m-am saturat sa tot aud asta. De asemenea, sugerez achizitionarea unui incarcator separat, extern. Desi multi zic ca e ok sa incarci bateriile in mod(cei de la Smok zic ca au charge balancing sau cum kkt se cheama), eu unul am observat o deterioare a vietii bateriilor dupa o perioada de timp.
Concluzii:
- baterii - 25R/30Q, VTC4/5/5A/6, HG2 - 4 buc(2 perechi)
- husa silicon sau cutie plastic pentru transport acumulatori
- incarcator extern - XTAR, Nitecore

Succes!
Multumesc!M-a lamurit.
beetle991
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mai 14, 2017 11:41 am

Re: Baterii pentru Alien

Mesaj de beetle991 »

contacteaza-ma,am ceva bun pt tine daca nu ai cumparat deja
Scrie răspuns