baterie simpla cu Eleaf GS Air-M

petcumihai
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 24, 2016 10:41 pm

baterie simpla cu Eleaf GS Air-M

Mesaj de petcumihai »

Salut !
Vreau sa intreb urmatoarea chestie...sper sa nu fie prea deranjant...as vrea sa stiu daca clearomizorul Eleaf GS Air-M poate functiona cu o simpla baterie ego fara reglaj al temperaturii al puterii sau al rezistentei....aceasta achizitie personal mi se pare inutila pentru o baterie de acest gen ...insa am un prieten care ar vrea sa stie daca se poate face aceasta chestie ...pana cand o sa isi cumpere un kit calumea
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: baterie simpla cu Eleaf GS Air-M

Mesaj de Midnight Caller »

Atomizorul e o simpla sarma, o poti folosi cu orice baterie cat timp e in limitele acceptate de curent consumat din baterie

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: baterie simpla cu Eleaf GS Air-M

Mesaj de andriipopa75 »

din ce am vazut pe net e prezentat ca mergand cu rezistente sub-ohm, de 0,75, caz in care nu va merge cu o baterie obisnuita.Daca exista si rezistente pentru el mai mari de 1.3 ohm, va merge si cu baterii obisnuite (ego style).
prima problema este conectorul 510 - o sa arate urat pe o baterie cu mufe ego/510. a doua problema este rezervorul infim 2 ml, care la vapat cu rezistenta de 0,75 tine cred 200-300 pufuri, asta daca nu galgaie cand este pe sfert.
recomand sa-si cumpere un mod electronic, chiar second , precum si alt atomizor.
Scrie răspuns