probleme cu o baterie

Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

probleme cu o baterie

Mesaj de Seraph »

Am o problema destul de suparatoare, am o baterie ego joyetech de prin 2011 !!! Care functioneaza impecabil, si un Vision Spinner 1300mah, Vision se descarca foarte repede, nu o folosesc la maximum, pe la 3,3 3,5 nu o dau la 4,8 la o ora maxim 2 ore se descarca desi a fost incarcata full. Sa stricat??? E noua aproape nefolosita. Cum este posibil ca un joyetech ego 1000 vechi din 2011 sa functioneze si 12 ore 15 ore, si un Vision Spinner aproape noua rezista maxim 2 ore, cred ca am aruncat banii degeaba pe ea. Folosesc un atomizor octopus mini cu o rezistenta de 1,7 1,8 standard, kanthal 0.15 Multumesc pentru orice sugestie.
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: probleme cu o baterie

Mesaj de Drumetul »

E vorba de calitatea produsului la mijloc. Daca mai este in garantie du-te si schimb-o.
Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

Re: probleme cu o baterie

Mesaj de Seraph »

se poate, temperatura poate afecta modul de functionare si durata bateriei? De exemplu daca stau pe afara si este frig se poate descarca mai repede? Multumesc
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: probleme cu o baterie

Mesaj de Drumetul »

Sigur ca poate afecta. Este si scris pe prospect sau manual de folosire sau site ca nu trebuie tinute la temperaturi extreme sau umezeala etc.
Scrie răspuns