probleme grave...solutii simple

tottenkopfheitten
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Mie Aug 06, 2014 9:16 am

Re: probleme grave...solutii simple

Mesaj de tottenkopfheitten »

Rica scrie:Probleme aprute la baterii,moduri...etc
Sa incem cu ce incep toi...bateriile tip eGo...
Intra in scurt...clipoceste butonul de cateva ori.
Problema este grava pentru un incepator, dar solutia este simpla.
Pentru inceput un ATY nu se strange pe bateria pana nu se mai poate misca, un ATY se strange pe baterie pana face contac, la simtul mainii.
Valabil si pe strangerea pe incarcator.
Strangerea exagerata duce la deplasarea pastilei de plus a baterie in interior si la orice atingere, cat de mica atinge baza, minus, si intra in scurt.
Solutia este la indemana oricui, o agrafa de birou, o scobitoare, ceva ascutit care se intrduce intre pastila si baza si se face o mica parghie ridicand pastila circular.
Ridicarea pastilei nu trebuie sa fie vizibila, sa zic asa, uneori ajunge departarea de baza, de minus.
Aburi densi.
a mea are aproape 5 ani ...ce crezi sa o schimb?
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: probleme grave...solutii simple

Mesaj de mariandex »

Tottenkopfheitten , ce iti e si cu bazarul asta , deabia astept sa vad ce vrei sa vinzi .......... un record ! 17 posturi scrise in 23 de minute ....... :D , primul post 18:13 - ultimul post 18:36 .
Daca stau si ma gandesc bine acu 5 ani nu exista eGo , deabia aparuse DS-901 mega de 320mA CU BUTON cea mai mare fita de atunci , eGo a aparut prin septembrie 2010 daca nu ma insel , eu m-am apucat de vapat pe 9 aprilie 2011 ( la 9.30 dimineata ca atunci a venit curierul :D ) si mi-am luat un set eGo-T ce incantare .... :D

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Jony
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Noi 27, 2015 5:44 pm
Localitate: Bucuresti

Re: probleme grave...solutii simple

Mesaj de Jony »

m1tro scrie:incercat si eu sa imi bag nasu in bateriile de ti pego,twist,evod, din colectie ,dar mai mult am stricat cand am bagat nasu , la vapez nu le repara intodeauna si mai e si dearte de mine ,in ultima vreme cand am mai avut probleme le-am reparat la http://www.mahoarca.ro/service-baterii/ ... lectronica e un tip blond acolo care chiar se pricepe.

Am rezolvat si eu acolo un istick 50W, ieftin si repede.
Scrie răspuns